Ekstraklasa: Lech Poznań – Legia Warszawa (Typ i Analiza)

W sobotę w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Lech Poznań podejmą zawodników Legii warszawa. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00. Transmisję przeprowadzą CANAL + Sport, CANAL + Sport 3, TVP 2 oraz TVP Sport.

Ekstraklasa: Lech Poznań – Legia Warszawa

Lech Poznań to druga siła w polskiej piłce. Obecnie grają jednak poniżej oczekiwań. Po dwudziestu sześciu ligowych kolejkach mają na swoim koncie czterdzieści dwa punkty i lokują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe z dobrze dysponowanymi piłkarzami Wisły Kraków 1:1. Trzeba przyznać, że mimo remisu sprawiali lepsze wrażenie.

Lech przegrał tylko jedno z ostatnich trzynastu spotkań Ekstraklasy i pnie się z górę tabeli. W dobrej dyspozycji był przed przerwą Christian Gytkjaer, który strzelił na wiosnę cztery gole. Dobrze do zespołu wkomponował się Dani Ramirez, który ma już w barwach Lecha dwa gole i dwie asysty. Podczas przerwy do zdrowia powrócił rezerwowy napastnik Piotr Tomczyk. Do gry wciąż nie jest gotowy Robert Gumny, podobnie jak Thomas Rogne, który przechodzi rehabilitację.

Legia Warszawa to zespół, który mimo swoich problemów ma zdecydowanie najlepszą kadrę w Ekstraklasie i ich obowiązkiem jest zdobycie mistrzowskiego tytułu. Aktualnie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu sześciu rozegranych meczach pięćdziesiąt jeden punktów na swoim koncie. W ostatnim meczu zanotowali wpadkę.

Przegrali bowiem u siebie z zawodnikami Piasta Gliwice 1:2. Była to jednak pierwsza porażka w rundzie wiosennej, więc ich kibice mogą być raczej spokojni o formę swoich piłkarzy. Zresztą rywalom w odniesieniu zwycięstwa pomogła na pewno czerwona kartka dla Jose Kante, już w 12 minucie meczu. W meczu z Lechem nie zagrają zawieszeni Jose Kante i Paweł Wszołek oraz kontuzjowany Sanogo.

W rundzie jesiennej piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z zawodnikami 2:1 i tym razem mecz powinien być znów wyrównany. Obie zaprezentowały się dobrze w meczach Pucharu Polski. Lech będzie zdeterminowany, ponieważ tylko zwycięstwo nawiązać walkę z Legią. Jednak goście mają dobry skład i też zagrają o pełną pulę. Myślę więc, że będzie to mecz, w którym goli nie zabraknie.