Oleksandr Usyk rozważa powrót do piłki nożnej

Ukraiński mistrz świata wagi ciężkiej Oleksandr Usyk planuje powrót na boisko, ponieważ jego walka unifikacyjna w wadze ciężkiej z Tysonem Furym pozostaje wciąż niepotwierdzona.

Oleksandr Usyk
Oleksandr Usyk rozważa powrót do piłki nożnej (Instagram)

Oleksandr Usyk vs Tyson Fury – negocjacje trwają

Król Cyganów postawił kolejną przeszkodę w trwających negocjacjach pomiędzy mistrzami świata wagi ciężkiej, upierając się, że w kontrakcie nie ma klauzuli o rewanżu przed proponowaną datą walki 29 kwietnia. Po tym, jak pięściarze zdawali się ratować walkę w 11. godzinie, gdy Usyk werbalnie zgodził się na żądanie Fury’ego, aby podział pieniędzy wynosił 70-30 na jego korzyść.

W zeszłym roku Usyk trenował z ukraińską drugoligową FC Polissya przed rewanżem z Anthonym Joshuą i tak zaimponował trenerom, że dali mu debiut w towarzyskim meczu z Veresem.

Przy prowadzeniu 2-1, Usyk wszedł jako zmiennik na 14 minut przed końcem i mistrz świata WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej miał chwilę później okazję, aby przypieczętować zwycięstwo.

Po oderwaniu się od swojego partnera, piłka została wyłożona na talerzu dla Usyka, ale zaledwie kilka metrów od bramki bokser zamachnął się nogą i zupełnie nie trafił w piłkę. Mimo tego rażącego błędu FC Polissya utrzymała się na nogach i wygrała mecz 2-1.

Południowopraski pięściarz pokazał swoją kondycję, pokonując dwukrotnie Joshuę i chętnie zagra w piłkę nożną przed walką unifikacyjną z Furym 29 kwietnia.

„Rozmawiamy o tym z moim zespołem” – powiedział Usyk. „Ale drużyna i mój sztab trenerski nie są z tego powodu zbyt zadowoleni, ponieważ nadchodząca walka jest poważna i ryzyko nie jest uzasadnione. „Musimy być skoncentrowani i przygotować się do naszego meczu. Ale jest chęć, więc być może będę miał więcej gier z Polissyą”.

Usyk wyraził również swoją sympatię do angielskiego futbolu, który uważa za „twardszy” niż w jego ojczystej Ukrainie.

Dodał: „Anglia. Podoba mi się, jest twardsza. Mniej chłopców przewraca się i krzyczy: 'Auć’. Chodzi mi o to, że oni idą ramię w ramię, kości wystają i biegną dalej. Taki rodzaj piłki nożnej bardziej mi się podoba”.

ZOBACZ: Typy na dziś

Usyk ostatnio zachwycił byłą gwiazdę Anglii i Manchesteru United, Gary’ego Neville’a, podczas wywiadu dla Overlap, dziwacznym podaniem impresji na temat Fury’ego, jako że rozmowy o walce między nimi zaczynają się nasilać.

5 / 5. Ocen: 5

Back to top button