Iga Świątek w ćwierćfinale w Indian Wells 2023

Emma Raducanu odpada z Indian Wells po porażce w czwartej rundzie w dwóch setach z numerem jeden na świecie Igą Świątek.

iga swiatek
Iga Świątek w ćwierćfinale w Indian Wells 2023

Obrończyni tytułu wygrała 6-3 6-1 i dotarła do ćwierćfinału.

Drugi set był jednostronny, ale trzy zwycięstwa Raducanu w Kalifornii stanowią jej najlepszy turniej od czasu wygrania US Open w 2021 roku.

„Myślę, że Iga zagrała na bardzo dobrym poziomie i pokazała, dlaczego jest numerem jeden na świecie” – powiedziała Raducanu w rozmowie z BBC Sport. „Była bardzo bezwzględna ze sposobem, w jaki grała. Myślę, że byłam w stanie pozostać konkurencyjna na początku meczu, ale ostatecznie ona mnie uziemiła i pod koniec po prostu zabierałam zdecydowanie za dużo czasu, aby odzyskać siły po jednym rajdzie.”

Pierwsze cztery gemy meczu dały Raducanu dużo zachęty – obie zawodniczki miały dwa break pointy w miarę wymiany gemami.

Jedyne przełamanie w pierwszym secie nastąpiło w szóstym gemie, co pozwoliło Świątek na wygranie 6-3, ponieważ zaczęła świetnie uderzać piłkę. To kolejna wygrana Polski w Indian Wells 2023.

Iga Swiątek w doskonałej formie

Raducanu udało się uratować cztery break pointy przy stanie 1-1 w drugim secie, ale nie zdołała uratować piątego i nie wygrała już kolejnego gema.

W czwartym meczu w ciągu sześciu dni, na jej pierwszym turnieju od styczniowego Australian Open, poziom energii Brytyjki znacznie spadł, a ostatnie kilka gier było procesją.

„Mogę wziąć pozytywny tydzień” – powiedziała 20-latka, która prawie wycofała się z turnieju z powodu kontuzji nadgarstka i następstw anginy.

„Myślę, że miałem kilka dobrych zwycięstw wcześniej przeciwko kilku świetnym przeciwnikom. Przeprowadziłem dwa dobre tygodnie treningowe w Londynie. W pewnym stopniu się to opłaciło, ale ostatecznie dwa tygodnie treningu nie wystarczą, by walczyć teraz z numerem jeden na świecie.

„Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła z nią zagrać, kiedy będę miała więcej czasu. „Fizycznie czuję, że to będzie jeden z moich największych atutów. Myślę, że będę jedną z najlepszych zawodniczek na trasie i to będzie duża część mojej gry. „Powiedziałabym, że przede mną jest bardzo długa droga, ale zdecydowanie zaczynam teraz właściwą pracę”.

5 / 5. Ocen: 5

Back to top button