Celem każdej osoby, która „bawi” się w zakłady sportowe jest przewidzenie prawdopodobnego wyniku zdarzenia dokładniej i częściej niż bukmacher. Chociaż to założenie jest takie same dla każdej dyscypliny, my przyglądniemy się dziś piłce nożnej.

przewidywanie wyników
Przewidywanie wyników meczów piłkarskich

Zrozumieć wariancję

Zanim przejdziemy do samego procesu prognozowania wyników, musisz zrozumieć jaką rolą w tym wszystkim odgrywa losowość i szczęście. Czasami to będzie działać na naszą korzyść, czasami wręcz przeciwnie.

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale szczęście w piłce nożnej odgrywa dużą rolę i czasami może mieć wpływ na przebieg meczu, turnieju czy nawet całego sezonu.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Chociaż w prognozowaniu wyników meczów piłki nożnej nie ma raczej miejsca na szczęście, to należy je uwzględnić.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Zazwyczaj prawidłowo wytypowany wynik przypisujemy umiejętnością, a zły pechowi, podczas gdy rzeczywistość wygląda inaczej. Stwierdzenie, że w krótkim okresie sukces opiera się na umiejętnościach, może okazać się bardzo niebezpieczne w zakładach (szczególnie, jeśli nie jest używana właściwa metoda wyboru stawek).

Skup się na jednym aspekcie

Legalne w Polsce firmy bukmacherskie oferują nam tysiące kursów. Jeśli prawidłowo chcesz wytypować (lub być najbliżej prawdy) wynik powinieneś skupić się na jednym aspekcie, na jednym pobocznym zakładzie. Liczba rzutów rożnych, strzelec gola, żółte kartki czy liczba zmian – wybór należy do Ciebie, ale zamiast starać się przewidzieć wszystko, lepszym rozwiązaniem będzie koncentracja na jednym aspekcie meczu.

Im więcej uwagi poświęcisz jednemu zakładowi tym lepiej. Mądrym wyborem jest obstawianie mało popularnego zakładu. Mniej graczy równe jest temu, że bukmacher posiada mniej informacji, a to będzie działać na Twoją korzyść.

Przewidywanie przyszłości na podstawie przeszłości

Historyczne statystyki i dane to najlepsze źródła, które pozwolą nam przewidzieć szansę wystąpienia w przyszłości danego zdarzenia. Wiele osób uważa się za ekspertów, ale nic nam nie przyniesie takich korzyści jak analiza danych z przeszłości.

Bez historycznych danych nie jesteśmy w stanie poprawnie ocenić szans wystąpienia danego zdarzenia w przyszłości i opracowania modelu, który może nam przynieść profit.

Wykorzystując odrobinę wiedzy matematycznej i dane historyczne możemy opracować własny model. Pod uwagę powinniśmy zabrać jak największą ilość dostępnych informacji.

legalny bukmacher betclic bonus bez ryzyka
Legalny bukmacher Betclic oferuje bonus cashback – Kod promocyjny: KOD510

Jeśli w zakładzie „liczba bramek w meczu” chcesz wytypować poprawny wynik, nie możesz brać pod uwagę tylko statystyki „średnia strzelonych goli” dla obu drużyn. Czasami strzelone gole mogą być związane ze szczęściem, przypadkiem, które wcześniej opisywałem. Oprócz tych danych weź również pod uwagę „średnia straconych goli”, rozbij te dane na mecze przed własną publicznością i na wyjeździe.

Pod uwagę musisz również wziąć formę obu drużyn i miejsce w tabeli. Więcej goli padnie w meczu drużyn z miejsce 1 i 15 niż w meczu drużyn, które zajmują miejsca odpowiednio 4 i 5. Ciekawą statystyką, którą możesz wdrożyć jest „średnia bramek całej ligi”. Możliwości jest wiele. Im więcej poświecisz czasu, przeanalizujesz danych tym bliżej będzie prawdy i prawidłowego rezultatu.

Porównaniu wyniku z kursem bukmachera

Jeśli opracowałeś już swój model, znasz wynik i szansę jego wystąpienia, kolejnym krokiem będzie porównanie go z kursem i stwierdzenie czy oferowany zakład jest dla nas opłacalny.

Pamiętaj, że kursu oferowane przez bukmachera są pomniejszone o marżę. Więcej tutaj.

Nie każdy Twój zakład  będzie wygrywający, ważne aby Twoje prognozy był dokładniejsze niż prognozy bukmachera. Twoje przewidywania muszą być w przeważającej części trafne (przegrana jest częścią procesu wygrywania w zakładach bukmacherskich).

Wyznacz cel, opracuj system, zmierz zwrot inwestycji

Zanim zaczniesz, musisz wyznaczyć sobie jasny cel, który chcesz przewidzieć oraz wybrać sposób, w jaki masz zamiar to zrobić. Pracuj nad swoim systemem, wykorzystuj dostępne dane, które są Twoim największym sojusznikiem. Sprawdzaj wyniki, pamiętaj że kilka wygranych lub przegranych typów to nie jest miarodajna próbka.

Na świecie znajdziesz wiele firm, które na dany zakład oferują różne kursy (wyliczyły inne prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia). Jeśli mocno zagłębisz się w ofertę wielu operatorów zobaczysz, że kursy mogą od siebie znacznie odbiegać. To wszystko działa na Twoją korzyść. Czy będziesz wygrywającym graczem zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że opracowany model musisz stale kontrolować i udoskonalać, aby przynosił Ci on długofalowy zysk.

Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 510 PLN (kod: KOD510) – www.betclic.pl
Bonus 3100 PLN (kod: BETFAN) + obstawianie bez podatku – www.betfan.pl