Jak obstawiać wyścigi konne w zakładach bukmacherskich?

Wyścigi konne należą do bardzo starych i dosyć ryzykownych zakładów bukmacherskich, jednakże wiele osób decyduje się na wzięcie w nich udziału. W trakcie obstawiania takiego rodzaju zakładów trzeba kontrolować swoje działania, nawet kiedy emocje biorą górę. Jeśli damy się ponieść adrenalinie, może to skutkować bardzo niekorzystnymi rezultatami. Dzięki możliwości obstawiania zakładów online wzrosła liczba typerów wyścigów konnych. Istnieje także duża liczba bukmacherów w Polsce, którzy rywalizując ze sobą, wprowadzają dla swoich użytkowników wiele ciekawych bonusów.

obstawianie wyścigów konnych u bukmachera
Jak obstawiać wyścigi konne w zakładach bukmacherskich w Polsce?

Obstawianie wyścigów konnych u bukmacherów w Polsce

Zanim zajmiemy się obstawianiem wyścigów konnych, warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami, które pomogą nieco w procesie typowania. Wyścigi konne są bardzo lubianym widowiskiem, osoby oglądający go, często wciągają się w świat hazardu. W naszym kraju podziwiać wyścigi konne mamy okazję na Służewcu. Przed rozpoczęciem obstawiania wyścigów konnych, warto nieco bliżej poznać ten sport i wczuć się w atmosferę całego wydarzenia. Wstęp na taką atrakcję nie jest drogi (kosztuje jedynie kilkanaście złotych), a może nas wiele nauczyć. Zyskujemy cenne doświadczenie, dzielimy się opiniami z innymi graczami i słuchamy ich spostrzeżeń.

Na stronie wyścigów konnych na Służewcu, znajduje się informacja o zasadach obowiązujących na tym wydarzeniu oraz o ubiorze, jaki powinno się wybrać na tę okazję. Możemy wybierać spośród paru rodzajów zakładów. Jednym z nich jest tak zwany zakład zwyczajny. Polega on po prostu na wytypowaniu konia, który ma wygrać dany wyścig. Następnym zakładem jest tak zwany porządek. To nieco trudniejszy zakład, mamy w nim wybrać dwa pierwsze konie. Wybierany, zwłaszcza kiedy, w danym wyścigu jest dwóch głównych faworytów. Kolejne zakłady na trójki i czwórki. W nich typujemy 3 pierwsze albo 4 pierwsze konie.

bukmacher betclic polska bonus 550
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na cashback 550 PLN

Wymienione zakłady są najczęściej wybierane i dostępne także w zakładach przez internet. Oczywiście im zakład jest trudniejszy do obstawienia, tym wygrana, na jaką możemy liczyć, jest wyższa. Zakład zwyczajny jest najmniej opłacalny, jednak osoby zaczynające swoją przygodę z typowaniem wyścigów konnych, powinny właśnie od niego zacząć.

Jak obstawiać wyścigi konne?

 • Gromadzenie informacji

Wyścigi konne to bardzo popularne zakłady, można więc w łatwy sposób uzyskać dużo przydatnych informacji o nich. Warto na przykład sprawdzać strony internetowe o wyścigach konnych, gdyż znajdziemy na nich wiele ciekawych informacji o treningach oraz torach. Nie należy jednak sugerować się typami sportowymi umieszczonymi na tych stronach, dobrze jest słuchać rad jedynie ekspertów na ten temat.

Polecanym rozwiązaniem jest również udanie się na strony bukmacherów, na których umieszczane są również krótkie opisy koni. Będziemy mieli wówczas podstawowe informacje, które możemy wykorzystać przy obstawianiu zakładów. Duża część osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z tego typu grami, nie wie dokładnie jakie informacje będą im potrzebne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę takie dane jak:

 • Trening

Warto mieć wiedzę na temat tego czy zaistniały w trakcie treningów jakieś problemy, jaka jest prędkość torowa konia, czy radzi sobie ze skokami.

