UEFA: EURO 2020 przełożone o rok, nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

We wtorek władze Europejskiej Unii Związków Piłkarskich (UEFA) odbyły telekonferencję ze sternikami krajowych federacji oraz stowarzyszeniami klubów europejskich i lig europejskich, a także z przedstawicieli FIFPro . W wyniku tych rozmów zdecydowano o przełożeniu EURO 2020 oraz finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także o maksymalnym wydłużeniu sezonu klubowego 2019/2020.

UEFA: EURO 2020 przełożone o rok, nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

UEFA EURO 2020 przełożone

Tej decyzji władz europejskiej federacji piłkarskiej można było spodziewać się od dłuższego czasu. Szalejąca na świecie pandemia koronowirusa sparaliżowała także Stary Kontynent zmuszając poszczególne kraje do zawieszenia rozgrywek sportowych.

Szansa na to, że sytuacja uspokoi się jeszcze w kwietniu czy nawet na przełomie kwietnia i maja jest minimalna, więc potrzebne były radykalne decyzje. Zwłaszcza, że Mistrzostw Europy 2020 miały zostać rozegrane aż w dwunastu krajach!

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Koniec końców stanęło na tym, że impreza odbędzie się w 2021 roku. Dokładna data? Podobnie jak w pierwotnym planie. Rozpoczęcie mniej więcej w połowie czerwca, a koniec miesiąc później.

Finały LM i LE w nowych terminach

Podczas oficjalnej konferencji prasowej ogłoszono również przeniesienie finałów tegorocznej edycji UEFA Champions League i UEFA Europa League, które miały odbyć się kolejno 30 maja w Stambule i 27 maja w Gdańsku.

Oba te wydarzenia zostały maksymalnie opóźnione w czasie. Wielki finał Ligi Mistrzów 2019/2020 odbędzie się 27 czerwca, a decydujące starcie w Lidze Europy trzy dni wcześniej. Lokalizacja finałów nie uległa zmianie.

Pytanie pozostaje jedno, czy do tego czasu sytuacja z koronawirusem uspokoi się na tyle, że uda się wcześniej rozegrać do końca mecze 1/8, a także rywalizacje w 1/4 i 1/2 finału.

Rozgrywki krajowe do 30 czerwca

We wtorek UEFA zarysowała też perspektywę dokończenia zmagań krajowych, które musiały zostać przerwane ze względu na pandemię koronawirusa. Wiemy już, że w związku przełożeniem EURO 2020 sezon klubowy 2019/2020 nie musi zakończyć się do 22 maja, a może potrwać nawet do 30 czerwca.

Data ta wydaje się być graniczną nie tylko ze względu na obowiązujące do 30 czerwca umowy zawodników i otwierające się 1 lipca letnie okno transferowe, ale też ze względu na start nowego sezonu.

“Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa” – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym polskiej federacji.

Jest to przytomne podejście szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, bo sytuacja zmienia się na tyle dynamicznie, że trudno dziś przyjąć za pewnik, iż za dwa czy trzy miesiące koronawirus będzie już tylko przykrym wspomnieniem.

Wtorkowe ustalenia UEFA

W komunikacie polskiego związku piłkarskiego zawarto też w punktach wszystkie ustaelnia jakie zapadły na wideokonferencji we wtorek 17 marca. Warto je raz jeszcze przytoczyć dla usystematyzowania:

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

Źródło: PZPN.pl

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image