Jak legalni bukmacherzy przetrwali rok 2020? Podsumowanie branżowe

Który legalny bukmacher ma największy udział w polskim rynku? Jak pandemia wpłynęła na świat zakładów wzajemnych? Jakimi nowościami zaskoczyli poszczególni operatorzy? Serwis najlepsibukmacherzy.pl opublikował branżowe podsumowanie roku 2020.

sts bukmacher 2021
Jak legalni bukmacherzy przetrwali rok 2020? Podsumowanie branżowe

STS nadal największym bukmacherem w Polsce

Świat się zmienia, ale od wielu lat jedno pozostaje niezmienne: STS na pozycji zdecydowanego lidera pod względem udziału w polskim rynku zakładów bukmacherskich. Firma dowodzona przez Mateusza Juroszka w porównaniu z rokiem 2019 umocniła swoją hegemonię. Na drugim miejscu wciąż mieści się Fortuna, której przewaga nad trzecim w klasyfikacji bukiem forBET nadal jest imponująca, ale okupiona została ponad 3-procentowym spadkiem. Najwyższy wzrost zanotował natomiast czwarty w klasyfikacji Betclic.

Legalni bukmacherzy – procentowy udział w polskim rynku

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Bukmacher2020W porównaniu z 2019
STS45,8+ 0,7
Fortuna27,8– 3,1
forBET6,6+ 0,6
Betclic4,2+ 2,5
LV BET2,7– 0,8
BETFAN2,6+ 1,0
Totolotek2,3– 2,3
TOTALbet2,2+ 0,6
eTOTO2,0– 0,2
Pozostali3,7+ 0,8

Pandemia nie taka straszna

Gdy w marcu A.D. 2020 światowy sport zatrzymał się z powodu pandemii COVID-19, wydawało się, że straty bukmacherów z tego powodu będą olbrzymie. Ostatecznie nie obyło się bez ofiar, gdyż z rynku zniknął np. operator Milenium, ale ogólnie rzecz biorąc branża poradziła sobie z koronawirusem wzorowo. Najważniejsze ligi i rozgrywki w poszczególnych dyscyplinach szybko opracowały specjalne przepisy sanitarne, które pozwoliły im funkcjonować podczas pandemii, a gdy topowe zmagania były zamrożone, legalni bukmacherzy starali się dostarczać maksymalnie urozmaicone oferty na te mniej popularne wydarzenia. Wszystkie te działania przyczyniły się do wygenerowania obrotu w wysokości 7,2 mld zł, co dało prawie 7,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2019.

Jak działa najlepszy bukmacher w Polsce?

STS nie zadowala się sukcesami na krajowym poletku i otworzył się na rynki zagraniczne. Polski operator przez branżowe media jest w tej chwili klasyfikowany na dwudziestym pierwszym miejscu wśród największych firm bukmacherskich na świecie. Sukces Mateusza Juroszka i jego świty byłby niemożliwy, gdyby nie łańcuch przemyślanych działań. Rok 2020 w STS upłynął pod znakiem inwestycji. Firma przedłużyła umowę sponsorską z Lechem Poznań i nawiązała współpracę z Sandecją Nowy Sącz. Oprócz tego STS zorganizował szereg akcji PR-owych, charytatywnych i promocyjnych. Jedną z ciekawszych było wsparcie frekwencji w spotkaniu derbowym Lecha z Wartą Poznań. Bukmacher zrezygnował wówczas z ekspozycji reklamy wielkopowierzchniowej w trakcie meczu.

Co przyniesie rok 2021 w zakładach bukmacherskich?

Pełne branżowe podsumowanie 2020 roku można przeczytać w serwisie najlepsibukmacherzy.pl: Pandemia, odwołane EURO, IO, Copa America… Czyli czas podsumowania 2020 roku u legalnych bukmacherów. Jak widać, nawet tak poważna sprawa jak COVID-19 nie zdołała powstrzymać tendencji wzrostowej jeśli chodzi o obroty legalnych bukmacherów. Tymczasem sytuacja z koronawirusem wydaje się już być opanowana, a przed nami przecież takie wydarzenia, jak przełożony na czerwiec i lipiec 2021 roku piłkarski turniej Euro 2020 czy również przesunięte o rok Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To sprawia, iż przyszłość branży rysuje się w różowych barwach.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image