Jakie są skuteczne i popularne systemy bukmacherskie?
Jedną z rzeczy, która sprawia, że obstawianie jest tak pociągające, jest fakt, że za każdym razem kiedy tylko robisz zakład, możesz podejść do tego tak kreatywnie, jak tylko zechcesz. Pozwala Ci to na swobodne obstawienie pojedynczego meczu albo stworzenie kuponu składającego się z 15 różnych wydarzeń zaczerpniętych z dowolnych rodzajów sportu. Intencją istnienia niniejszego przewodnika jest próba wyjaśnienia jednego z najbardziej mylnie rozumianych konceptów typowania wyników – systemów bukmacherskich.
Jakie zalety mają systemy bukmacherskie?
Bukmacherskie systemy obstawiania są powszechnie stosowane w zawodach piłki nożnej i zaczęły być coraz bardziej popularne wśród graczy zakładów sportowych. Rozrosły się one do tego stopnia, że zyskują przewagę nad tradycyjnymi zakładami akumulacyjnymi takimi, jak podwójne czy potrójne zakłady. Ma to miejsce głównie z powodu dwóch, niezwykle prostych faktów, ich dotyczących, a są nimi:
- Możesz wygrać więcej w porównaniu ze zwykłymi, pojedynczymi obstawieniami jeśli tylko wszystkie Twoje wybory odniosą sukces.
- Nawet jeśli przegrasz któryś z wyników, jakie wytypowałeś, nie stracisz swojego zakładu. Możesz nawet pokryć swoje straty i wyjść na zero albo nawet wygrać trochę pieniędzy jeżeli niektóre z Twoich wyborów przejdą.
Ryzyko w systemach jest znacząco obniżone w przeciwieństwie do zwykłych kuponów z wieloma zdarzeniami, ale z drugiej strony, ich minusem jest to, że tego samego tyczą się Twoje potencjalne zyski z wygranej. Gracze ryzykowni preferują systemy zakładów z ryzykownymi wyborami z wyższymi kursami. Uwzględniając redukcję Twojego ryzyka, zwiększasz swoje szanse na wygraną. Powinieneś jednak pamiętać, że ta strategia zaoferuje Ci długoterminowe zyski tylko przy zdarzeniach z wysokim kursem.
Kupony wielokrotne są najbardziej powszechnymi typami kombinacji wśród ryzykantów. Możesz obstawiać dwójki, trójki, czwórki, itd. Aczkolwiek z powodu iż wszystkie Twoje zakłady są częścią jednego kuponu, wszystkie one muszą się zakończyć przewidzianym przez Ciebie wynikiem, aby zagwarantować sukces kuponu. Rzecz jasna nagroda może być potężna tylko na papierze, jednakże matematyka oraz statystyka mają tendencję do udowadniania, że te rodzaje zakładów bardzo rzadko przechodzą.
Przegląd najlepszych systemów bukmacherskich
Systemy bukmacherskie z pewnością ułatwią Ci życie jeśli tylko lubujesz się w obstawianiu wielu zdarzeń an jednym kuponie. Na przykład jeżeli masz cztery zdarzenia (A, B, C i D) i chciałbyś złożyć zakład, który uwzględnia każdą możliwą konfigurację wyniku (każda para, dwie selekcje i cztery), możesz zastosować system „Yankee„. Część bukmacherów oferuje automatyczne tworzenie systemu za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku, więc warto z tego skorzystać w zamian za tracenie czasu na manualne ustawienie systemu. Zaraz po tym, musisz już tylko uwzględnić kwotę pieniędzy, jaką chcesz obstawić i czekać na wyniki meczów.
Tym, co w zasadzie robisz za każdym razem, gdy obstawiasz zakład „Yankee”, jest rozdzielenie postawionej kwoty na jakikolwiek z zakładów przedstawionych powyżej. Załóżmy, że masz cztery wybrane selekcje i chcesz postawić 55 PLN na system Yankee, zamiast obstawiania zwykłego zakładu z czterema selekcjami. Twój zakład 55 PLN Yankee oznacza, że obstawiłeś po stawce 5 zł na każdy z 11 różnych zakładów systemu Yankee.
Istnieją dwa podstawowe typy systemów bukmacherskich. Uwzględniają one istnienie pojedynczych oraz wielokrotnych zakładów. W tym artykule, poniżej możesz dowiedzieć się szczegółowo na temat każdego z nich.
