Pomocnik polskiej drużyny narodowej złożył w sobotę podpis pod nowym kontraktem z występującym w angielskiej Championship Leeds United – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu z Elland Road.

Reprezentant z nowym kontraktem (Fot.: Leeds United/Twitter)

Klich 2024

27-letni pomocnik reprezentacji Polski – jak informują „Pawie” na swojej oficjalnej stronie internetowej – związał się z ich klubem nową, czteroipółletnią umową. Będzie ona obowiązywać dokładnie do 30 czerwca 2024 roku, a to dobitnie pokazuje jak ważną rolę w Leeds United odgrywa obecnie popularny „Clichy”.

Jednak nie zawsze tak było. Kiedy w 2017 roku po raz pierwszy zawitał na Elland Road, po transferze z holenderskiego Twente Enschede, to wielkiej kariery nie zrobił. Po zaledwie kilku występach wrócił do Holandii na wypożyczenie do Utrechtu. W tym momencie wydawało się, że w Anglii kariery już nie zrobi.

Wszystko zmieniło przyjście do Leeds United Argentyńczyka Marcelo Bielsy, który przekonał się do umiejętności naszego rodaka w okresie przygotowawczym i do dziś konsekwentnie na niego stawia.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Z Leeds do reprezentacji

Klich był podstawowym zawodnikiem „Pawi” w sezonie 2018/19. Można nawet powiedzieć, że argentyński szkoleniowiec właśnie od niego rozpoczynał ustalanie składu. Pokazuje to liczba występów Polaka na angielskich boiskach, który w jednym sezonie uzbierał ich aż 50! Równie imponująco wyglądał jego bilans goli i asyst. Było ich kolejno 10 i dziewięć!

Doskonała postawa na zapleczu Premier League, już w pierwszych miesiącach, poskutkowała powołaniem do reprezentacji Jerzego Brzęczka na mecze Ligi Narodów UEFA. Dla 26-letniego wówczas gracza był to powrót do polskiej drużyny narodowej po czterech latach przerwy.

„Clichy” szybko wywalczył sobie miejsce również w wyjściowej jedenastce Biało-Czerwonych i do dziś pozostał jej ważnym graczem. Co oczywiste, znalazł się również wśród powołanych na listopadowe potyczki z Izraelem i Słowenią.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Serwis blogbukmacherski.pl przeznaczony dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.