Prezes Zakładów Bukmacherskich Fortuna poinformował, że firma odprowadziła do Skarbu Państwa około 130 milionów złotych podatku! Dzięki całej branży Polska zyskała trzykrotność tej kwoty! 

Konrad Komarczuk (YouTube/ MarketNews24)
Konrad Komarczuk (YouTube/ MarketNews24)

Fortuna płaci podatki do skarbu państwa

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dla dziennikarzy Konrad Komarczuk, główny zarządca Fortuny, poinformował o wynikach spółki z minionego roku.

– „Przychody Fortuny w Polsce wzrosły w rok do roku o 101,2%, co wynikało ze zmiany ustawy hazardowej w kwietniu i zezwolenia na legalną reklamę. W efekcie nastąpiło przeniesienie się graczy z szarej strefy do rynku legalnego, także tych, którzy dotąd dywersyfikowali zakłady na oba te kanały” – powiadomił prezes drugiego co do wielkości bukmachera w Polsce.

darmowy freebet sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS 27 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Według Komarczuka, coraz lepsze wyniki polskiej branży bukmacherskiej to wynik ustawy hazardowej z 2017 roku, która wprowadziła blokadę portali oferujących nielegalne zakłady wzajemne.

– „Pozytywne dla branże zmiany spowodowały, że ubiegłym roku zapłaciliśmy 130,26 mln zł podatku od gier, a więc o 139,8% więcej niż w roku 2016. Zakładając, że posiadamy 1/3 udziału w rynku, można szacować, że cała branża wpłaciła do Skarbu Państwa ok. 400 mln zł, czyli 2,5 razy więcej niż w roku poprzednim” – powiedział przedstawiciel Fortuna Entertainment Group.

Dzięki zwiększonemu zyskowi Zakłady Bukmacherskie mają możliwość sponsorowania wielu klubów sportowych oraz różnego rodzaju wydarzeń rangi krajowej i nie tylko. Fortuna ostatnio związała się umową sponsorską z e-sportową organizacją AGO Esports, którą zarządzają byli właściciele Legii Warszawa.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

– „Dobry rok 2017 zachęcił nas do kontynuacji inwestycji w sieć oraz wydatków na reklamę. Na koniec 2018 r. chcemy mieć 685 punktów sprzedaży, a nakłady na reklamę, po wzroście o 102% w roku ubiegłym, wzrosną o kolejne 12%” – podsumował Konrad Komarczuk, cytowany przez ISBnews.

Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, Fortuna wycofuje się z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje spółki cieszą się ogromnym zainteresowaniem także za granicą.

Legalny bukmacher Fortuna może pochwalić się drugą co do wielkości bazą zarejestrowanych graczy. Obecnie przegrywa pod tym względem tylko z marką STS.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Serwis blogbukmacherski.pl przeznaczony dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.