Imoco Volley Conegliano pokonało w sobotni wieczór zespół Igor Gorgonzola Novara, sięgając tym samym po pierwsze trofeum w sezonie 2019/2020. Jedną z bohaterek „Panter’ Joanna Wołosz, reprezentacyjna rozgrywająca Biało-Czerwonych.

Wołosz z Superpucharem Włoch! (Fot.: Imoco Volley Conegliano/Twitter)

Superpuchar Italii dla Joanny Wołosz

Choć wielu ekspertów spodziewało się zaciętego pojedynku, w sobotni wieczór byliśmy świadkami jednostronnego widowiska, w którym „Pantery” rzuciły się rywalowi do gardła i rozszarpały rywalki w nieco ponad godzinę (25-20,25-17,25-21).

Największa w tym zasługa niesamowitej Paoli Egonu, która dzięki niesamowitym parametrom fizycznym (zasięg w ataku to 345 cm!) już w wieku 20 lat jest jedną z najlepszych siatkarek na świecie, obok Serbki Tijany Bosković czy Chinki Zhu Ting.

Egonu zdobyła aż 26 punktów, czyli przeszło dwukrotnie więcej niż jakakolwiek inna zawodniczka, która przebywała tego dnia na parkiecie. Przesadą byłoby jednak stwierdzenie, że pokonała Novarę w pojedynkę.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Wołosz kolekcjonuje trofea

Ogromną rolę odegrała też rozgrywająca Joanna Wołosz, która świetnie czuje się na Półwyspie Apenińskim, gdzie występuje już piąty sezon i gdzie stała się jedną z najlepszych rozgrywających na świecie, co jeszcze przed wyjazdem wydawało się wręcz nieprawdopodobne.

Dla 29-letniej siatkarki to już czwarte trofeum na ziemi włoskiej, w tym drugi superpuchar kraju. Wołosz ma też w swojej kolekcji również dwa mistrzowskie tytułu, które zdobyła w 2018 i 2019 roku.

Jeśli dodamy do tego jeszcze trzy medale w rozgrywkach europejskich oraz liczne trofea, jakie zdobywała w Polsce, stanie się jasne, że mamy do czynienia z najbardziej utytułowaną zawodniczką spośród czynnych reprezentantek.

Konflikt w kadrze

Joanna Wołosz jest też jedną z liderek kadry i tych zawodniczek, które domagały się od szefów polskiej federacji zakończenia współpracy z Jackiem Nawrockim, co wywołało ogromny konflikt w środowisku.

Selekcjoner wybrał się do Włoch na rozmowy z grającymi tam siatkarkami, więc wypada trzymać kciuki za ich pomyślny przebieg, bo polskiej siatkówki nie stać na stratę tak klasowych zawodniczek.

Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 510 PLN (kod: KOD510) – www.betclic.pl
Bonus 3100 PLN (kod: BETFAN) + obstawianie bez podatku – www.betfan.pl