Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 przełożone!!!

To już nie spekulacje medialne czy przecieki z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a oficjalne stanowisko premiera Japonii Shinzo Abe i szefa MKOL-u Thomasa Bacha. Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie odbędą się w pierwotnym terminie, czyli w dniach 24 lipca – 8 sierpnia 2020 roku!!!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 przełożone!!! (Fot.: Olympic.org)

Igrzyska przełożone na 2021 rok

Decyzja miała zapaść za cztery tygodnie, ale sprawy błyskawicznie przyspieszyły. We wtorek 24 marca przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) THOMAS BACH I PREMIER JAPONII Shinzo Abe zorganizowali telekonferencję w celu omówienia dynamicznie zmieniającej się sytuacji na świecie w związku z pandemią COVID-19 w kontekście Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, prezydent Bach i premier Abe wyrazili wspólną troskę o zdrowie i życie ludzi oraz znaczący wpływ ogólnoświatowej pandemii koronawirusa na przygotowania sportowców do zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia 2020 roku igrzysk.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Podczas tego konstruktywnego jak się okazało spotkania pochwalono pracę Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 i dostrzeżono wielki postęp w Japonii w walce z COVID-19. Jednak niespotykane dotychczas i nieprzewidywalne co do skali rozprzestrzenianie się epidemii spowodowało pogorszenie się sytuacji w pozostałych częściach świata, o czym poinformował w poniedziałek Tedros Adhanom Ghebreyesus, stojący na czele WHO, który zaznaczył, że pandemia COVID-19 „przyspiesza”. 

W obecnych okolicznościach i na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez WHO prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że igrzyska XXXII olimpiady w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż lato 2021 roku, w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i społeczności międzynarodowej– napisano w oficjalnym komunikacie prasowym, który został zamieszczony an stronie olympic.org.

Nowy termin nie został jeszcze ustalony, ale najwięcej przemawia na przeniesieniem zmagań o dokładny rok. Dokładnie tak stało się z UEFA EURO 2020, które jednocześnie zachowały swoją nazwę pomimo tego, że odbędą się już w 2021 roku. Podobne ustalenia poczyniono ws. igrzysk. Igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020.

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image