130 milionów do Skarbu Państwa od bukmachera Fortuna

Prezes Zakładów Bukmacherskich Fortuna poinformował, że firma odprowadziła do Skarbu Państwa około 130 milionów złotych podatku! Dzięki całej branży Polska zyskała trzykrotność tej kwoty! 

Konrad Komarczuk (YouTube/ MarketNews24)
Konrad Komarczuk (YouTube/ MarketNews24)

Fortuna płaci podatki do skarbu państwa

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dla dziennikarzy Konrad Komarczuk, główny zarządca Fortuny, poinformował o wynikach spółki z minionego roku.

– „Przychody Fortuny w Polsce wzrosły w rok do roku o 101,2%, co wynikało ze zmiany ustawy hazardowej w kwietniu i zezwolenia na legalną reklamę. W efekcie nastąpiło przeniesienie się graczy z szarej strefy do rynku legalnego, także tych, którzy dotąd dywersyfikowali zakłady na oba te kanały” – powiadomił prezes drugiego co do wielkości bukmachera w Polsce.

darmowy freebet sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS 27 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Według Komarczuka, coraz lepsze wyniki polskiej branży bukmacherskiej to wynik ustawy hazardowej z 2017 roku, która wprowadziła blokadę portali oferujących nielegalne zakłady wzajemne.

– „Pozytywne dla branże zmiany spowodowały, że ubiegłym roku zapłaciliśmy 130,26 mln zł podatku od gier, a więc o 139,8% więcej niż w roku 2016. Zakładając, że posiadamy 1/3 udziału w rynku, można szacować, że cała branża wpłaciła do Skarbu Państwa ok. 400 mln zł, czyli 2,5 razy więcej niż w roku poprzednim” – powiedział przedstawiciel Fortuna Entertainment Group.

Dzięki zwiększonemu zyskowi Zakłady Bukmacherskie Fortuna mają możliwość sponsorowania wielu klubów sportowych oraz różnego rodzaju wydarzeń rangi krajowej i nie tylko. Fortuna ostatnio związała się umową sponsorską z e-sportową organizacją AGO Esports, którą zarządzają byli właściciele Legii Warszawa.

– „Dobry rok 2017 zachęcił nas do kontynuacji inwestycji w sieć oraz wydatków na reklamę. Na koniec 2018 r. chcemy mieć 685 punktów sprzedaży, a nakłady na reklamę, po wzroście o 102% w roku ubiegłym, wzrosną o kolejne 12%” – podsumował Konrad Komarczuk, cytowany przez ISBnews.

Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, Fortuna wycofuje się z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje spółki cieszą się ogromnym zainteresowaniem także za granicą.

Legalny bukmacher Fortuna może pochwalić się drugą co do wielkości bazą zarejestrowanych graczy. Obecnie przegrywa pod tym względem tylko z marką STS.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button