Kubacki wygrywa w Titisee-Neustadt, niesamowita seria trwa!

Dawid Kubacki jest nie do zatrzymania. Lider polskich skoczków w sezonie 2019/2020 wygrał sobotnie zawody na skoczni w niemieckim Titisee-Neustadt, co jest równoznaczne ze wskoczeniem na podium zawodów Pucharu Świata 2019/2020 po raz siódmy z rzędu!

Kubacki wygrywa w Titisee-Neustadt, niesamowita seria trwa! (Fot.: FIS-skijumping/Facebook)

Kubacki najlepszy w Titisee-Neustadt

Najlepszy obecnie polski skoczek nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, co do tego, kto był w sobotę najlepszy na skoczni w Titisee-Neustadt, wyraźnie pokonując drugiego na podium Austriaka Stefana Krafta i trzeciego Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który z przewagą niespełna sześciu oczek pozostał liderem cyklu Titisee-Neustadt Five.

Dawid Kubacki wygrał obie serie sobotnich zawodów, oddając w obu najdłuższe skoki. Były to próby na odległość 140,5 metra oraz 141 metrów. To pozwoliło uzyskać blisko dziesięć punktów przewagi nad wspomnianymi wyżej zawodnikami z Austrii i Japonii.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Zwycięstwo w pierwszym z konkursów w Titisee-Neustadt oznacza, że Dawid Kubacki nie schodzi z podium zawodów Pucharu Świata 2019/2020 od trzech tygodni, notując serię aż siedmiu zawodów zakończonych na podium.

Szansa na kolejne już w niedzielę, kiedy to odbędzie się drugi z konkursów indywidualnych i zarazem finałowy konkurs cyklu Titisee-Neustadt Five.

Stoch i Żyła zapunktowali

Do sobotnich zawodów zakwalifikowało się w sumie sześciu skoczków, ale tylko trzech ma powody do radości. Poza bohaterem dnia, punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich zdobyli jeszcze Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Obaj zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, co cieszy w kontekście zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Stoch zakończył zmagania na ósmym, a Żyła na dziewiątym miejscu.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image