PZPN: Wznowienie rozgrywek w ostatnim tygodniu maja!

Na ten komunikat piłkarscy kibice w całej Polsce czekali z utęsknieniem! We wtorek 21 kwietnia Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zmagania na krajowych boiskach zostaną wznowione już w ostatnim tygodniu maja!

PZPN: Wznowienie rozgrywek w ostatnim tygodniu maja! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PZPN ogłasza odmrożenie futbolu

Odkąd powrót do gry ogłoszono w Niemczech, gdzie zmagania mają zostać wznowione już 9 lub 16 maja, w Polsce coraz więcej osób zaczęło zadawać pytania, kiedy do gry wrócą piłkarze rywalizujący w PKO Ekstraklasie, Fortuna 1. Lidze, II Lidze czy Totolotek Pucharze Polski. Dziś, we wtorek 21 maja, poznaliśmy odpowiedź.

Uwzględniając aktualną sytuację wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje.

1. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020.
2. Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020 zostaną rozegrane 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i Finału.
3. Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.
Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej (pzpn.pl)

Zgodnie z medialnymi przypuszczeniami, powrót do “nowej normalności” w świecie polskiej piłki rozpocznie się od meczów 1/4 finału krajowego pucharu, a już w ostatni weekend mają drużyny mogą wrócić do rywalizacji o ligowe punkty. Przynajmniej w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

PKO Ekstraklasa w ostatni weekend maja

We wtorkowym komunikacie PZPN nie ma co prawda informacji o najwyższej klasie rozgrywkowej, ale wynika to tylko z tego, że za te zmagania odpowiada spółka Ekstraklasa S.A. Ta ma przygotowany precyzyjny plan powrotu do rywalizacji, który zakłada wznowienie sezonu 2019/2020 w ostatni weekend maja.

Pierwszy etap przygotowań do tego powrotu wystartował w poniedziałek 20 kwietnia. Od tego dnia przez dwa najbliższe tygodnie wszystkie osoby delegowane przez kluby (50 osób w każdej ekipie) przechodzić będą kwarantannę.

Po niej zostaną one poddane testom na obecność koronawirusa, które mają umożliwić powrót do treningach w małych grupach, a od połowy miesiąca całych drużyn.

Oczywiście plany te może zweryfikować rozwój epidemii koronawirusa w Polsce, ale póki co nasz kraj na tle reszty Starego Kontynentu radzi sobie więcej niż przyzwoicie, więc można mieć nadzieję, że jeszcze w maju zobaczymy piłkarzy znowu na murawach.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image