Jerzy Brzęczek wysłał powołania na listopadowe zgrupowanie!

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił nazwiska 27 zawodników, którzy mają stawić się na zgrupowaniu przed dwoma ostatnimi meczami Eliminacji UEFA EURO 2020. W gronie powołanych znalazł się m.in. Łukasz Piszczek, który oficjalnie zakończy reprezentacyjną karierę.

Jerzy Brzęczek wysłał powołania na listopadowe zgrupowanie!

Powołania Brzęczka

Przypominamy, że selekcjoner polskiej drużyny narodowej ogłosił w poniedziałek listę zawodników powołanych na zgrupowanie oraz listopadowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy UEFA EURO 2020, w których zmierzymy się z Izraelem (16 listopada o godzinie 20:45 w Jerozolima) i Słowenią (19 listopada o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie).

Tym razem obyło się bez większych niespodzianek, czego można było się spodziewać. Warto bowiem pamiętać o tym, że Biało-Czerwoni już zagwarantowali sobie awans do turnieju finałowego, więc dwa ostatnie mecze reprezentacyjne w 2019 roku będą już traktowane jako pierwszy etap przygotowań do mistrzowskiej imprezy.

Jak widać na powyższym obrazu, w kadrze znalazło się miejsce dla jednego debiutanta. Jerzy Brzęczek zdecydował się sięgnąć po podstawowego skrzydłowego polskiej młodzieżówki i Lecha Poznań, Kamila Jóźwiaka.

W listopadowych meczach reprezentacji naszego kraju zagra też Robert Lewandowski, który ma zaplanowany zabieg pachwiny, ale dojdzie do niego tuż przed końcem roku, a nie w najbliższych tygodniach.

Pożegnanie Piszczka

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po przeszło rocznej przerwie do drużyny narodowej wraca też Łukasz Piszczek, który po Mistrzostwach Świata w Rosji, które odbyły się latem 2018 roku, ogłosił zakończenie kariery międzynarodowej.

Popularny „Piszczu” otrzymał możliwość godnego pożegnania się z reprezentacją i z tego zaproszenia skorzystał. Prawy obrońca Borussii Dortmund wystąpi w meczu ze Słowenią na PGE Narodowym w Warszawie i ma spędzić na boisku kilkadziesiąt minut.

34-latek, który w weekend świętował swój trzysetny mecz w Niemieckiej Bundeslidze, wciąż jest w znakomitej formie, ale już zapowiedział, że jego udział w UEFA EURO 2020 nie wchodzi w grę.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button