Jak grać w Keno? Gra karciana w Lotto online

Gra w Keno to jedna z najpopularniejszych gier liczbowych na świecie. My kojarzymy ją głównie z punktów Lotto, tymczasem początki tej gry sięgają początków XVI wieku. Aż trudno uwierzyć, że jej rodowód sięga aż tak daleko! W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie „jak grać w Keno?”. Czy jest to gra, na której można się dorobić? czy ktoś w ogóle w Keno wygrał?

Keno wysokie wygrane. Sparwdź, ile w Lotto online zarobili szczęśliwcy!
Keno wysokie wygrane. Zobacz, ile w Lotto online zarobili szczęśliwcy!

Pochodzenie gry Keno

Gra w Keno pochodzi tak naprawdę od rajcy miejskiego, Benedetto Gentile. Człowiek ten wykorzystał sposób kompletowania brakujących rajców miejskich do stworzenia nowej gry liczbowej. Przez jakiś czas pomysł ten cieszył się ogromnym powodzeniem w Genui. Ale wraz z upadkiem miasta zapomniano o Benedetto i jego błyskotliwym pomyśle. Idea powróciła do świata żywych dopiero jako element gier losowych w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. W Polsce pierwsze losowanie Keno miało miejsce w 2008 roku, zostało zorganizowane przez Totalizatora Sportowego.

Do dzisiaj gra Keno jest jedną z najpopularniejszych gier liczbowych Totalizatora Sportowego w naszym kraju.

Na czym polega gra w Keno?

Gra w Keno cieszy się ogromną popularnością, nawet osoby kompletnie niezwiązane ze światem gier losowych i liczbowych, znają nazwę tej gry. Nie wszyscy wiedzą jednak, na czym ona rzeczywiście polega.

Co cztery minuty odbywa się losowanie dwudziestu liczb z przedziału od jeden do siedemdziesięciu. Najbardziej wciągającym elementem tej gry jest fakt, że wygrane padają tak naprawdę co chwilę. A gracze mają duże pole wyboru. Jak to? Otóż gracz ma możliwość wyboru nie tylko ilości obstawionych liczb (od jeden do dziesięć liczb ze zbioru od jeden do siedemdziesiąt w ramach pojedynczego zakładu), ale również wysokości stawki, o jaką chciałby zagrać. Można śmiało powiedzieć, że Keno to jedna z najbardziej elastycznych gier liczbowych, a co za tym idzie również jedna z najbardziej wciągających.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Stopnie wygranych różnią się w zależności od ilości obstawionych liczb. Pojedyncza stawka zakładu wynosi 2 zł. Obecnie w Keno można zagrać w punktach Lotto, oraz w wybranych knajpach. W maju 2014 wysokość wygranych została zmieniona, a gracze mają możliwość wygrywania większych kwot od tamtej pory. Warto nadmienić, że wygrane w Keno również padają znacznie częściej.

Modyfikacje gry w Keno

Od jakiegoś czasu gracze mają również możliwość wyboru dodatkowo od jednego do trzech zestawów liczb na jednym blankiecie. Ten zabieg uatrakcyjnia grę i zachęca do tego, by rzeczywiście skorzystać ze wszystkich możliwych opcji, a tym samym zwiększyć swoje szanse na wygraną. Można również na na tym samym blankiecie zwiększyć wysokość stawki za grę. Tę operację można wykonać maksymalnie do dziesięciu razy. Liczby wybrane przez gracza mogą wziąć udział maksymalnie aż w pięćdziesięciu kolejnych losowaniach!

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Dlaczego gra w Keno jest taka wyjątkowa?

To jedyna gra w ofercie Lotto, w której da się wygrać nie trafiając w ani jedną z liczb. Wysokość wygranej z łatwością sprawdzimy posługując się specjalnie przeznaczoną do tego tabelą, dostępną w kolekturach oraz na stronie Lotto.

Codziennie odbywa się aż dwieście sześćdziesiąt jeden losowań gry w Keno! Nie ma drugiej takiej gry, w której losowanie odbywałoby się równie często. Warto więc zagrać na większą liczbę losowań, aby jak najdłużej pozostać w grze.

STS bonus powitalny. Kod promocyjny BETONLINE
STS bonus powitalny. Kod promocyjny BETONLINE

O czym należy pamiętać grając w Keno?

Pamiętaj o tym, że jedynym ważnym dowodem twojego udziału w grze jest kupon. Jeżeli go zgubisz, pozamiatane. Jeśli będzie zwycięski a znajdzie go ktoś inny? Cóż, to oznacza tylko tyle, że szczęście odwróciło się do ciebie plecami i szeroko uśmiechnęło do kogoś innego. A zatem pilnuj swojego kuponu, niech będzie twoim oczkiem w głowie! Co z graczami grającymi w Keno online? Tylko spokojnie. Tutaj dowodem zakupu jest zapis elektronicznej transakcji zawarcia zakładu przypisany do twojego konta gracza w systemie sprzedaży.

Czy mogę dać moim liczbom drugą szansę?

Jasne! Jak najbardziej! Aby zagrać tymi samymi liczbami wystarczy okazać sprzedawcy stary kupon i poprosić o nową grę ze starymi liczbami. Jednak jest jeden warunek, który musisz spełnić. Aby skorzystać z opcji „zagraj ponownie” kupon nie może być starszy niż 90 dni. Liczy się data wydruku z terminala.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl760 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl320 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl50 PLN bez ryzykaBETONLINE

Sposoby na grę w Keno – jak grać, żeby wygrywać?

