Końcówka sezonu – jak ją najlepiej obstawiać?

W wielu ligach mają miejsce ostatnie rozstrzygnięcia. Kto mistrzem, kto spadkowiczem, a kto z miejscem w pucharach lub barażach? Taki okres dla typerów to okazja do polowania na dobre kursy, ale też i godzenie się z wieloma niespodziankami. Jak sobie z tym poradzić?

Końcówka sezonu - jak ją najlepiej obstawiać?
Końcówka sezonu – jak ją najlepiej obstawiać?

Obstawianie ostatnich kolejek to nie lada sztuka! Jak to wygląda w przypadku meczów o nic?

Kiedy mają miejsce ostatnie kolejki, w wielu spotkaniach nie ma o co grać, chociaż nie brakuje również spotkań, gdzie walka toczy się o życie. Jeżeli ktoś gra o przysłowiową pietruszkę, raczej nie warto zawracać sobie nim głowy, a przynamniej nie wtedy, gdy gra z drużyną zdeterminowaną do zgarnięcia trzech punktów.

W sytuacji, gdy mamy w meczu dwa zespoły walczące o nic, trudno wyobrażać sobie, by jedni i drudzy zagrali na sto procent swoich możliwości. Bardzo często w takich meczach trenerzy eksperymentują z ustawieniem albo decydują się na wypuszczenie kilku zawodników rzadko grających w trakcie normalnego sezonu.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Czasem walka o spadek jest ciekawsza od mistrzowskich rywalizacji

Kiedy sezon trwa w najlepsze, mecze z udziałem drużyn z dołu tabeli nie wydają się atrakcyjne. W końcówce jest inaczej, bo bardzo często ekipy przyparte do muru zaczynają wspinać się na wyżyny swoich umiejętności. I chociaż w teorii mają nikłe szanse na pokonywanie dużo wyżej notowanych ekip, nieraz potrafi im się to udać.

Niekoniecznie to mecze drużyn walczących o mistrzostwo są godne uwagi. Zazwyczaj na murowanych faworytów kursy bukmacherskie i tak są bardzo niskie i nie opłaca się na nie obstawiać. Oczywiście, gdyby udało nam się przewidzieć, że lider przegra z 12. drużyną w tabeli, sporo byśmy na tym zarobili. Problem w tym, iż granie na takie spotkania to po prostu loteria.

Na co patrzeć przy obstawianiu ostatnich meczów?

Kiedy sezon dobiega końca, nie wszystkie analizy bukmacherskie sprawdzają się w takim samym stopniu. Serie zwycięstw bez porażki nabierają zupełnie innego znaczenia, szczególnie, gdy jedni grają o nic, a dla drugich jest to walka o utrzymanie w lidze.

Nie oznacza to, rzecz jasna, że w przypadku ostatnich kolejek trzeba sobie darować jakiekolwiek czytanie statystyk. To zawsze jest podstawa, chociaż w tym przypadku dobrze jest patrzeć na inne aspekty, na przykład, jak przez cały sezon dana drużyna radziła sobie u siebie czy na wyjeździe, bądź jak zagrała z najbliższym rywalem pół roku temu.

Bukmacherskie ustawki, czyli oddawanie punktów

Przeglądając fora bukmacherskie, można nieraz natrafić na informację o tak zwanych ustawkach. Chodzi o mecze, w których jest w zasadzie przesądzony, a wszystko to nie tylko ze względu na ślepe domysły, ale historię.

Zdarzyło się rok czy dwa lata temu, iż ekipa X uratowała zespół Y, a teraz to ten pierwszy klub potrzebuje pomocy? W takim przypadku możemy być niemal w stu pewni, iż dojdzie do rewanżu. Nie zawsze bukmacherzy tego typu sytuacje wyłapują, a to dobra okazja do powiększenia naszego osobistego budżetu.

Nie zawsze wysokie kursy są skazane na porażkę!

Jak dobrze obstawiać mecze w ostatnich kolejkach?
Jak dobrze obstawiać mecze w ostatnich kolejkach?

Najczęściej wydaje nam się, że gdy obstawiamy bardzo wysoki kurs, mamy niewielkie szanse na powodzenie. W przypadku ostatnich meczów w sezonie sprawa wygląda zgoła inaczej. Tym razem niekoniecznie zespoły z ostatnich miejsc w tabeli nie mają żadnych szans na wygraną. I nawet kiedy grają już tylko o honor, wcale nie muszą przegrać z dużo wyżej notowanym rywalem, gdy ten także nie ma już po co się starać.

Kiedy sezon dobiega końca, na pewno warto szukać okazji do obstawiania. W tym okresie znacznie bardziej powinno się wyostrzyć wzrok na wszelkiego rodzaju “promocje”. Niestety, nie wszystko da się przewidzieć i jest to swego rodzaju pułapka.

Gdy dwie drużyny walczą o mistrzostwo, ni wszystko idzie jak po maśle!

To, że dwie drużyny walczą ze sobą o mistrzostwo kraju, jeszcze nie oznacza, iż wygrywają mecz za meczem aż do samego końca rozgrywania ligi. Historia zna wiele takich przypadków i dlatego nie można powiedzieć, że końcówka sezonu to zawsze najlepszy okres do obstawiania. Owszem, może tak być, ale też nie musi, kiedy nie dopisze nam szczęście.

A co z drużynami, które już mistrzostwo zdobędą? Takie niekoniecznie odpuszczają, bo oskrzydlone sukcesami często grają perfekcyjnie i potrafią zdobywać jeszcze więcej ładnych goli, niż normalnie. I niekoniecznie taka ekipa musi być skłonna zupełnie za darmo oddać komplet punktów outsiderowi.

Bayern ma pewne mistrzostwo. Gdyby było inaczej, nie mielibyśmy tutaj takiego kursu
Bayern ma pewne mistrzostwo. Gdyby było inaczej, nie mielibyśmy tutaj takiego kursu

Na co zwracać uwagę przy obstawianiu?

Bez względu na to, co aktualnie dzieje się w świecie sportu, nie możemy zapominać, że ciągle tak samo ważne są analizy bukmacherskie oraz odpowiednie podejście do temu.

Jeżeli nie będziemy kurczowo trzymać się zasady, by grać tylko na nie-faworytów i zachowamy rozsądek, możemy być pewni, że wyjdzie nam to na dobre. Końcówka sezonu to zawsze interesujący etap dla każdego obstawiającego. Można sobie go, oczywiście, odpuścić, ale czy jest sens? Tu już każdy musi sam sobie odpowiedzieć.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image