Trixie (4 zakłady)
Trixie jest zakładem-systemem z trzech selekcji, składającym się z czterech oddzielnych zakładów: 3 podwójne (AB, BC, AC) oraz jeden potrójny (ABC). Sprawia to, że musisz wygrać minimalnie dwie selekcje, aby wygrać jakieś pieniądze.
Yankee (11 zakładów)
Yankee jest jednym z najbardziej popularnych systemów typowania i fundamentalnie zakładem czterech selekcji, uwzględniającym istnienie 11 oddzielnych zakładów: 6 podwójnych (AB, AC, AD, BC, BD, CD), 4 potrójnych (ABC, ABD, ACD, BCD) i jednego czterokrotnego akumulatora (ABCD). Tak jak przy systemie Trixie, musisz wygrać przynajmniej dwie selekcje, by odzyskać jakiekolwiek pieniądze.
Lucky 15 System (15 zakładów)
Lucky 15 jest systemem czterech selekcji, zawierającym 15 oddzielnych akumulatorów: 4 pojedyncze, 6 podwójnych, 4 potrójne i jeden czterokrotny. Jest to odpowiednik systemu Yankee, jednak jedyną różnicą, która odróżnia te dwa skuteczne systemy bukmacherskie jest to, że Lucky 15 zawiera dodatkowo cztery pojedyncze zakłady. Więc tylko pojedyncza wygrana selekcji, zagwarantuje zwrot pieniędzy. „Lucky 15” dosłownie oznacza „szczęśliwą piętnastkę”, przydomek „lucky” wziął się stąd, że wielu bukmacherów może od czasu do czasu oferować pewne bonusy w związku z wygraną z użyciem systemów „lucky”.
Super Yankee lub Yankee kanadyjski (26 zakładów)
Jest to jedyny system bukmacherski z dwoma alternatywnymi nazwami. U bukmacherów w USA, w odniesieniu do niego zwykle używa się nazwy „Canadian Yankee”, podczas gdy Europejczycy preferują nazywanie go mianem „Super Yankee”. Super Yankee jest systemem z pięcioma selekcjami, składającymi się z 26 oddzielnych zakładów: 10 podwójnych akumulatorów (AB, AC, AD, AE, BC, BD, BE, CD, CE, DE), 10 potrójnych (ABC, ABD, ABE, ACD, ACE, ADE, BCD, BCE, BDE, CDE), 5 czterokrotnych (ABCD, ABCE, ABDE, BCDE) oraz jeden pięciokrotny (ABCDE) akumulator. Minimalna wygrana dwóch selekcji jest wymagana do odniesienia sukcesu i otrzymania pieniędzy spowrotem.
Lucky 31 (31 zakładów)
Szczęśliwa trzydziestka-jedynka to także system zakładów stworzony z pięciu selekcji, zawierający 31 różnych zakładów: 5 pojedynczych akumulatorów, 10 podwójnych, 10 trzykrotnych, 5 czterokrotnych, a także pięciokrotny akumulator pojedynczy. Jest on podobny do systemu Super Yankee (albo Canadian Yankee), z dodatkiem pięciu pojedynczych zakładów. Wystarczy tylko jeden wygrany wynik, aby osiągnąć zwycięstwo. Tak jak w przypadku Lucky 13, również i do tego zakładu mogą być oferowane jakieś bonusy przez bukmacherów.
Heinz (57 zakładów)
Ten zakład został nazwany po słynnej firmie, zajmującej się przetwórstwem jedzenia jako, że od roku 1896, Heinz mówi w swoich sloganach o „57 odmianach” w celach marketingowych. System ten uwzględnia sześć selekcji i zawiera 57 oddzielnych zakładów: 15 podwójnych akumulatorów (AB, AC, AD, AE, AF, BC, BD, BE, BF, CD, CE, CF, DE, DF, EF), 20 potrójnych (ABC, ABD, ABE, ABF, ACD, ACE, ACF, ADE, ADF, AEF, BCD, BCE, BCF, BDE, BDF, BEF, CDE, CEF, CDF, DEF), 15 czterokrotne (ABCD, ABCE, ABCF, ABDE, ABDF, ABEF, ACDE, ACEF, ACDF, ACEF, ADEF, BCDE, BCEF, BDEF, CDEF), 6 pięciokrotnych (ABCDE, ABCDF, ABCEF, ABDEF, ACDEF, BCDEF) oraz jeden sześciokrotny akumulator (ABCDEF). Minimalna liczba dwóch wygrywających selekcji jest wymagana, aby otrzymać jakieś pieniądze za system.
