Sporty walki, w szczególności boks zawsze miały swoje zagorzałe grono fanów. Od kilku lat ogromną popularnością cieszy się również MMA, czyli konfrontacja różnych stylów, od judo po zapasy, kickboxing na karate kończąc. Czy bukmacherzy również odkryli ogromny potencjał płynący ze sportów walki i jak ten trend mogą wykorzystać gracze? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Sporty walki są znane ludzkości od wielu wieków. Każdy z nas na lekcjach historii uczył się o herosach ze Sparty czy Gladiatorach z Rzymu. Tłum wiwatował na widok krwi, a kult siły fizycznej przetrwał do dziś. Sport walki ewoluował przez lata, ludzie już nie zabijają się na arenach, ale wielka siłą, zwinność, szybkość i umiejętność zrobienia krzywdy rywalowi dalej jest atrakcją, za która ludzie chcą płacić.

Pojedynki mężczyzn czy kobiet na macie lub w ringu są znane pod różnymi postaciami. Karate, judo, zapasy i to każde w różnej formie czy kategorii wagowej. Od wieków najpopularniejszym sportem walki jest boks, który generuje rocznie obroty liczone w setkach miliardów dolarów. W dzisiejszych czasach najlepsi pięściarze za jedną walkę otrzymują gaże w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów.

W naszym kraju boks jest również bardzo popularny, ale w ostatnich latach wyrósł mu wielki rywal – MMA, czyli starcie zawodników, którzy mogą reprezentować dwie różne sztuki walki, a podczas pojedynku mogą korzystać z wszystkich dostępnych „zagrywek”. Obaleń, uderzeń ręką, noga, duszeń czy dźwigni. MMA swoją popularność w Polsce zawdzięcza głównie organizacji KSW, która od kilkunastu lat organizuje bardzo spektakularne gale. KSW już dziś jest największa organizacją MMA w Europie, a w ciągu kilku lat ma rywalizować z największymi na świecie – UFC i Pride.

Rosnącej popularności sportów walki nie omieszkali pominąć bukmacherzy. Już dziś w ofercie możem znaleźć wszystkie największe gale bokserskie, MMA, czy inne sporty walki, chociaż to już bardziej w wypadku większych imprez jak Olimpiada czy zawody rangi mistrzowskiej.

Sprawnie całą sytuację wykorzystał STS, który kilka miesięcy temu został sponsorem KSW i logo bukmachera możemy zauważyć na konferencjach prasowych, informacjach w social mediach i oczywiście podczas starć zawodników, zazwyczaj usytuowane na środku ringu czy oktagonu.

Jak obstawiać sporty walki

W przeciwieństwie do innych dyscyplin w sportach walki statystyki nie będą odgrywać aż tak kluczowej roli. Zauważ, że np. w piłce nożnej czy koszykówki zespoły rywalizują ze sobą co kilka dni i na bieżąco jesteśmy w stanie ocenić ich dyspozycję.

Zawodnik sportów walki na swoje pojedynki czeka czasami miesiącami. Są bokserzy, którzy walczą raz, dwa razy do roku i nie ma w tym nic dziwnego.

Oczywiście nie możemy w zupełności ignorować statystyk. Jeśli zauważysz zawodnika z bilansem 20 walk, a w tym 19 porażek to w mało którym starciu on będzie faworytem.

Chcąc obstawiać sporty walki powinieneś się skupić na zdobyciu jak największej ilości informacji. Na początek postaraj się dowiedzieć jak zawodnik wypadał w ostatnich sparingach, w szczególności czy jest dobrze przygotowany kondycyjnie. Jest to jeden z najważniejszych aspektów.

Zapewne wiesz, że fighterzy umawiają się na walkę w określonej kategorii wagowej (chyba, że to waga ciężka +). Tutaj jest spore pole do popisu dla Ciebie. Dowiedz się w jakiej wadze zawodnik przystępował do przygotowań do walki i ile kilogramów musiał zrzucić. Zawodnik, który musiał spalić więcej kilogramów będzie bardzie osłabiony. Trzymanie diety i ciężkie treningi mogą sprawić, że zawodnikowi w czasie walki będzie brakować sił.

Dzień przed walką odbywa się ważenie zawodników – sprawdzenie czy złapali się oni w limit wagowy. Jeśli zauważysz, że zawodnik minimalnie zszedł poniżej umówionej wagi lub, że jest osłabiony może to znaczyć, że „walczył” z wagą do samego końca. Są znane przypadki, że zawodnicy dzień przed ważeniem mieli jeszcze kilka kilogramów za dużo. Następuje wtedy walka z czasem i zbijanie wagi poprzez wypłukiwanie z organizmu wody. W jaki sposób? Kilku godzinne bieganie w ciepłym ubraniu, sauna czy kąpiele w soli.  Nie raz się zdarzało, że zawodnicy podczas takich zabiegów mdleli, a podczas walki słaniali się na nogach.

Bardzo ciekawą opcją podczas obstawiania sportów walki może być wybranie alternatywnych typów zakładów jak: liczba rund under/over. Przy tym rodzaju zakładów skupiłbym się na obserwacji stylów obu zawodników:

-czy od początku agresywnie ruszają na przeciwnika

-kondycja

-siła uderzenia

Jaką zawodnik posiada kondycję możesz wywnioskować z moich wcześniejszych rad, a pozostałe dwa elementy z obserwacji poprzednich walka każdego z zawodników

Ostatnia rzeczą, o której chciałbym Ci wspomnieć, a która często jest pomijana przez bukmacherów i obstawiających jest czy zawodnik ma tzw. „czystą głowę”. Co dokładnie przez to rozumiem? Spraw prywatne. Nie ma co oszukiwać. Zawodnicy sportów walki to nie są grzeczni chłopcy i zdecydowana większość z nich miała problemy z prawem. Postaraj się dowiedzieć (najlepszym źródłem będą portale internetowe, Twitter), czy dany fighter w tym momencie ma jakieś problemy, czy to z prawem czy z rodziną. Jest to bardzo istotny element. Sporty drużynowe rządzą się innymi prawami. Tam słabsza forma jednego zawodnika nie musi wpłynąć negatywnie na formę całego zespołu. W sportach walki wygląda to zupełnie inaczej. Zawodnik jest sam w ringu i tylko od niego zależy jak potoczy się walka, dlatego aspekt psychologiczny jest tak bardzo ważny.


bonusy bez depozytu