Jak grać u bukmachera? Przedstawiamy sprawdzone sposoby

Branża bukmacherska z roku na rok się powiększa. Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku zapoczątkowało nową erę na polskim rynku. W związku z tym od tej pory wszyscy gracze z naszego kraju mogą rejestrować konta i korzystać z usług bukmacherskich wyłącznie w legalnych firmach. U nowych graczy, którzy dopiero raczkują w tej dziedzinie, na pewno często pojawia się w głowie myśl jak grać u bukmachera. Nie jest to aż tak skomplikowane, na jakie wygląda, a w bukmacherce tak naprawdę liczy się przede wszystkim wiedza sportowa i odrobina szczęścia. Wszelkie techniczne sprawy są bardzo proste do opanowania i prawie wszystkie zakłady bukmacherskie maksymalnie starają się ułatwić poruszanie się po stronie internetowej.

Jak grać u bukmachera? Przedstawiamy sprawdzone sposoby

Bukmacher co to jest i jakie zakłady można typować?

Jeśli wszedłeś na ten artykuł to znak, że jesteś najprawdopodobniej początkującym użytkownikiem, który chce znaleźć odpowiedź na pytanie, bukmacher co to dokładnie jest i z czym to się je? Mam dla Ciebie bardzo dobrą informację, ponieważ to tutaj znajdziesz najważniejsze porady odnośnie do gry u legalnych polskich bukmacherów. Dowiesz się jak obstawiać zakłady bukmacherskie i jakich błędów się wystrzegać, aby w szybkim tempie nie stracić ciężko zarobionych pieniędzy.

Bukmacher zajmuje się przyjmowaniem zakładów wzajemnych. W zależności od możliwości firmy i posiadanych licencji możemy typować na oficjalnej stronie internetowej bukmachera lub w punktach naziemnych. Te najczęściej znajdują się w dużych miastach, ale większe podmioty mają nawet kilka set lokali rozmieszczonych w całym kraju. Informacje jak grać u bukmachera w danym punkcie oraz godziny otwarcia znajdziemy bezpośrednio na stronie lub lokalu. Operatorzy zakładów zawsze oferują dwa sposoby typowania:

Nowe bonusy w Betfan! Polski bukmacher Betfan daje teraz 600 PLN cashback + 1000 PLN z kodem "BETONLINE" na www.Betfan.pl

  1. Przedmeczowo (pre-match) – Są to zdarzenia, które obstawiamy przed rozpoczęciem danego meczu lub pojedynku,
  2. Na żywo (live) – Podczas trwania spotkania. W tym wypadku trzeba bardzo zwrócić uwagę na zmieniające się kursy, ponieważ w przeciwieństwie do typowania przedmeczowo, są one bardzo dynamiczne.

Ponadto od pewnego czasu w ofercie bukmacherów znajdziemy zdarzenia na rozgrywki e-sportowe, a także sporty wirtualne. Jak grać u bukmachera sporty wirtualne? Jeśli jesteś początkującym graczem, to lepiej nie korzystaj z tej formy, dopóki nie wejdziesz głębiej w temat bukmacherki. Wirtuale działają na zupełnie innych zasadach, a szanse wygranej są znacząco mniejsze niż w przypadku realnych rozgrywek. Dlaczego? Głównym powodem jest działanie według komputerowych algorytmów i brak elementu szczegółowej analizy. W dalszej części artykułu przeczytacie o najważniejszych poradach i błędach nowicjuszy.

Chęć szybkiego zysku, stawkowanie i dyscyplina

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, bukmacher co to dokładnie jest? Nadal jednak nie wiemy, jak grać u bukmachera bez popełniania istotnych błędów. Na początek warto wspomnieć o największym problemie początkujących, czyli chęci szybkiej i łatwej gotówki z zakładów bukmacherskich. Większości osób wydaje się, że przewidywanie spotkań nie jest takie trudne, ponieważ przeważnie faworyci nie zawodzą. Nic bardziej mylnego. W bukmacherce zarabia tylko garstka osób, która specjalizuje się maksymalnie w jednej dyscyplinie, a najczęściej w konkretnej lidze lub rozgrywkach. Na pewno zetknąłeś się ze zdjęciami, na których widnieją ogromne wygrane i trafione kilka, a nawet kilkadziesiąt typów. Są to losowe i bardzo rzadkie przypadki, które obarczone są głównie ogromnym szczęściem. Niestety granie taśm w dłuższej perspektywie nie ma sensu, a jeśli dodatkowo robimy to za spore kwoty, to szansa wyzerowania konta jest naprawdę ogromna. Przed rozpoczęciem przygody z zakładami bukmacherskimi stwórz własną strategię, w której posiadać będziesz odpowiedni budżet.

