Bukmacher dla początkujących – Jak zacząć typować w internecie?

Jak rozpocząć grę u bukmacherów i czy można w ogóle na nich zarabiać? Bukmacher ma przewagę, ale przy dobrej strategii można zwiększyć swoje szanse.

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz, mężczyzna Opis wygenerowany automatycznie
Bukmacher dla początkujących – Jak zacząć typować w internecie?

U bukmacherów można przede wszystkim obstawiać wydarzenia sportowe – piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenis, hokej i wiele innych. Niektórzy jednak dotąd nie zauważyli, że firmy bukmacherskie oferują o wiele więcej – zakłady na wydarzenia społeczne, polityczne czy związane z finansami.

Najlepiej jest jednak oczywiście wybrać sport albo konkretną ligę, na której się znacie i obserwujecie od dłuższego czasu. Znacie więc wszystkie drużyny, rozumiecie zasady i potraficie ocenić potencjał zespołów i piłkarzy. Musicie też pamiętać o czynnikach, które nie są na pierwszej linii frontu, ale mają spore znaczenie. To przede wszystkim pogoda i motywacja danych graczy na rywali albo jej brak. Informacja ta jest szczególnie ważna dla osób nie mających wcześniej styczności ze sportem. 

Gdzie dobrze rozpocząć obstawianie?

Aby rozpocząć grę u bukmachera, musicie najpierw wybrać jedną z firm na której konto przelejecie pierwsze pieniądze. Wybór bukmacherów jest naprawdę szeroki, a praktycznie wszyscy z nich kuszą nowych graczy bonusami powitalnymi. Możliwości dla wyboru jest dużo. Im bardziej znana jest firma, npr.  Suprebet, Fortuna lub STS, tym atrakcyjniej wygląda jej oferta.

Wielu młodych graczy decyduje się jednak na założenie konta w STS, co wynika z wielu powodów. Ciekawa oferta powitalna jest jednym z nich, ale często nie najważniejszym. Bukmacher ten jest najpopularniejszy w Polsce nie bez powodu. Wiele osób kojarzy rozsiane po całej Polsce punkty STS, które wiele lat temu pozwalały obstawiać zakłady. 

UWAGA: Nowy kod promocyjny STS na darmowy bonus to BETONLINE

Jak zacząć obstawiać w STS i co znaczy ten bukmacher na polskim rynku? Poza tym przez lata na rynku STS wypracował sobie opinię rzetelnego bukmachera, który pozycję lidera rynku wypracował sobie najbogatszą ofertą zakładów w Polsce oraz brakiem problemów przy wpłacaniu i wypłacaniu pieniędzy przez Internet. W świadomości ludzi jest więc znacznie lepszym wyborem niż firma, która dopiero pojawiła się na rynku i zaczęła reklamować nawet znanym influencerem. Poza tym mocną stroną jest także aplikacja, z której można korzystać zarówno na iPhone, jak i telefonach z Androidem. Instrukcja rejestracji w STS jest dostępna tutaj – https://www.probukmacher.pl/bukmacherzy/sts-opinie/sts-rejestracja/.

Jak zacząć obstawiać?

Podczas pierwszych tygodni czy miesięcy obstawiania warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie tylko dlatego, żeby nie stracić pieniędzy, ale także po to, by dobrze się bawić zamiast męczyć. Przede wszystkim stwórzcie sobie tygodniowy albo miesięczny budżet na obstawianie i trzymajcie się go. Ewentualne porażki mogą przynieść nieco frustracji, a w związku z nimi złe decyzje finansowe, które warto ukrócić już na starcie.

Większość analityków radzi początkującym graczom nie obstawiać zbyt wielu zdarzeń na kuponie. Tak naprawdę optymalna liczba to jeden do dwóch, ale trzy także są w porządku. Z tym związana jest także wskazówka, aby nie obstawiać kuponów na podstawie sympatii albo niechęci do danego zespołu. Emocje podczas obstawiania są złym doradcą. 

Jeśli popełnicie jakieś błędy podczas obstawiania, to zapamiętajcie, a najlepiej zapiszcie je sobie. Nauka na błędach w tym przypadku jest jedyną metodą. Jeśli natomiast macie złą passę i przez kilka dni nie możecie nic wygrać, weźcie kilka dni wolnego od obstawianie. To zawsze dobrze wam zrobi i pozwoli się uspokoić. 

Co zrobić, żeby zacząć obstawiać? Pierwszy zakład i wypłata środków

Obstawianie online jest tak naprawdę podobne u wszystkich bukmacherów. Po zalogowaniu się do serwisu trzeba wybrać sport albo skorzystać z oferty zakładów promowanych na głównej stronie. Następnie należy wybrać opcję, którą chcemy obstawić, a najczęściej w po prawej stronie pokaże się specjalne okno, w które wpisujemy kwotę zakładu. Po jej wpisaniu należy potwierdzić obstawienie i gotowe. Po zakończeniu danego wydarzenia zakłady są zazwyczaj rozliczane w ciągu kilku, kilkunastu minut. 

Wypłaty pieniędzy działają bardzo podobnie do depozytów, a bukmacherzy tak naprawdę nie stawiają żadnych specjalnych warunków. Możecie więc np. wpłacić pieniądze, a po rozmyśleniu się wypłacić je bez utraty choćby jednego grosza. Pieniądze można wpłacać przez Internet za pomocą przelewu bankowego, szybkich przelewów np. Przelewy24, BLIK-a czy karty kredytowej. Wypłata najczęściej ma miejsce na konto bankowe, choć niektórzy bukmacherzy proponują także portfele internetowe. Artykuł przygotowany przez Dawida Żurawskiego, doświadczonego eksperta portalu Probukmacher, który śledzi legalne zakłady sportowe w Polsce od ponad 6 lat.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław Wilk

Ekspert zakładów bukmacherskich, typy i analizy w jednym paluszku. Od lat związany z rynkiem zakładów sportowych w Polsce.

Podobne artykuły

Back to top button