Derby Śląskiego niedzielnym hitem PlusLigi! (Zapowiedź i typy)

Ostatnim meczem kolejki inaugurującej sezon 2020/2021 na parkietach PlusLigi, nie licząc przełożonego starcia gdańszczan z rzeszowianami, będą derby województwa śląskiego, w których Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie zespół Jastrzębskiego Węgla. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:30. Bezpośrednia transmisja tradycyjnie na antenie Polsatu Sport. Siatkówka na żywo w Internecie!

Derby Śląskiego niedzielnym hitem PlusLigi! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Jastrzębski Węgiel (20:30)

Zacznijmy od drużyny gospodarzy, w której po nieudanym sezonie 2019/2020 doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Zmienił się między innymi głównodowodzący, czyli trener. Na ławce „Jurajskich Rycerzy” zasiądzie Igor Kolaković, niegdysiejszy selekcjoner reprezentacji Serbii, z którą zdobywał między innymi mistrzostwo Starego Kontynentu.

Do licznych przetasowań doszło też w samej kadrze. Ostał się w całości tylko atak, za który w dalszym ciągu odpowiadać będą Grzegorz Bociek i Mateusz Malinowski. Na przyjęciu pojawili się Paweł Halaba, Garrett Muagututia, Piotr Orczyk czy Dominik Depowski – bardzo solidny zestaw, który łączy przyzwoite przyjęcie z odpowiednią mocą ataku. Pozycję libero zabezpieczy Michał Żurek.

Poza amerykańskim przyjmującym w Zawierciu pojawiło się jeszcze dwóch ciekawych zawodników zagranicznych, Argentyńczyk Maximiliano Cavanna, który będzie odpowiadał za rozegranie oraz brazylijski środkowy Flavio Gaulberto, z którym wiązane są ogromne nadzieje.

W drużynie z Jastrzębia Zdroju również mamy liczne roszady. Na ławce trenerskiej Slobodana Kovaca zastąpił Australijczyk Luke Reynolds, na prawym ataku w miejsce Dawida Konarskiego pojawił się Marokańczyk Mohammed Al Hachdadi, na środek wskoczył Łukasz Wiśniewski, a na przyjęcie Rafał Szymura i Yacine Louati.

Półfinał Superpucharu Mistrzów Polski pokazał jednak, że zarówno marokański atakujący, jak i francuski przyjmujący potrzebują jeszcze trochę czasu, żeby być gotowym do gry na poziomie, jakiego się od nich oczekuje, co może być pewnym problemem w dzisiejszej konfrontacji.

„Nie traktowałbym tego meczu jako wykładnię. Był to turniej towarzyski, byliśmy na różnych etapach przygotowań i wiadomo, że my bardziej skupiliśmy się na swoim zespole i przełożeniu tego, co robiliśmy na treningach, na warunki meczowe, bez analizy przeciwnika. Tutaj na pewno będziemy dużo lepiej przygotowani do tego spotkania” – skomentował wygraną zawiercian z jastrzębianami w jednym z turniejów towarzyskich środkowych Patryk Czarnowski.

My się z nim w pełni zgadzamy i szczerze mówiąc nie potrafimy wskazać jednak zdecydowanego faworyta, a już na pewno nie pewniaka do wygranej. Spodziewamy się raczej bardzo zaciętego starcia. Wszak większość siatkarskich ekspertów i komentatorów w roli „czarnego konia” obsadza właśnie siatkarzy Aluronu CMC Warty.

PlusLiga: Typy na mecz Zawiercia z Jastrzębiem

MeczTypKursBuk
Aluron – JW3,5+1,40Fortuna
Flavio8,5+1,85STS
Hachdadi15,5-1,80STS
Aluron – JW175,5+1,51Fortuna

Prognozy: 8/10; 7/10; 6/10; 7,5/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button