Wartościowy zakład – Czym jest i jak go wyszukać?

Jeśli chcesz zostać wygrywającym graczem, musisz posiadać umiejętność wyłapywania wartościowych zakładów. Czym dokładnie jest wartościowy zakład i w jaki sposób odkryć jego wartość?

Legalni bukmacherzy ustalają kursy na podstawie wyliczonego prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia. Wykorzystują do tego statystyki, dane historyczne, około meczowe informacje, ale nigdy to prawdopodobieństwo nie będzie wyliczone idealnie jak w przypadku rzutu monetą. W świecie sportu jest za dużo dodatkowych czynników, które wpłynąć mogą na końcowy rezultat.

Wartościowy zakład to taki, w którym sugerowane przez kurs prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia jest niższe niż realne prawdopodobieństwo jego wystąpienia.

Informacje jak obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia znajdziesz tutaj.

Aby odkryć prawdziwą wartość zakładu, sam musisz określić prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia. Jeśli wyliczone prawdopodobieństwo wygranej jest wyższe niż wynikałoby to z kursów bukmacherów, to w perspektywie długoterminowej będziesz mógł cieszyć się wygranymi.
Posłużmy się najprostszym przykładem, czyli rzutem monety.

Prawdopodobieństwo wyrzucenia jednej ze stron monety wynosi zawsze 50%. Oznacza to, że prawidłowy kurs na to jedną z możliwości wyniku powinien wynosić dokładnie 2.0. Jeśli jest wyższy, zakład jest wartościowy.

Załóżmy, że jeden z bukmacherów oferuje nam kurs na wyrzucenia reszki 2,2. W tym wypadku zakład przyniesie nam 10% profit.

Przy 10 rzutach i stawce 1 PLN, 5 razy wygramy 2,2 i 5 razy przegramy.

2,2*5zł – 2*5zł = 11-10 = 1zł

Nasz zysk wynosi 1zł czyli 10% stawki.

Musisz wiedzieć, że kursy bukmacherów są jeszcze pomniejszone o marżę bukmacherską.

Jak odszukać wartościowe zakłady?

Oczywiście nie będziesz szacował prawdopodobieństwa wystąpienia każdego zdarzenia. Najlepszym sposobem jest sprawdzanie tylko tych zdarzeń, w których bukmacherzy nie są zgodni. Bardzo pomocne będą różnego rodzaju strony internetowe, które porównują kursy oferowane przez operatorów.

Jeśli jesteś w stanie zdobyć jakąś przewagę nad bukmacherem np. poufne informacje to musisz je uwzględnić w obliczeniach i porównać z tym co oferuje operator.

Perspektywa długoterminowa

Pamiętaj, że w przypadku zakładów wartościowych ważne jest, aby podczas obstawiania brać pod uwagę perspektywę długoterminową. Nawet w przypadku rzutu monetą i kursie 2,2 istnieje szansa, że po krótkim okresie czasu będziemy na minus. Wszystko powinno się wyrównać i działać na naszą korzyść przy dużej ilości prób. Oczywiście słowo „dużej” jest ciężkie do określenia.

Ważne jest też, aby znaleźć operator, który oferuje najwyższy kurs na interesujące nas zdarzenie. Pamiętaj, że wyższy kurs = niższe prawdopodobieństwo wystąpienia według bukmacher, co jest dla nas idealną opcję.

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button