Wicemistrz Europy w PlusLidze, mistrz z 2009 roku też zostaje!

W środę 8 kwietnia oficjalnie potwierdzono informację o zakontraktowaniu Włocha Alberto Giulianiego na stanowisku szkoleniowca Asseco Resovii Rzeszów. Dzień wcześniej pozostanie na ławce trenerskiej Indykpolu AZS Olsztyn potwierdził Argentyńczyk Daniel Castellani.

Wicemistrz Europy w PlusLidze, mistrz z 2009 roku też zostaje! (Fot.: CEV)

Giuliani trenerem Asseco Resovii

Dzień dla kibiców Asseco Resovii Rzeszów zaczął się od informacji o zakończeniu współpracy z trenerem Emanuelem Zaninim, który próbował ratować sezon po nieudanej przygodzie Piotra Gruszki na Podkarpaciu. Włoski szkoleniowiec niewiele wskórał, więc nikogo nie powinno dziwić, że doszło do rozstania.

„Trener Emanuele Zanini nie poprowadzi naszego zespołu w kolejnym sezonie. Dziękujemy trenerze za pracę wykonaną w ostatnich tygodniach” – poinformowano w mediach społecznościowych oraz na oficjalnej stronie internetowej rzeszowskiego klubu.

Na ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca Asseco Resovii, która ma za sobą kolejny fatalny sezon, długo nie trzeba było czekać. Klub potwierdził doniesienia lokalnego portalu nowiny24.pl, który już kilka dni temu poinformował, że to Alberto Giuliani poprowadzi drużynę w sezonie 2020/2021.

55-letni Włoch Alberto Giuliani poprowadzi zespół Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2020/2021. Umowa z trenerem podpisana została na jeden sezon.

Alberto Giuliani to niezwykle utytułowany szkoleniowiec, który w swojej karierze prowadził m.in. zespoły Bre Banca Lannutti Cuneo, Cucine Lube Marche Macerata, LPR Piacenza czy Halbank Ankara. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Pucharze CEV, mistrzostwo, puchar i superpuchar Włoch, a także superpuchar Turcji.

W ostatnich latach trener Giuliani z powodzeniem pracuje z reprezentacją Słowenii, z którą w 2019 roku zdobył wicemistrzostwo Europy, pokonując w półfinale tej imprezy reprezentację Polski.
Źródło: Asseco Resovia Rzeszów

Wiadomo już też na pewno, że aktualny wicemistrz Starego Kontynentu będzie miał do dyspozycji Nicolasa Szerszenia. 23-letni przyjmujący po sezonie na wypożyczeniu do Ślepska Malow Suwałki, gdzie został objawieniem ligi, wraca na Podkparpacie.

Castellani zostaje w Olsztynie

Na ławce trenerskiej klubu PlusLigi w sezonie 2020/2021 zasiądzie także ponownie Daniel Castellani, mistrz Europy z 2009 roku wraz z reprezentacją Polski oraz trzykrotny mistrz naszego kraju z PGE Skrą Bełchatów.

Doświadczony szkoleniowiec we wtorek ogłosił w mediach społecznościowych, że przystał na propozycję przedłużenia współpracy, jaką otrzymał od Indykpolu AZS Olsztyn.

Na transfery siatkarzy jeszcze trochę będziemy musieli poczekać, ale patrząc na trenerską karuzelę, szykuje nam się szalenie interesujący sezon, a przecież na minione rozgrywki nie mogliśmy narzekać.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button