NEWS DNIA: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

W poniedziałek 18 stycznia 2021 Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie prasowym oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu współpracy z Jerzym Brzęczkiem, selekcjonerem pierwszej reprezentacji!

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski! (Fot.: PZPN/YouTube)

PZPN: Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera

Więcej szczegółów ogłoszonej dzisiaj decyzji, która zszokowała całą piłkarską Polskę, poznamy najprawdopodobniej dopiero w czwartek po godzinie 15:00, kiedy to rozpocznie się konferencja prasowa (online) Zbigniewa Bońka, Prezesa Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Póki co musi nam wystarczy oficjalny komunikat zamieszczony na stronie internetowej federacji.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. – Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka.

Wielu było zwolenników zakończenia współpracy z Jerzym Brzęczkiem pomimo zakwalifikowania się z pierwszego miejsca do turnieju finałowego UEFA EURO 2020, który ostatecznie odbędzie się w dniach 12 czerwca – 11 lipca 2021 roku.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Z tym, że pod koniec minionego roku sam Zbigniew Boniek poinformował, że żadnych roszad w sztabie szkoleniowym reprezentacji nie będzie, o czym można przeczytać między innymi na portalu BetOnline.

Kwalifikacje MŚ 2022: Kto poprowadzi reprezentację Polski?

Czasu na poszukiwania nowego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski nie ma już dużo, bo Biało-Czerwoni w marcu rozpoczną eliminacje do Mistrzostw Świata 2022. Nasz drużyna narodowa rozegra wówczas dwa kluczowe spotkania wyjazdowe, z Węgrami oraz z Anglią.

Można się domyślać, że Prezes PZPN przemyślał swoją decyzję i ma już gotowego następcę Jerzego Brzęczka. Polskim faworytem do przejęcia sterów w kadrze mógłby być Czesław Michniewicz, ale trop prowadzi raczej za granicę, a konkretnie do Włoch.

Być może nazwisko nowego opiekuna Roberta Lewandowskiego i spółki poznamy jeszcze dziś a już na pewno podczas konferencji prasowej Zbigniewa Bońka na żywo w czwartek. Jakie będą czekać go w najbliższej przyszłości wyzwania można zobaczyć poniżej.

Eliminacje MŚ 2022: Terminarz reprezentacji Polski

25 marca 2021 roku: Węgry – Polska
28 marca 2021 roku: Polska – Andora
31 marca 2021 roku: Anglia – Polska
2 września 2021 roku: Polska – Albania
5 września 2021 roku: San Marino – Polska
8 września 2021 roku: Polska – Anglia
9 października 2021 roku: Polska – San Marino
12 październik 2021 roku: Albania – Polska
12 listopada 2021 roku: Andora – Polska
15 listopada 2021 roku: Polska – Węgry

EURO 2020: Terminarz meczów reprezentacji Polski

14 czerwca: Polska – Słowacja
19 czerwca: Polska – Hiszpania
23 czerwca: Polska – Szwecja

Można powiedzieć, że 2021 rok będzie jednym z najważniejszych w najnowszej historii Polski. Oby nie został zmarnowany.

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button