W cieniu zmagań w piłkarskiej Lidze Mistrzów UEFA w środowy wieczór na włoskich parkietach rozegrane zostaną dwa spotkania trzeciej kolejki rozgrywek siatkarskiej Serie A1. W jednym z nich dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych polskich siatkarzy, Bartosza Kurka i Wilfredo Leonem! Na to starcie zęby ostrzą sobie wszyscy fani siatkówki w naszym kraju.

Polskie starcie we włoskiej Serie A1! (Fot.: CEV)

Kurek kontra Leon

Bartosz Kurek to MVP ostatnich Mistrzostw Świata, w których Biało-Czerwoni obronili złote medale wywalczone w 2014 roku w katowickim „Spodku”. Był to ostatni wielki sukces polskiej drużyny narodowej osiągnięty jeszcze bez Wilfredo Leona w składzie.

Urodzony i wychowany na Kubie przyjmujący dopiero latem bieżącego roku zakończył dwuletnią karencję po zmianie narodowej federacji i dołączył do reprezentacji naszego kraju, z miejsca stając się jej liderem.

Już z nim w składzie podopieczni Vitala Heynena wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. Na tym drugim turnieju po raz pierwszy wracający do zdrowia Kurek i debiutant Leon zagrali razem z orzełkiem na piersi.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

W środę staną po przeciwnych stronach siatki, a świadkiem tego wydarzenia będzie sam selekcjoner, który wraz z początkiem tego sezonu objął stery w Perugii, zespole Kubańczyka z polskim paszportem.

Póki co Kurek z Monzą nie wygrali jeszcze meczu, ale z pewnością zrobią dziś wszystko, żeby pokrzyżować szyki faworytowi, który w niedzielę świętował zwycięstwo w Superpucharze Włoch.

Polscy siatkarze na igrzyskach

Dla polskich kibiców ważniejsze od wyniku dzisiejszej konfrontacji jest jednak to, żeby Kurek i Leon dokończyli sezon w pełnym zdrowiu i wysokiej formie, bo już w połowie lipca przyszłego roku rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, podczas których dwaj opisywani giganci mają nas poprowadzić do upragnionego medalu, najlepiej złotego.

Biało-Czerwoni nie muszą martwić się już o olimpijską kwalifikację, bo wywalczyli ją w sierpniu, pokonując drużyny narodowe Francji, Słowenii i Tunezji. Te dwie pierwsze stoczą w styczniu morderczy bój o ostatni bilet na IO 2020 dla ekipy ze Starego Kontynentu z sześcioma innymi europejskimi reprezentacjami.

Olimpijscy rywale Polaków

W tokijskiej imprezie weźmie udział zaledwie 12 reprezentacji z całego świata, które na pierwszym etapie zmagań rywalizować będą w dwóch grupach. Wszystko wskazuje na to, że Kurek i Leon wraz z kolegami unikną na tym etapie konfrontacji z największymi potęgami – Brazylią, Stanami Zjednoczonymi i Rosją.

Jest to zasługą dobrego miejsca w Rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), do czego walnie przyczynili się dzisiejsi bohaterowie pojedynku pomiędzy Monzą a Perugią.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Serwis blogbukmacherski.pl przeznaczony dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.