Funkcja „cash-out” stała się przełomem w zakładach bukmacherskich, a innowacje w tej dziedzinie będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, ponieważ operatorzy będą chcieli zwiększyć swój udział w rynku.

Na odbytej się niedawno konferencji w Londynie, czterech czołowych ekspertów branży omawiało bieżące rozwiązania technologicznie i to co czeka na graczy w przyszłości.

„Nie jest przesadą stwierdzenie, że w przypadku bukmacherów „cash out ” jest największą innowacją w ciągu ostatnich pięciu lat. Funkcja daje graczom jeszcze większą kontrolę nad zakładem. Z punktu widzenia operatora jest to dobre na marżę.” – powiedział Eoin Ryan, szef działu bukmacherskiego w BetVictor.

Według Ryana, funkcje „zmień zakład” są również na dobrej drodze, aby na nowo zdefiniować możliwości gry u bukmachera.

”Zmień zakład” – produkt, który może zmienić na kilka najbliższych lat całą branże, podobnie jak kilka lat temu zrobił to Cash-out. Na czym polegać ma ten produkt? Gracz w czasie meczu będzie mógł „edytować” swoje zakłady. Np. w czasie spotkania stwierdzi, że w meczu padnie jednak +4,5 gola, a nie +3,5 jak pierwotnie postawił. Gracz będzie czuł jeszcze większą kontrolę nad swoimi zakładami, operator narzuci dodatkową marżę jak w przypadku Cash-out.

Jeśli chodzi o przyszłe innowacje i kierunek rozwoju produktu, prawdopodobnie osiągniemy poziom personalizacji i automatyzacji. To będą wielkie obszary.

„To, co możemy zobaczyć w przyszłości, to innowacje związane z obstawianiem zakładów, dzięki którym gracze mogą zautomatyzować tę część zakładu. Zdecydowanie brakuje nam innowacji na wczesnym etapie zakładu.” – Tom Warburton, szef produktów bukmacherskich dla Betgenius.

Technologia nadal napędza innowacje na rynku zakładów sportowych. Cash-out jest obecnie powszechna w całej branży, ale początkowo sprawiła niektórym operatorom trudności – w szczególności pod względem skalowalności. Nowe opcje, takie jak żądanie zakładu, dają graczom jeszcze większą kontrolę, ale wymaga to ciągłego przejścia w kierunku automatyzacji, operatorzy muszą dążyć do utrzymania płynnego i przyjaznego środowiska użytkownika.


bonusy bez depozytu