Gra w Keno jest na tyle intrygująca, że wielu graczy wymyśla własne sposoby na wygraną. Od takich pomysłów aż huczy w Internecie, choć z pewnością nie wszystkie pomysły gwarantują zwycięstwo, ale może warto wypróbować niektóre z nich?

  • Technika na luzaka, czyli wyjście najmniej wymagające. Gramy dużo i często w kilku różnych kolekturach albo wpadamy do kolektury od czasu do czasu sprawdzając, czy dopadnie nas szczęście.
  • Na matematyka, czy opłaca się codziennie grać za dwa złote? Według niektórych tak. Miłośnicy Keno polecają aby grać raz dziennie na stawce cztery złote pomnożonej przez dwa. I jeśli uda się wygrać dwadzieścia osiem złotych to należy próbować zagrać o sto czterdzieści złotych. Czy rzeczywiście to skuteczny sposób na wygraną w Keno? Trudno powiedzieć, trzeba sprawdzić.
  • Metoda na kombinatora, według tej metody należy kombinować ile tylko się da. Sposób na wygraną istnieje, a cała odpowiedzialność za nią leży po stronie wyobraźni grającego. Wystarczy po prostu to rozgryźć. Żadna kombinacja nie jest zła, jeśli prowadzi do wykluczenia jakiegoś sposobu. Sprawdzamy metodą prób i błędów, co przyniesie los. Problem z tą metodą polega na tym, że tak można próbować w nieskończoność i wcale nie uzyskać satysfakcjonującego wyniku.
  • Metoda na maksa, czyli jak najwięcej zakładów i jak najwyższe stawki. Według zasady „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Ta opcja rzeczywiście zwiększa możliwość wygranej, co wynika z prostego rachunku prawdopodobieństwa.
poker sts bez depozytu
Legalny poker online w STS bez depozytu

Niezależnie od wyników warto pamiętać o tym, że w grze Keno niemały udział ma również sztuczna inteligencja w postaci komputera. Snując pomysły na rozgryzienie mechanizmu gry, warto wziąć pod uwagę, że oprócz ludzi stojących za ideami, stoi za nią także całkiem sprawna maszyna, którą również należałoby przechytrzyć. Wielu próbowało, różnymi sposobami, ale czy tak naprawdę udało się to komukolwiek?

Czy wygrane są spowodowane właściwym zrozumieniem systemu? A może są jednak losowe? Może po prostu do wykreślenia odpowiednich liczb potrzeba odrobiny szczęścia. Gdyby rzeczywiście istniał „złoty przepis” każdy by wygrywał, a gra nie miałaby żadnego sensu. Może więc nie tyle chodzi o to aby próbować rozbić system, ale bardziej o to, by po prostu grać licząc na to, że szczęście w końcu się do nas uśmiechnie? Zwycięzcy przecież faktycznie istnieją i cieszą się wygranymi.

To jak to właściwie jest z tymi grami, czy naprawdę warto się w nie angażować?

Ale czy gry byłyby dla nas taką frajdą gdybyśmy faktycznie mieli sposób na każdą z nich? Czy nie jest przypadkiem tak, że to właśnie niewiadoma i świadomość ryzyka, przy równoczesnej potrzebie rywalizacji, pchają nas do gry? To, co znane nie kusi aż tak bardzo, jak to, co owiane jest tajemnicą. W Keno tych tajemnic jest cała masa, aż trudno się od nich opędzić. Jeżeli wygrane padają co cztery minuty, musi kryć się za tym jakiś bardzo interesujący mechanizm. Czy będziemy w stanie go rozgryźć? To zależy od nas i od tego, kto stoi za przygotowaniem merytorycznym i taktycznym gry. Tak czy inaczej, próbować warto, bo żeby wygrać trzeba grać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl760 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl320 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl50 PLN bez ryzykaBETONLINE

Zagraj w Keno i przekonaj się

Znajdź swój własny sposób na grę w Keno, być może okażesz się jednym z wielu wygrywających szczęśliwców. Nie bądź jak ten człowiek ze starego kawału, który codziennie prosi Boga o zwycięstwo, w nic nie grając i tym samym nie dając Bogu sposobności by zrealizować jego prośbę. Aby wygrać trzeba grać. Sposobów jest wiele, pomysłów również – nie wszystkie godne uwagi i czasu. Ale w grze w Keno, bardzo szybko poznasz wynik własnych starań i będziesz mógł zdecydować, czy weźmiesz udział w kolejnym losowaniu i zakładzie. Poza tym, myśl o tym, że właśnie grasz w grę, w której wygrane padają co cztery minuty, jest niezwykle przyjemna prawda? Kto wie, może kolejnym razem to właśnie ty okażesz się zwycięzcą?

Benedetto Gentile prawdopodobnie nie spodziewał się, że jego pomysł urośnie na taką skalę i przeistoczy się w grę znaną na całym świecie. A jednak tak właśnie się stało. A wszystko za sprawą pewnej idei, która zrodziła się dawno temu w Genui. 


[AC_PRO id=8667]

4.3 / 5. Ocen: 6

Back to top button