LaLiga: Granada – Levante (Typ i Analiza)

W sobotę w ramach rozgrywek LaLiga piłkarze Granady podejmą zawodników Levante. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja w Eleven Sports 1.

LaLiga: Granada – Levante

Piłkarze Grandy zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, mając dwadzieścia cztery punkty, zdobyte w szesnastu kolejkach. Ktoś może pomyśleć, że to niezły wynik, ale potencjał w tym zespole jest na tyle duży, że kibice liczą na więcej. W ostatnim czasie byli w słabszej dyspozycji, jednak na szczęście zakończyli fatalną serię pięciu meczów ligowych bez zwycięstwa z zaledwie punktem na koncie rozbijając przed własną publicznością zawsze solidne Alaves 3:0.

Dobrą informacją dla trenera jest fakt, że fatalną serię czternastu meczów bez gola przerwał Roberto Soldado, który ma spory potencjał do zdobywania goli i jego forma znacznie pomoże Granadzie osiągać lepsze rezultaty.

Levante spisuje się gorzej od rywali. Mają na koncie dwadzieścia punktów i lokują się trzy pozycje niżej od zawodników Granady. W ostatnim meczu pokazali swoją słabość. Przegrali u siebie derbowy mecz z Valencią, mimo że prowadzili już 2:0. Takie spotkanie na pewno negatywnie wpłynie na morale w zespole i mogą nie być w najlepszych nastrojach przed zbliżającym się meczem.

W dodatku ich kadra jest mocno osłabiona przez kontuzje. Brak w ich kadrze zawodników takich jak: Cabaco, Pier, Duarte, Ivan Lopez i Ruben Vezo. W dodatku w swoim debiucie obrońca Eliseo Falcon zobaczył czerwoną kartkę i on także nie zagra w piątkowym meczu przeciwko Granadzie.

Granada w efektowny sposób przerwała kiepską serię meczów, jednocześnie pokazując, że u siebie potrafią być groźni. Levante ma ogromne problemy w obronie, co nie może zbytnio dziwić, biorąc pod uwagę kontuzje podstawowych defensorów. Dlatego też to gospodarzom daję większe szanse na zwycięstwo.