Najlepsi gracze używają stawkowania modulowanego, w którym jedna jednostka odpowiada od 1 do 5% kapitału. W zależności jak pewnie czujemy się w danym typie, tym więcej jednostek możemy postawić. Staraj się utrzymywać dyscyplinę, ponieważ dzięki temu nabierzesz cennego doświadczenia i zminimalizujesz ryzyko strat. Nie nastawiaj się na szybki zysk, a celuj bardziej w długoterminowe „zarabianie”. Ustal, za jaki procent wpłaconej kwoty będziesz obstawiać oraz unikaj wysokich kursów i wielu spotkań na kuponie. Obstawianie 2 zł w celu wygrania nawet kilku set tysięcy to strata pieniędzy, które mógłbyś zachować na ułożenie przeanalizowanego i bezpieczniejszego zakładu.

Faworyci i value bet

Jak już wspomniałem, faworyci nie zawsze wygrywają, czego dowodem są nawet największe wpadki gigantów, którzy posiadają składy za grube miliony. Nie tak dawno Legia Warszawa mierzyła się ze Spartakiem Moskwa i Leicesterem. W obu meczach polska ekipa była sporym underdogiem, a mimo to dwukrotnie okazała się lepsza. W bukmacherce kluczem do sukcesu jest analizowanie i znajdowanie spotkań, które mają „value” Jak grać u bukmachera tego typu zakłady? Zacznijmy może od definicji. Value bet to inaczej wartościowy zakład, który w naszej opinii posiada wyższy kurs wyliczony przez bukmachera, niż sugeruje to realne prawdopodobieństwo. Ciężko znaleźć takie zdarzenia, ponieważ analitycy bukmacherscy bardzo rzadko się mylą. Nie jest to jednak niemożliwe i odpowiednia praktyka i spędzony czas na analizie spotkań zwiększy nasze szanse. Jak prawidłowo wyliczyć wartościowy zakład? Potrzebny do tego jest wzór i minimalna wiedza matematyczna:

Value bet = P * K,

gdzie P oznacza prawdopodobieństwo trafienia zakładu, a K – kurs bukmachera.

Jeśli według nas szansa na sukces danego zdarzenia wynosi 60%, a kurs wystawiony przez firmę bukmacherską wynosi 2.30, to wartość zakładu będzie wynosić 1,38 (2.30 X 0.60). Jeśli wynik jest większy niż 1, to znaczy, że mamy do czynienia z value betem. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze nasza opinia na temat spotkania jest trafna, a typowanie wartościowych zakładów nigdy nie daje 100% prawdopodobieństwa.

Wybór bukmachera i promocje

Dla graczy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w bukmacherce, podstawową i najważniejszą informacją powinny być wystawiane przez daną firmę kursy. Przed wyborem odpowiedniej firmy musimy się zastanowić jakie sporty i ligi będziemy najczęściej typować. Na tej podstawie sprawdzamy średnie kursy. Im większe i mniejsze marże, tym wyższa potencjalna wygrana. Drugą kwestią jest oferta. Obstawianie podstawowych zakładów 1X2 nie zawsze jest opłacalne, ponieważ dobre oko typera stara się wyszukiwać zdarzenia, które mają największe prawdopodobieństwo wystąpienia. Starajmy się zakładać konta w firmach, które na najważniejsze rozgrywki, a także te niszowe oferują przynajmniej kilkadziesiąt rynków. 

Na koniec promocje i bonusy. Nasz pierwszy depozyt powinien być uhonorowany. Najczęściej spotkamy się z bonusem od wpłaty, który podwaja nasze środki. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zakład bez ryzyka (cashback), który oferuje zwrot środków przy potencjalnym pierwszym przegranym kuponie. Jednym z bukmacherów, który oferuje taki bonus, jest Betclic. Z kodem promocyjnym betclic o treści „TYPERVIP” każdy nowy użytkownik otrzymuje ubezpieczony pierwszy zakład do kwoty 50 PLN. Dodatkowo bonus nie wymaga od nas żadnego obrotu! Maksymalne wykorzystanie promocji następuje po postawieniu kuponu za 57 zł, uwzględniając 12% podatek. Kod promocyjny wpisujemy w specjalnym polu podczas wypełniania formularza rejestracyjnego.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1660 PLN w Bonusach! (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN Cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
34 PLN Freebet (kod: BETONLINE) – www.Superbet.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button