Mistrz Europy trenerem Jastrzębskiego Węgla!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nowym szkoleniowcem naszej drużyny został Serb Slobodan Kovač – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym Jastrzębskiego Węgla.

Mistrz Europy trenerem Jastrzębskiego Węgla! (Fot.: CEV)

Zmiana warty w Jastrzębskim Węglu

Kilkanaście dni temu zarząd Jastrzębskiego Węgla podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Włochem Roberto Santillim jednocześnie powierzając prowadzenie pierwszego zespołu Australijczykowi Reynoldsowi, trenerowi przygotowania fizycznego, który swoją misję w roli tymczasowego szkoleniowca zespołu zakończył sobotnim zwycięstwem nad PGE Skrą Bełchatów (3:2).

„Luke’owi należą się wielkie słowa podziękowania. Australijczyk scalił drużynę na nowo, wniósł do niej mnóstwo pozytywnej energii i dał jej mocny impuls do lepszej gry. Dziękuję mu za to, że podjął się tego wyzwania w trudnym momencie. Teraz wróci do obowiązków wynikających z jego kontraktu, ale jego pozycja w Klubie będzie jeszcze mocniejsza, niż wcześniej. Luke udowodnił, że utożsamia się z Jastrzębskim Węglem, poświęca się dla dobra Klubu i za to należy mu się ogromny szacunek” – POWIEDZIAŁ Adam Gorol, prezes zarządu, CYTOWANY W KLUBOWYM KOMUNIKACIE.

Co ciekawe, jastrzębianie pod wodzą trenera wygrali wszystkie trzy spotkania PlusLigi, pokonując poza wspomnianymi już bełchatowianami również Aluron Virtu CMC Zawiercie (3:0) i Cerrad Czarnych Radom (3:1). Nadszedł jednak czas na nowe porządki. Do Jastrzębskiego Węgla zawita trener ze światowego topu.

Slobodan Kovać w Jastrzębskim Węglu

Nowym opiekunem jastrzębian ogłoszono Serba Slobodana Kovaca, który kilka tygodni temu, po objęciu reprezentacji Serbii w środku sezonu (zastąpił Nikolę Grbicia, obecnego trenera ZAKSY – przyp. red.), świętował Mistrzostwo Europy w piłce siatkowej mężczyzn!

„Slobodan Kovač to absolutny top, jeśli chodzi o nazwiska trenerów w światowej siatkówce. Jestem dumny, że tak wartościowy szkoleniowiec zgłosił swoją kandydaturę w rywalizacji o posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. To tylko potwierdza fakt, jak wielką marką jest nasz Klub. Jestem bardzo zadowolony, że szybko udało nam się porozumieć w kwestiach kontraktowych. Jednocześnie, jestem głęboko przekonany, że z tym trenerem możemy skutecznie powalczyć o najwyższe cele” – Nie krył radości prezes Adam Gorol, cytowany w klubowym oświadczeniu.

Nowy trener Jastrzębskiego Węgla ma na swoim koncie nie tylko złoto Starego Kontynentu z Serbami, ale też szóste miejsce z Iranem na Mistrzostwach Świata w Polsce pięć lat temu. oraz historyczny awans do zeszłorocznego mundialu wraz ze Słoweńcami.

Co jednak jeszcze ważniejsze w kontekście pracy w Jastrzębiu Zdroju, Kovac ma równie bogate doświadczenie w prowadzeniu klubów. Perłą w jego koronie jest praca w Sir Safety Perugii, z którą najpierw awansował do elity, a potem dwukrotnie poprowadził do finału walki o scudetto. Ma za sobą też pracę w Halkbanku Ankara i Biełogorie Biełgorod.

W 2019 roku Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) wyróżniła go tytułem Trenera Roku, co jest rekomendacją samą w sobie. Jak serbski szkoleniowiec poradzi sobie w Lidze Mistrzów Świata, ale pewne jest to, że lepszego fachowca w trakcie sezonu pozyskać nie było można.

Debiut Kovaca 6 grudnia

Slobodan Kovac w roli trenera Jastrzębskiego Węgla zadebiutuje w Mikołajki, a więc 6 grudnia, kiedy to jastrzębianie zmierzą się na wyjeździe w prestiżowym pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów.

Rywal od wielu tygodni pogrążony jest w kryzysie, ale to wciąż wielka marka polskiej siatkówki, która nawet będąc w kryzysie potrafiła urwać punkt ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a więc liderowi PlusLigi.

Cztery dni później Jastrzębski Węgiel rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów CEV, gdzie we wtorek 10 grudnia zmierzy się z przywoływanym już Halkbankiem Ankara.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button