Lucky 63 System (63 zakłady)
Tak samo jak Heinz, zawiera 63 oddzielne zakłady: 6 pojedynczych akumulatorów, 15 podwójnych, 20 potrójnych, 15 czterokrotnych, 6 pięciokrotnych oraz jeden sześciokrotny zakład akumulujący wszystkie selekcje. Lucky 63 stanowi ekwiwalent wyżej nadmienionego systemu Heinz, z dodatkiem sześciu zakładów pojedynczych. Logicznym zatem jest fakt, iż wystarczy jedna wygrana selekcja, aby wygrać jakieś pieniądze. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich systemów z rodziny Lucky, może on umożliwiać wygranie pewnych bonusów u niektórych bukmacherów.
Super Heinz (120 zakładów)
Super Heinz jest systemem siedmiu różnych selekcji, który uwzględnia jednoczesne istnienie 120 zakładów-akumulatorów: 21 zakładów z dwoma selekcjami, 35 trójek, 35 czterokrotne, 21 pięciokrotne oraz 7 sześciokrotne i jeden z wszystkimi, czyli akumulator siedmiokrotny. Podstawą do wygrania jakiejkolwiek kwoty jest współistnienie co najmniej dwóch zwycięskich selekcji.
Goliat (247 zakładów)
Ten rodzaj systemu jest jednym z najbardziej rozległych systemów, które można znaleźć u bukmachera. Zawiera on w sobie osiem selekcji w 247 różnych zakładach: 28 dwukrotnych akumulatorów, 56 trzykrotnych, 70 czterokrotnych, 56 pięciokrotnych, 28 sześciokrotnych, 8 siedmiokrotnych i jeden ośmiokrotny akumulator. Dwie zwycięskie selekcje są wymagane, aby otrzymać jakieś pieniądze z powrotem.
Alfabet (26 zakładów)
System alfabet stanowi kombinację, która najczęściej była używana w zakładach wyścigów koni, ale teraz jest często używana także w zakładach dotyczących zawodów piłki nożnej i w innych sportach. Alfabet stanowi zakład sześciu selekcji, rozszczepiony w trzy różne systemy: Selekcje A, B oraz C tworzą patent (po 3 pojedyncze, 3 podwójne i 1 potrójny), w sposób, jaki opisano wyżej. Selekcje D, E i F formują kolejny patent. Selekcje B, C, D oraz E tworzą Yankee. Na koniec wszystkie opisane selekcje tworzą dodatkowy sześciokrotny akumulator (ABCDEF). Całkowita liczba zakładów w Alfabecie stąd wynosi 26 [2 patenty po 7 zakładów każdy plus jeden Yankee z 11 zakładami i jeden akumulator w jednym zakładzie (7+7+11+1=26)]. Jak to bywa w systemach uwzględniających pojedyncze zakłady, wygraną gwarantuje co najmniej jeden trafiony typ.
Legalny bukmacher | Oferta bonusów | Kod |
---|---|---|
🟠 STS.pl | 760 PLN w bonusach | BETONLINE |
🔴 Superbet.pl | 3754 PLN w bonusach | BETONLINE |
🟡 eFortuna.pl | 360 PLN w bonusach | BETONLINE |
🟢 Betfan.pl | 200% do 400 PLN | BETONLINE |
🔴 Betclic.pl | 50 PLN we freebetach | KODBET |
W przypadku gdy posiadasz 9 lub więcej selekcji, możesz dzielić zakład na podwójne akumulatory, potrójne i tak dalej, tworząc swoje własne systemy. Wszakże, liczba zakładów i ilość pieniędzy, jakie musisz w nie włożyć ulegnie zwiększeniu tak, aby pokryć wszystkie możliwe kombinacje Twojego systemu bukmacherskiego. Na przykład zakład na 10 odnóg będzie zawierał 120 zakładów wielokrotnych na trzy odnogi.
Istnieją bukmacherzy, którzy oferują pewne „egzotyczne” wielokrotności, począwszy od Dwójek (zawierających po dwie odnogi na każdy zakład wielokrotny), przechodząc w górę do czternastokrotnych (zawierających 14 gałęzi na każdy akumulator) i jakichkolwiek innych kombinacji pomiędzy. Zazwyczaj są one dostępne do zakładów wielokrotnych wraz z jakimikolwiek innymi rozgrywkami, z tak niewieloma jak z dwoma lub z trzema selekcjami bądź też zawierające ich tak dużo jak np. piętnaście czy nawet więcej.