Wielkimi krokami zbliża się ostatnia przerwa reprezentacyjna w 2019 roku. Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się zgrupowania reprezentacji przed ostatnimi meczami Eliminacji UEFA EURO 2020 oraz innych kontynentalnych imprez. Uznanie w oczach selekcjonerów rodzimych drużyn narodowych znalazło wielu przedstawicieli PKO Ekstraklasy.

Ekstraklasowicze z powołaniami do swoich reprezentacji (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Powołania Brzęczka i Michniewicza

Najwięcej graczy biegających po boiskach polskiej ekstraklasy będziemy mogli zobaczyć oczywiście podczas zgrupowań polskich reprezentacji. Mowa zarówno o tej pierwszej, jak i o młodzieżówce, która ostatnimi czasy dostarcza nam równie wielu powodów do radości, co Robert Lewandowski i spółka, którzy już wywalczyli awans do turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Przechodząc do krajowych powołań, uznanie w oczach selekcjonera Jerzego Brzęczka przed meczami z Izraelem i Słowenią znalazło zaledwie czterech graczy klubów PKO Ekstraklasy. Mowa o bramkarzu Radosławie Majeckim i obrońcy Arturze Jędrzejczyku z Legii Warszawa, Dominiku Furmanie z Wisły Płock i Kamilu Jóźwiaku z Lecha Poznań.

Ten ostatni łączy zresztą obie drużyny, bo zanim pojawi się w pierwszej kadrze, zagra w eliminacjach z młodzieżówką przeciwko Bułgarom. Poza nim Czesław Michniewicz zdecydował się na jeszcze osiemnastu innych ekstraklasowiczów. Proporcje są więc dokładnie odwrotne.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Największą reprezentację spośród powołanych do polskiej młodzieżówki ma Lech Poznań, który w tym sezonie zdecydowanie postawił na młodzież. Postawa ta została doceniona przez „polskiego Mourinho”, który wezwał aż czterech zawodników – Gumnego, Modera, Jóźwiaka i Tomczyka.

Zagraniczni też z powołaniami

Swoją szansę w meczach reprezentacyjnych może otrzymać również kilku zawodników zagranicznych, którzy na co dzień biegają po boiskach PKO Ekstraklasy. Najciekawsze wyzwanie czeka Marko Vesovicia z Legii Warszawa, który wraz z Czarnogórą zmierzy się na legendarnym Wembley z Anglikami.

Znakomite okno wystawowe będzie miał też klubowy kolega Vesovicia, Litwin Arvydas Novikovas, który wystąpi przeciwko Portugalczykom. Doskonałą szansę na podreperowanie swojego bilansu w reprezentacji będzie miał też Duńczyk Cristian Gytkjaer z Lecha Poznań, który zmierzy się z Irlandią i Gibraltarem.

Ponadto o awans do finałów UEFA EURO 2020 powalczą w listopadzie Węgier Dominik Nagy z Legii oraz Słowacy z Lecha i Legii, Lubomir Satka i Lukas Haraslin. Kolejne występy w kadrze powinien zebrać też kolejny z „Wojskowych”, Gruzin Valeriane Gvilia.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Serwis blogbukmacherski.pl przeznaczony dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.