Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że mocno denerwowałeś się ponieważ na kuponie pozostało Ci do rozstrzygnięcia tylko jedno zdarzenie i ono decydowało czy zgarniesz wypłatę. W takim wypadku bukmacher może zaproponować Ci opcję zamknięcia zakładu i zabrania niepełnej wygranej. Czy próbowałeś kiedyś tego rozwiązania?

Zamknięcie zakładu (Cash-out) – opcja, która daje możliwość wypłacenia wygranej z zakładu jeszcze przed jego rozstrzygnięciem.

Zobrazujemy to przykładem:

Postawiłeś kupon z 5 zdarzeniami za kwotę 10zł i ewentualną wygraną 1000zł. 4 z 5 postawionych zdarzeń rozstrzygnęło się na Twoją korzyść i pozostał ostatni mecz. Załóżmy, że ten mecz to Barcelona – Levante z kursem 1,3. W taki wypadku operator może zaproponować Ci wypłacenia niepełnej wygranej w kwocie 725zł. Od Ciebie zależy czy czekasz na rozstrzygnięcie ostatniego meczu czy zamykasz zakład i wybierasz niższą, ale pewną wygraną.

Część operatorów (z lepszym produktem) udostępnia opcję Cash-out w czasie trwania spotkania.

Wracając do powyższego przykładu. Zdecydowałeś, że nie skorzystać z opcji „zamknięcia zakładu” przed meczem i wierzysz, że Barcelona poradzi sobie z Levante. W 60 minucie meczu wciąż widnieje wynik 0:0 i zaczynasz się obawiać o zwycięstwo Katalończyków. W tym momencie operator po raz kolejny może zaproponować Ci wypłacenie niepełnej wygranej, tylko w takim wypadku kwota ta będzie już dużo niższa. Dlaczego? Ponieważ kurs na zwycięstwo Barcelony w 60 minucie meczu jest dużo wyższy niż przed rozpoczęciem spotkania.

Pamiętaj, że opcja Cash-out dostępna jest tylko w przypadku gdy na kuponie nie znajduje się ani jedno przegrane spotkanie.

Czy Cash-out się opłaca?

Oczywiście, że opłaca, ale nie graczom tylko firmom bukmacherki! Pamiętaj, że żaden operator nie wprowadzi produktu, ani rozwiązania, które przyniesie mu stratę. Obliczenie kwoty „zamknięcia” jest wykonywane przez specjalne algorytmy, które wykorzystują kursy, które są na rynku w chwili obecnej, a na dodatek narzucana jest kolejna marża, która działa na niekorzyść gracza. W długim okresie czasu, opcja zamknięcia zakładu nie będzie dla nas profitowa i lepiej wyjedziemy, gdy poczekamy do rozstrzygnięcia wszystkich zdarzeń na kuponie.

Jeśli bardzo boisz się o wynik ostatniego meczu na kuponie, lepsza opcją będzie kontra. Czy postawienie drugiego kuponu na przeciwny zakład. Wracając do przykładu Barcelona – Levante. Postaw przed meczem kupon solo na „X2” lub dwa kuponu: jeden „X”, drugi „2”. Dobierz odpowiedną stawkę, a będzie to dla Ciebie bardziej opłacalne niż zamknięcie zakładu poprzez Cash-out.

 

Gdzie skorzystać z opcji Cash-out?

Na polskim rynku tę opcję oferują aktualnie 4 firmy: Fortuna, STS, TOTALbet i LVBET. Najlepszy produkt posiada TOTALbet, który daje możliwość „wyciągnięcia” mniejszej wygranej niż wkład i pozwala zamykać zakład w czasie trwania zdarzenia.

 


bonusy bez depozytu