Jastrzębski Węgiel kontra Asseco Resovia Rzeszów w sobotnim hicie PlusLigi! (Typy i analiza)

Jesteśmy w trakcie drugiej kolejki rozgrywek PlusLigi, a już będziemy mogli obejrzeć jeden z hitów całej rundy. W sobotę dojdzie bowiem do pojedynku Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów. Początek tej konfrontacji zaplanowano na godzinę 14:45.

Jastrzębski Węgiel kontra Asseco Resovia Rzeszów w sobotnim hicie PlusLigi! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Jastrzębski Węgiel vs Asseco Resovia Rzeszów (14:45)

Do rozpoczęcia hitu 2. kolejki „Ligi Mistrzów Świata” zostały cztery godziny, więc bez zbędnych ozdobników przejdźmy od razu do krótkiej analizy możliwości obu zespołów. Na wstępie warto jedynie zaznaczyć, że jastrzębianie na inaugurację pokonali na wyjeździe po tie-breaku zespół z Zawiercia, a rzeszowianie pauzowali, bo ich spotkanie z Treflem Gdańsk zostało przełożone ze względu na epidemię koronawirusa, która kilka tygodni przed sezonem uderzyła w ich rywali.

W Jastrzębskim Węglu doszło latem do kilku roszad kadrowych. Tymi najistotniejszymi, poza zmianą szkoleniowca (Luke Reynolds zastąpił Slobodana Kovaca), były zmiany na ataku i przyjęciu, gdzie Marokańczyk Al Hachdadi zastąpił Dawida Konarskiego, a Szymura i Louati zajęli miejsca Fromma i Lyneela. Na papierze zespół wydaje się chyba ciut słabszy, ale nie jest powiedziane, że po dojściu do formy zagranicznych graczy, z czym jest problem, okaże się jeszcze silniejszy niż przed rokiem.

Po drugiej stronie siatki stanie drużyna budowana praktycznie od nowa. Po kolejnym nieudanym sezonie doszło dosłownie do rewolucji kadrowej, ale jak patrzymy na skład to możemy zaryzykować tezę, że z pewnością wyszła ona rzeszowianom na dobre i że będą się w sezonie 2020/2021 liczyć w walce nawet o mistrzostwo Polski. Taką nadzieję dają graczy tj. Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj czy Nicholas Szerszeń. Można nieco narzekać na jakość środka siatki czy pozycję libero, ale tam również mamy solidnych graczy.

Zresztą siatkarze z Rzeszowa zagrali w Superpucharze Mistrzów Polski, gdzie przegrali w półfinale 1:3 z ZAKSĄ, ale w dwóch pierwszych partiach pokazali naprawdę kawał dobrej siatkówki. Gdyby dziś to powtórzyli, prawdopodobnie zgarnęliby komplet punktów, patrząc na to, co pokazali dotychczas zawodnicy z Jastrzębia Zdroju.

Kluczowa w przypadku podopiecznych Alberto Giulianiego będzie zagrywka. Butryn, Cebulj, Szerszeń, a do tego środkowi. Jest kim straszyć. Mają też potężną moc na skrzydłach, więc słabsze przyjęcie będzie do przeżycia.

W siatkówce tak to nie działa, bo liczy się przede wszystkim zgranie, ale wydaje się, że przynajmniej na czterech pozycjach lepsi gracze są po stronie Asseco Resovii. Jeśli zagrają dziś na miarę potencjału, powinni zwyciężyć, choć na pewno nie po spacerku.

PlusLiga: Typy na sobotę 18 września

MeczTypKursBuk
JW – Resovia176,5+1,50Fortuna
JW – Resovia21,80BetClic
Asy Gości5,5+1,80BetFan
K.Cebulj15,5+1,80STS

Prognozy: 7/10; 6/10; 6/10; 6/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button