Progresywny system rzadko jest spotykany w zakładach na piłkę nożną. Są jednak gracz, którzy dość często korzystają z tego systemu. Jeden z najpopularniejszych z tego rodzaju to system Fibonacciego. Niektórzy twierdzą, że można dzięki niemu wypracować niezły zysk. Jak działa ten system? Zapraszamy do lektury.

System Fibonacciego to progresywny system obstawiania remisów w piłce nożnej, który ma kilka prostych zasad:

  • postaw na remis, a jeśli przegrasz postaw po raz kolejny na remis
  • kurs na remis musi wynosić minimum 2,62
  • zwiększaj stawki według odpowiedniego wzorca: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, itd.

Progresywne systemy opierają się na tej zasadzie działania, że każda wygrana rekompensuje poprzednie straty.

Remis w piłce nożnej jest najtrudniejszym wynikiem do wytypowania zarówno dla graczy jak i dla bukmacherów. Możesz to wykorzystać, aby zdobyć przewagę nad oferującą zakład instytucją.

Wzór na stawkę systemu Fibonacciego

Ciąg Fibonacciego to jeden z najbardziej rozpowszechnionych ciągów w matematyce.

N3 = N1 + N2

Oznacza to, że (po dwóch liczbach początkowych) każda kolejna liczba ciągu jest sumą dwóch poprzedzających ją liczb.

  • N1= 1, N2 = 1, zatem N3 = 2
  • N1= 1, N2 = 2, zatem N3 = 3
  • N1= 2, N2 = 3, zatem N3 = 5
  • N1= 3, N2 = 5, zatem N3 = 8

 

Zalety systemu Fibonacciego:

każda wygrana rekompensuje nam poprzednie starty i przynosi zysk;

– średnia remisów np. w Premier League wynosi ok. 25% i kurs zawsze przekracza 2,62. Czyli co czwarty nasz zakład będzie wygrany (stawka 5pln). Przy 380 meczach w sezonie teoretycznie można osiągnąć zysk  w przybliżeniu ok. 1800 pln.

Wady systemu Fibonacciego:

– duża część spotkań w obrębie danej ligi odbywa się w tym samym czasie, czyli brak możliwość postawienia kolejnego zakładu

– można obstawiać tylko na remis jednej drużyny, ale może się to wiązać z wystąpienia dłuższych serii bez remisów i w konsekwencji poniesienia dużych strat. W sezonie 2008/09 Manchester United odnotował serię 20 meczów bez remisu. Stosując system Fibonacciego, 21. remis musiałby być zagrany za kwotę 10 946pln.  Całkowita stawka, licząc wcześniejsze zakłady wyniosłaby 28 656pln. Czyli czasami trzeba mieć nerwy ze stali i spory bankroll.

-limity wprowadzone przez bukmachera

Podsumowanie

System Fibonacciego jak każda inny system opierający się o progresję może przynieś spore zyski o ile dysponuje się nieograniczonym budżetem. Pamiętać trzeba, że jeśli nasz budżet jest jednak „ograniczony” poniesiemy spore starty.

Należy też dodać, że bukmacher może narzucić na Ciebie limit i nie będziesz miał możliwości postawienia zakładu. Ciąg Fibonacciego nie może zatem kontynuowany w nieskończoność i nie można go traktować jako zyskowną strategię w ujęciu długoterminowym.

Z mojego doświadczenia wiem, że firmy bukmacherskie dość mocno ograniczą klientów, którzy stosują progresywne systemy. Oczywiście można grać u kilku operatorów, ale na świecie może być ciężko znaleźć operator, który przyjmie Ci zakład na remis za kwoty liczone w setka tysięcy.

 


bonusy bez depozytu