Indian Wells 2023: Świątek i Hurkacz grają dalej! Linette i Fręch za burtą

W sobotni wieczór oraz w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego swoje mecze w II rundzie turniejów Indian Wells 2023 rozegrało aż czworo polskich tenisistów. W III rundzie zobaczymy już tylko Igę Świątek i Huberta Hurkacza, którzy znakomicie wywiązali się z roli faworytów swoich spotkań. Z turniejem pożegnały się natomiast Magda Linette i Magdalena Fręch.

WTA Indian Wells 2023: Iga Świątek rozgromiła pierwszą rywalkę!

Rozstawiona z numerem „1” Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem zdecydowanie niżej notowanej Amerykanki Claire Liu, zwyciężając w dwóch setach. Jaki przebieg miały poszczególne partie? Nie ma o czym pisać, ich wyniki mówią same za siebie – 6:0, 6:1.

Wywalczenie awansu do III rundy turnieju BNP Paribas Open 2023 zajęło Polce dokładnie 1 godzinę i 6 minut. To jednak nie oznacza, że na korcie kompletnie nic się nie działo. Serca kibiców tenisa na całym świecie skradła między innymi ta akcja:

Następną rywalką Igi Świątek będzie Kanadyjka Binka Andreescu, z którą Polka rywalizował podczas WTA Rzym 2022 i zwyciężyła 2:0 (7:6 [7:2], 6:0).

Hubert Hurkacz w III rundzie ATP Indian Wells 2023

Niewiele więcej czasu na korcie spędził rozstawiony z numerem „9” Hubert Hurkacz, bo potrzebował dosłownie pięciu kwadransów, żeby wyeliminować Australijczyka Aleksieja Popyrina. W obu setach 25-letni wrocławianin pozwolił rywalowi na ugranie zaledwie trzech gemów.

W pierwszym secie do przełamania doszło dopiero w ósmym gemie. Druga partia rozpoczęła się od przełamania i przełamaniem zakończyła. Jaki jest następny rywal w drabince ATP Indian Wells 2023? Teraz przed „Hubim” rywalizacja z Tommym Paulem.

Linette i Fręch odpadły z Indian Wells 2023

Nie powiodło się natomiast dwóm pozostałym reprezentantom Polski, Magdzie Linette i Magdalenie Fręch. Pierwsza z nich musiała uznać wyższość Brytyjki Emmy Raducanu, druga Tunezyjki Ons Jabeuer. Porażki oznaczają koniec ich przygody w turnieju WTA Indian Wells 2023, podczas którego zarobiły 30 885 dolarów i 35 rankingowych punktów.

Mecze Polaków, wyniki, terminarz i drabinka Indian Wells 2023 na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button