Zakład arbitrażowy (surebet) – co to jest, ile daje zarobić, gdzie szukać?

Zakłady arbitrażowe są tym co gracze firm bukmacherskich lubią najbardziej. Są to zakłady, dzięki którym bez względu na to co wydarzy się na boisku, osiągamy zysk.

surebet
Zakład arbitrażowy (surebet) – co to jest, ile daje zarobić, gdzie szukać?

Co to są surebety w zakładach bukmacherskich

Zakłady arbitrażowe (surebety) są oparte na możliwości składania zakładów proporcjonalnych na każdy wynik tego samego wydarzenia u różnych bukmacherów, dzięki czemu zysk jest gwarantowany niezależnie od ostatecznego wyniku.

Przykład:

Bukmacher STS oferuje kursy na mecz tenisowy: Zawodnik A kurs 1,7 –  Zawodnik 2 kurs 2,05. Bukmacher Fortuna oferuje kursy na ten sam mecz tenisowy: Zawodnik A kurs 2,05 –  Zawodnik 2 kurs 1,7.
Wniosek: Obstawiając równocześnie 100zł w STS na zawodnika 2 i 100zł w Fortunie na zawodnika 1, inwestujemy 200zł, a zwrot naszej inwestycji wyniesie 210zł. Zysk=10zł (5%).  (dla prostoty nie uwzględnialiśmy 12% stawki podatku).

Kod promocyjny w eWinner
Kod promocyjny w eWinner

Oczywiście jest to bardzo prosty przykład i znalezienie takie zakładu będzie graniczyć z cudem, ale zdarzają się inne, na które tylko musimy w odpowiedni sposób zwrócić uwagę.

Jak znaleźć surebet na stronie bukmachera?

Przykład z życia, którego prawdopodobieństwo wystąpienia jest dużo wyższe:

W jaki sposób dobrać odpowiednią stawkę? To proste. Dla przykładu: dla pierwszego zakładu(1,65) wybieramy kwotę 100zł, możliwa wygrana wyniesie 165.

Aby obliczyć jaką kwotę musimy postawić na drugą opcję wystarczy podzielić kwotę wygranej (pierwszy zakład), przez kurs drugiego zakładu. W tym wypadku:

165/3,35 = 49,25. Wygrana – stawka = zysk. 165 – 49,25 = 15,7
Wysokość naszego surbetu wynosi: 15,7/149,25 = 10,5%

Surebety sposobem na obrót bonusu

Zakłady arbitrażowe (surebety) są oczywiście pewnym zyskiem, ale można je wykorzystać równie dobrze, aby bezpiecznie obrócić bonus.

Załóżmy, że bukmacher oferuje bonus: wpłać 100zł, a drugie 100zł dostaniesz w formie bonusu. Warunkiem wypłaty jest wymagany obrót depozytu i bonusu czterokrotnie (4×200 = 800), po kursie minimalnym 2,0.

Zabierzmy kursy z wcześniej podanego przykładu. Oto on:

Obstawiamy całe 200zł (wkład+bonus) u Bukmachera B na Zawodnika nr.2 (3,35). Ewentualna wygrana to 670zł, dodatkowo u Bukmachera B obstawimy 406zł na Zawodnika nr.1 (1,65) – ewentualna wygrana to również 670zł.

Łączna obstawiona kwota przez nas to 506zł, a zwrot 670zł – ważne, żeby underdoga obstawiać u bukmachera, u którego wyrabiamy bonus, ponieważ tam częściej przegramy, a u drugiego bukmachera w razie wygranej możemy od razu wypłacić środki.

Jeżeli zdarzy się, że wygramy zakładu u bukmachera, u którego wyrabiamy bonus to powtarzamy całą „operację”, tylko że będziemy musieli zwiększyć stawkę w drugiej firmie.

Bardzo ważne jest, żeby zwrócić uwagę na wymogi bonus: kurs i liczba zdarzeń. Nie zawsze będzie odpowiednia możliwość.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Kary bukmacherów za obstawianie surebetów

Duża część bukmacherów mogą nałożyć na Ciebie limit stawki, jeżeli stwierdzą, że grasz tylko zakłady arbitrażowe. Jeżeli jednak Twoja stawka nie przekracza 200pln/zakład to nie masz się czego obawiać.

Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule: limity u bukmacherów. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że wszystko zależy od tego czy gramy z głową, czy wykorzystujemy błędy buków bez opamiętania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Niemniej jednak surebety są sposobem na pewny zysk, a przecież żaden bukmacher na korzystanie z tego rodzaju furtek pozwolić graczom nie może. Zawsze trzeba liczyć się z możliwymi konsekwencjami.

Czy na zakładzie arbitrażowym zawsze wygrywamy?

Z reguły tak, ponieważ przegrywając u jednego bukmachera, przegrywamy automatycznie u drugiego. Zdarzają się jednak wyjątki:

  • Mecz zostanie przerwany/przełożony itp., jeden bukmacher da zwrot stawki, a drugi poczeka na dokończenie
  • Nie zdążysz zagrać u jednego bukmachera, ponieważ zakład zostanie wstrzymany lub nastąpi zmiana kursu
  • Bukmacher po zagraniu zakładu zwróci stawkę

Ważne, żeby poznać zasady działania i regulamin operatorów, u których chcemy postawić zakład. Zdajemy sobie sprawę, że lista zasad często bywa odstraszająca, ale na to już nic poradzić nie możemy.

Surbety w Polsce – czy to możliwe?

Pamiętaj, że w Polsce obowiązuje 12% stawka podatku, czyli stawiając 100zł, tak naprawdę Twoja stawka to tylko 88zł. Dlatego znalezienie opłacalnego surbetu w naszym kraju graniczy z cudem. Lepiej skupić się na bukmacherach, który oferują graczom lepsze kursy. Mamy w Polsce kilkunastu legalnych bukmacherów, którzy robią co mogą żeby pozyskać graczy, więc kursy stają się co raz atrakcyjniejsze dla typerów.


[AC_PRO id=5174]

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.

Podobne artykuły

Back to top button