Siatkówka: Heynen i Nawrocki wysłali powołania!

W poniedziałek oraz w środę ogłoszone zostały powołania do reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Choć w 2020 roku nie odbędzie się żadna międzynarodowa impreza, bo Igrzyska Olimpijskie w Tokio i poprzedzająca je Siatkarska Liga Narodów zostały odwołane, to selekcjonerzy siatkarzy i siatkarek zdecydowali się odbyć po dwa zgrupowania, podczas których będą szlifować formę swoich podopiecznych z myślą o kolejnych wyzwaniach.

Siatkówka: Heynen i Nawrocki wysłali powołania! (Fot.: FIVB)

Heynen rozesłał powołania

Jako pierwszy swoje powołania ogłosił za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej PZPS Vital Heynen. Belgijki szkoleniowiec zdecydował się powołać w sumie dziewiętnastu zawodników, spośród których za rok wybierze najprawdopodobniej dwunastoosobową kadrę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz następujące niedługo po nich Mistrzostwa Europy 2021, których Polska będzie współgospodarzem.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
PZPS

Jak widać na pozycjach rozgrywającego, atakującego, środkowego i libero mamy po jednym “nadmiarowym” zawodniku. Na dziś z tej listy w kontekście zmagań olimpijskich najpewniej zostaliby skreśleni Marcin Komenda, Dawid Konarski, Damian Wojtaszek i ktoś z dwójki Jakub Kochanowski – Karol Kłos.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Jeszcze ciekawiej jest na przyjęciu, gdzie mamy siedmiu graczy na cztery miejsca, ale tak naprawdę o dwa wolne rywalizuje pięciu siatkarzy. Pozostałe są zarezerwowane dla kapitana Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, najlepszego siatkarza świata bez podziału na pozycje.

Nawrocki odmładza kadrę

O ile belgijski selekcjoner mistrzów świata szykuje się do przyszłorocznych igrzysk, to Jacek Nawrocki może, a nawet musi spoglądać dalej. Imprezą docelową dla polskich siatkarek są bowiem Mistrzostwa Świata w 2022 roku, których Biało-Czerwone będą współgospodarzem. Z tego też powodu sztab postanowił latem 2020 roku pracować z tymi najbardziej perspektywicznymi, dając odpocząć niemal wszystkim liderkom dotychczasowej kadry.

Reprezentacja Polski kobiet na sezon 2020
Rozgrywające: Alicja Grabka, Julia Nowicka
Atakujące: Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łukasik , Aleksandra Rasińska
Przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska
Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Anna Stencel, Martyna Świrad, Marta Ziółkowska
Libero: Monika Jagła, Maria Stenzel
PZPS

Pomijając wciąż młodziutkie, ale już ograne na arenie międzynarodowej Magdalenę Stysiak i Marię Stenzel, wszystkie inne zawodniczki stawiając tak naprawdę pierwsze kroki w drużynie narodowej. Nawet, jeśli do szerokiej kadry były powoływane od lat, to żadna z nich nie odgrywała w iej dotychczas wiodącej roli.

Polski Związek Piłki Siatkowej stara się o organizację meczów towarzyskich dla obu reprezentacji, żeby ubogacić okres zgrupowań, ale uzależniony jest od decyzji władz państwowych ws. zniesienia kolejnych obostrzeń tj. zamknięcie granic wiążące się z obowiązkową, dwutygodniową kwarantanną po ich przekroczeniu.

/ 5. Ocen:

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image