Pięć bramek Erlinga Haalanda to ostrzeżenie dla rywali Man City

Manchester City po raz szósty z rzędu znalazł się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale pięć goli Erlinga Haalanda w wygranym 7-0 meczu z RB Lipsk sprawiło, że tym razem mistrzowie Premier League mogą być najlepsi.

erling haaland
Pięć bramek Erlinga Haalanda to ostrzeżenie dla rywali Man City (Instagram)

Erling Haaland ratunkiem dla Pepa Guardioli?

Pep Guardiola przyznał przed wtorkowym meczem 16. kolejki, że jego rządy w City zostaną zdefiniowane przez wygranie lub nie wygranie Ligi Mistrzów, pomimo dominacji jego drużyny w Premier League w ostatnich latach.

Siedem lat po przybyciu Guardioli, City wciąż czeka na swoją pierwszą europejską koronę. Dlatego też, aby wygrać wyścig o pozyskanie Haalanda z Borussii Dortmund za okazyjną sumę 51 milionów funtów (62 miliony dolarów) latem ubiegłego roku, dzięki klauzuli wykupu Norwega, poszli na łatwiznę.

W zaledwie 35 meczach Haaland zapisał się już w historii City, zdobywając 39 bramek w jednym sezonie.

We wtorek Haaland zdobył jeszcze więcej bramek w Lidze Mistrzów, ponieważ jego pięć goli wyrównało rekord Lionela Messiego i Luiza Adriano w liczbie goli zdobytych w jednym meczu Ligi Mistrzów.

W ten sposób 22-latek stał się również najmłodszym zawodnikiem, który przekroczył 30. rok życia w najważniejszych rozgrywkach klubowych w Europie, zdobywając 32 bramki w zaledwie 25 występach.

„Byłem bardzo zmęczony po moim świętowaniu” – powiedział Haaland. „Moją super mocną stroną jest strzelanie bramek”.

City nie zawsze posiadało tę przewagę, gdy liczyło się to w ostatnich fazach Ligi Mistrzów. Niewykorzystane szanse były częstym tematem wyjazdów Guardioli do Europy z najmniejszym marginesem.

Źródło: sport1.pl

5 / 5. Ocen: 5

Back to top button