Obstawianie piłki nożnej. Kompendium

Piłka nożna – sport kochany przez miliardy ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, że to dyscyplina numer jeden firm bukmacherskich. Jeżeli chcecie wiedzieć, jak dobrze ją obstawiać, trafiliście w odpowiednie miejsce!

Obstawianie piłki nożnej. Kompendium
Obstawianie piłki nożnej. Kompendium

Jak obstawiać mecze żeby wygrywać?

W świecie futbolu krąży wiele mitów, panuje wiele przekonań, które wiele osób bierze pod uwagę przy obstawianiu meczów. Niektóre z nich są prawdziwe, ale inne już nie bardzo i powinieneś się nad nimi zastanowić. Może po przeczytaniu tego tekstu zauważysz jakie błędy popełniałeś w przeszłości i w przyszłości dzięki temu osiągniesz zysk?

Wystawione przez bukmachera kursy odzwierciedlają szansę procentowe wystąpienia danego zdarzenia, ale również (o czym musisz wiedzieć!) są korygowane ze względu na ilość stawianych przez klientów pieniędzy.  Często kurs będzie obniżany, jeśli na jedna z opcji wyniki jest zdecydowanie częściej wybierana niż pozostałe. Kurs na zdarzenia spada i nie jest on dla nas korzystny patrząc przez pryzmat szansy wystąpienia tego zdarzenia. Czasami legalny bukmacher specjalnie podniesie kurs, aby bardziej zachęcić graczy wiedząc, że mogą oni posiłkować się panującymi opiniami i przekonaniami.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Obstawiając u bukmachera nie możesz ignorować statystyk i zawierać zakłady na panujących przekonaniach. Pracownicy firm bukmacherskich wiedzą, że ludzie opierają się o różnego rodzaju mity i obniżają kursy na te zdarzenia co jeszcze bardziej działa na naszą niekorzyść. O to kilka z przekonań, na które szczególnie musisz zwrócić uwagę.

Syndrom „nowej miotły”

Jeżeli do zespołu przychodzi nowy trener, panuje opinia, że zawodnicy będą się bardziej starać, żeby zaimponować nowemu szkoleniowcowi. Klienci firm bukmacherskich wierzą, że warto postawić na tę drużynę. Takie podejście jest błędne z dwóch powodów: a) trzeba założyć, że wcześniej zawodnicy się nie starali b) założenie zakłada, że w ogóle będą w stanie to zrobić.

Badanie przeprowadzone w Anglii w 2004 r. dowiodło, że drużyny, które grają pod wodzą nowego szkoleniowca w rzeczywistości w pierwszym meczu radziły sobie poniżej oczekiwań. Pod uwagę brane były rozgrywki w latach 1998-2004.

legalny bukmacher betclic bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betclic oferuje bonus cashback – Kod promocyjny: KOD510

Mecze o wszystko

To chyba jedna z ulubionych sytuacji firm bukmacherskich. Drużyna walczy o utrzymanie, lub gra o awans. Musi wygrać, ale czy to, że „musi” zwiększa jej szanse na zwycięstwo? Teoretycznie może nam się tak wydawać, ale jest to wielki błąd. Potrzeba zwycięstwa jest czynnikiem, do którego przywiązujemy zbyt wielką wagę.

Obstawiający uważają, że jeśli zespół jest na „musiku” będzie się bardziej starał. Założenie to zakłada, że wcześniej zespół nie grał na 100% możliwości. Dodatkowo dochodzi presja, która często zamiast motywować, przeszkadza w dobrej i skutecznej grze.

Statystyki z angielskich lig piłkarskich jasno pokazują, że pod koniec sezonu drużyny, które walczą o awans radzą sobie gorzej niż w poprzednich częściach sezonu.

Zmęczenie materiału często przyczyną porażki

Panuje przekonanie, że jeżeli zespół w środku tygodnia rozgrywał mecz w ramach europejskich pucharów to słabiej zaprezentuje się we weekend w lidze. Statystyki pokazują, że procent zwycięstw po meczach europejskich wynosi 49% wobec 48%, jeśli zespół takiego meczu nie grał.

Pamiętaj, że bukmacherzy wiedza o panujących przekonaniach, mitach, i nie zawahają się ich wykorzystać na swoją korzyść. Po przeczytaniu tego tekstu jesteś mądrzejszy o wiedzę, która może ci dać spora przewagę i może zmienić twoje spojrzenie na niektóre sprawy.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button