Jastrzębski Węgiel zatrzymał gwiazdę na kolejny sezon!

Z wielką radością informujemy, że Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Lukasem Kampą na kolejny sezon – głosi oficjalny komunikat prasowy czołowego klubu siatkarskiej PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel zatrzymał gwiazdę na kolejny sezon! (Fot.: Arkadiusz Modliński / Jastrzębski Węgiel)

Kampa zostaje w Jastrzębskim Węglu

Lukas Kampa – jeden z liderów niemieckiej drużyny narodowej i jeden z najlepszych rozgrywających na Starym Kontynencie – dołączył do jastrzębian przed sezonem 2016/2017. Przez okres blisko czterech lat wywalczył wraz z kolegami z Jastrzębia Zdroju dwa brązowe medale „Ligi Mistrzów Świata”.

Doświadczony rozgrywający może pochwalić się również sukcesami na arenie międzynarodowej. Tym największym jest brąz Mistrzostw Świata 2014, który wywalczył wraz z reprezentacją w katowickim „Spodku”. Został również wybrany najlepszym rozgrywającym polskiego mudnialu. Kampa ma w swojej kolekcji także srebro Mistrzostw Europy 2017, po które sięgnął w krakowskiej TAURON Arenie.

„Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. W zeszłym roku mówiłem o tym, że mam tutaj do spełnienia pewną misję. Chcę wygrać z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski. Ten klub, ci kibice i to miasto zasługują na ten upragniony złoty medal” – mówi kapitan „Pomarańczowych”.   


34-letni już zawodnik, który w przeszłości występował w najlepszych ligach światach, do jakich zaliczane są włoska Serie A1 oraz rosyjska Superliga, zna już smak złota. W klubowej siatkówce dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec z VfB Friedrichshafen, z Łokomotywem Charków złoto na Ukrainie, a z Biełogorie Biełgorodem wygrywał Puchar Rosji.

Radości z przedłużenia umowy z Lukasem Kampą o kolejny rok nie kryje też Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za skompletowanie składu jastrzębian na przyszły sezon..

„Cieszę się bardzo, że Lukas Kampa pozostaje z nami na kolejny sezon. Poza ogromną wartością sportową, jaką zawodnik ten stanowi dla zespołu, mówimy o siatkarzu, który wnosi pozytywną energię do zespołu i spełnia wielką rolę w budowaniu „ducha” i dobrej atmosfery w drużynie. Na swojej pozycji jest to gracz kompletny, do tego zgrany z naszym zespołem. Po kilku latach po kryzysie w klubie, nasz zespół doszedł do takiego poziomu sportowego i mentalnego, że stał się kompletny, a Lukas Kampa jest jego bardzo ważnym „ogniwem”. Cieszę się, że został z nami, bo oprócz wspomnianych walorów siatkarskich Lukas jest bardzo pozytywnym człowiekiem” – podkreśla sternik jastrzębian.

Lukas Kampa to w każdym calu profesjonalista, o czym świadczy między innymi to, że postanowił się nauczyć języka polskiego i słowa danego dotrzymał. Dziś nawet w wywiadach posługuje się płynną polszczyzną, za co też należy się szacunek.

Rozmowa z Lukasem Kampą

Po podpisaniu nowej umowy z Jastrzębskim Węglem, Lukas Kampa podzielił się wrażeniami z redakcją oficjalnego portalu internetowego klubu.

Źródło: Jastrzębski Węgiel (materiały prasowe)

Już po podpisaniu nowego kontraktu jastrzębianie zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów w ramach 22. kolejki rozgrywek PlusLigi. Drużyna gospodarza pokonała przyjezdnych z Podkarpacia.

„Pomarańczowi” zwyciężyli 3:0, a MVP spotkania został nie kto inny, a właśnie niemiecki rozgrywający, który znakomicie rozdzielał piłki do swoich kolegów.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button