Jak wygląda praca bukmachera i gdzie ją znaleźć

Lubisz zakłady, interesujesz się sportem i nie boisz się pracy pod presją? Zostań bukmacherem i zrewolucjonizuj to, co uważasz za „pracę”. Spędzaj czas przy tym co lubisz, a jeszcze dobrze Ci za to zapłacą.

Rynek hazardowy, a szczególnie bukmacherski w Polsce w ostatnim czasie niesamowicie się rozwija. Porównując rok 2017 do roku ubiegłego wzrost ten wyniósł aż 105%. Było to w głównej mierze spowodowane nową ustawą hazardową w naszym kraju.

Po wprowadzeniu nowego prawa względem zakładów sportowych w Polsce pojawiło się kilka nowych firm bukmacherskich. Każda z nich potrzebuje „rąk do pracy”. Poszukiwaniu są bukmacherzy, marketingowy czy programiści.

Jeśli jesteś fanem sportu to praca bukmachera może dać Ci kilka rzecz: osobisty rozwój, spełnienie zawodowe i… dobre wynagrodzenia.

Na czym polega praca bukmachera?

Jeśli nie masz doświadczenia to nie będzie to wielki problem. Obecnie kilka firm na polskim rynku poszukuje młodych ludzi na pozycję juniora. Do Twoich głównych zadań będzie należeć przygotowywanie oferty kursowej, monitorowanie działań konkurencji czy zarządzanie ryzykiem. Kolejne zadanie będą się pojawiać w miarę upływu czasu i zdobytego doświadczenia.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że praca bukmachera jest bardzo skomplikowana. Oczywiście nie jest to przysłowiowa „bułka z masłem”, ale w dzisiejszej dobie technologii bukmacherzy są wspomagani wieloma programami, które bardzo ułatwiają pracę.

Zalety pracy bukmachera:

  • bliskość sportu;
  • jesteś w centrum uwagi;
  • solidne wynagrodzenie adekwatne do poziomu umiejętności oraz doświadczenia;
  • praca z dowolnego miejsca na ziemie (wystarczy laptop i łącze internetowe)

Wady pracy bukmachera:

  • praca w weekendy i święta;
  • praca w stresie;
  • podejmowanie kluczowych decyzji (dla niektórych może to być zaleta, ale dla mało doświadczonych osób może to być bardzo uciążliwe. Twoje pomyłki mogą kosztować firmę wiele pieniędzy).

Gdzie szukać pracy?

Sprawdź strony internetowe polskich operatorów, serwisy jak pracuj.pl (obecnie trzy firmy poszukują pracowników na stanowisko bukmachera). Jest także możliwość otworzenia własnego punktu bukmacherskiego.

Jeśli marzy Ci się kariera w zagranicznej firmie to polecam stronę: www.bettingjobs.com. Praca u zagranicznego bukmachera wiąże się z wyższym wynagrodzeniem, ale jakiś czas będziesz musiał spędzić poza terytorium kraju. Dla niektórych może to być problemem.

Jeśli czujesz się wyjątkowo silny w jakim sporcie lub lidze sam możesz napisać do danej firmy i się zaoferować, że będziesz wystawiał kursy i pobierał prowizję od zakładów. Jest to dość popularny model szczególnie we współpracy z offshorami.

Coraz większą rolę w świecie zakładów sportowych odgrywa esport. Jeśli jesteś fanem gier komputerowych to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił karierę jako bukmacher właśnie w kategorii esportowej. Będziesz blisko tego co lubisz i na dodatek dobrze Ci za to zapłacą.

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button