Awans Polski w Rankingu FIFA!

Reprezentacja Polski w najnowszym zestawieniu przygotowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) znalazła się wśród dwudziestu najlepszych drużyn narodowych świata!

Awans Polski w Rankingu FIFA!

Polska w Rankingu FIFA na 19. miejscu

Biało-Czerwoni w listopadzie rozegrali dwa ostatnie mecze w ramach Eliminacji UEFA EURO 2020, w których pokonali kolejno drużyny narodowe Izraela i Słowenii, przypieczętowując pierwsze miejsce w grupie “G’ i zdobywając cenne punkty do FIFA/Coca-Cola Ranking, który jest zestawieniem reprezentacji z całego świata, wszystkich zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Podopieczni Jerzego Brzęczka wskoczyli do pierwszej dwudziestki rankingu, wyprzedzając tym samym reprezentacje Peru i Senegalu, które poprzednio znajdowały się przed nami. Szkoda, że nie udało się wyprzedzić żadnej z europejskich drużyn, ale z drugiej strony, to i tak nie pozwoliłoby na wyższe rozstawienie podczas losowania grup turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Ranking FIFA – na czele bez zmian

Na czele listopadowego Rankingu FIFA nie zaszły żadne istotne zmiany. W pierwsze piątce nie doszło dosłownie do żadnej roszady, a co za tym idzie na czele zestawienia znajdują się wciąż Belgowie, brązowi medaliści Mistrzostw Świata z 2018 roku.

Za ich plecami, tak jak przed miesiącem, znaleźli się Francuzi, Brazylijczycy, Anglicy i Urusi. Miejscami zamieniły się z kolei reprezentacje Chorwacji i Portugalii. Wicemistrzowie świata wskoczyli na siódmą pozycję.

FIFA na swoim oficjalnym koncie na Twitterze poinformowała również, że największy skok zanotowała drużyna narodowa Myanmaru (+11), a największy spadek zaliczyła reprezentacja Nikaragui (+13).

Losowanie grup UEFA EURO 2020

Rankingi rankingami, ale wszystko co najważniejsze dla reprezentacji Polski w tym tygodniu, wydarzy się w najbliższą sobotę, 30 listopada o godzinie 18:30, kiedy to rozpocznie się ceremonia losowania grup turnieju finałowego UEFA EURO 2020.

Biało-Czerwoni pomimo wygrania grupy eliminacyjnej z zaledwie jedną porażką na koncie nie zdołali przeskoczyć do pierwszego koszyka. Będą losowani z drugiego, co może nieco skomplikować sprawę.

Podopieczni Jerzego Brzęczka mogą trafić na tak mocne drużyny jak chociażby Hiszpanie czy Niemcy. Z Anglikami, którzy na ogół zawodzili na wielkich imprezach, również łatwo by nie było.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image