Zakłady sportowe w USA. Trzy stany pukają do drzwi

Wkrótce (14 maja) minie pierwszy rok od decyzji Sądu Najwyższego w sprawie uchylenia PASPA w USA. Wyrok ten spowodował, że od 14.05.2018 roku każdy stan USA mógł samodzielnie zdecydować czy zakłady sportowe będą dostępne w jego graniach i w jakiej formie.

Obecnie zakłady sportowe są legalne w 8 stanach, a w 3 kolejne czekają na uruchomienie. 38 jurysdykcji analizuje przedstawione regulacje. Poniżej najciekawsze informacje z ostatnich tygodni:

Zakłady sportowe w Indianie blisko linii mety

Prawodawcy z Indiany zdecydowali o zalegalizowaniu zakładów sportowych w obrębie swoich granic. Ostateczny wynik głosowania wynosił 59-36 w Izbie i 37-12 w Senacie. Ostateczna decyzja w rękach gubernatora, ale nikt nie spodziewa się innego zakończenia niż legalizacja. Operatorzy, którzy będą chcieli się postarać licencję będą musieli zapłacić 100 000 USD, a przychody będą opodatkowane 9,5% stawką podatku.

Iowa na granicy legalnych zakładów sportowych

TOP 3 bukmacherów w Polsce Który legalny bukmacher jest najlepszy? Sprawdź ranking bukmacherów 2020

Podobnie jak w Indianie, Iowa również zagłosowała za regulacjami w sprawie zakładów sportowych i czeka na podpis gubernatora Kima Reynoldsa. Prawo zezwalać na oferowanie detalicznych i mobilnych zakładów. Licencje na oferowanie będą kosztowały skromne 45 000 USD każda, a przychody będą opodatkowane stawką podstawową 6,75%.

Floryda podchodzi do stołu?

Na południowym wschodzie jest tylko jeden stan, które ma wejść na ring i jest to największy stan w regionie. W piątek gubernator Ron DeSantis odbył spotkania zamknięte z lobbystami gier i interesariuszami, w tym z plemieniem Seminole Tribe. Plemię posiada wyłączne prawo do oferowania większości form hazardu w stanie Sunshine, co czyni go głównym strażnikiem legalnych zakładów sportowych. Według nieoficjalnych informacji, spotkanie przebiegło bardzo pomyślnie i zapowiadana jest szybka regulacja.

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Obstawianie bez podatku (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button
Close