 • Waga

Czy waga konia wzrosła czy może spadła od czasu ostatniego przebytego biegu. Czasem konie po udanym występie, nie dają sobie rady z większą wagą w następnym wyścigu.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
 • Dżokej

Należy także zwrócić uwagę jaki dżokej będzie brał udział w danym wyścigu, czy zna dobrze danego konia. Dżokej powinien znać przede wszystkim możliwości konia.

 • Wartość konia

Przeważnie informacja o wartości konia znajduje się w poradnikach czy przemyśleniach typerów. Jest to także istotna kwestia. Od drogich koni oczekuje się więcej, mają także zapewnione lepsze warunki życia i treningów.

 • Forma

Należy być na bieżąco z formą konia, na którego chcemy obstawiać w wyścigu. Dobrze jest mieć pojęcia jak koń radził sobie we wcześniejszych wyścigach, z których koniem przegrał i o jaką długość, jaka jest także różnica wagową między czołówką.

 • Kursy bukmacherów

Pamiętajmy także o ruchach kursów bukmacherskich. Niekiedy zdarza się, iż konie z dużym potencjałem mają zawyżony kurs otwarcia, a czasem kursy na konie są zbyt niskie od samego rana. Zwracamy również uwagę na duże wzrosty, mogą one być oznaką jakichś problemów z koniem.

Wszystkie te czynniki warto wziąć pod uwagę i stworzyć swoją własną bazę danych. Warto także później wszelkie istotne czynniki przeanalizować, biorąc pod uwagę poprzednie wyścigi konia i wszelkie problemy w jego treningach.

 • Skupienie się na paru zakładach

Jeśli nie jesteśmy jeszcze zaawansowanymi graczami, wówczas warto skupić się jedynie na paru zakładach podstawowych. Najpierw odszukajmy zdarzenia, w krajach, w których dominują wyścigi konne. W ten sposób ułatwimy sobie uzyskanie cennych informacji.

 • Przeprowadzanie własnych statystyk

Istnieją firmy bukmacherskie, które zajmują się właśnie statystykami gonitw, jednakże lepiej prowadzić skrupulatnie swoje własne statystyki. Każdy dżokej oraz koń jest inny. Biegi mają także swoje historie, w których można zauważyć odmienne zachowania koni i dżokejów.

bukmacher betfan kod promocyjny na bonus
Nowy legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny „BETFAN” na zakład bez ryzyka 100 PLN
 • Istotny jest także tor

Niektóre partie toru wyścigowego są szybsze, czasem zdarza się, iż konie, które wylosowały wysokie czy niskie stanowiska, mają widoczną przewagę nad pozostałymi. Tor ma wpływ na zwycięstwo, bądź przegraną, warto o tym pamiętać, biorąc udział w typowaniu zakładów. Wiele razy zdarzyło się, iż parę razy z rzędu wyścigi wygrywały konie, które wylosowały jeden z dwóch pierwszych torów blisko barierek.

 • Wybieranie dobrze zapowiadających się koni

Nie warto zwracać uwagę jedynie na znane nazwiska dżokejów, najważniejsze są konie przez nich ujeżdżane. Nawet znane nazwisko dżokeja nie jest w stanie zapewnić nam zwycięstwa konia w danym wyścigu, nie warto więc obstawiać w ciemno. Ważne są umiejętności i potencjał konia.

Wystrzegajmy się wszystkich nazwisk, nie należy kierować się postępowaniem innych graczy, którzy wybierają jedynie znane nazwiska. Dobrym pomysłem jest natomiast przyjrzenie się młodym jeźdźcom, którzy dobrze znają swoje konie, potrafią we właściwy sposób dostosować tempo biegu. Mogą oni bardzo dobrze reprezentować value, o ile zauważymy ich odpowiednio wcześniej od innych obstawiających zakłady wyścigów konnych.

 • Najważniejsze są wyniki, a nie rozmiary stajni

Niestety bardzo często doceniane są konie drogie, z bogatych stajni. W wielu przypadkach jednak drogi koń nie gwarantuje od razu zwycięstwa, a wręcz przeciwnie może mieć bardzo słabą formę. W trakcie obstawiania zakładów nie należy patrzeć na rozmiar stajni i cenę konia, gdyż są to o wiele mniej ważne aspekty. Nie oceniajmy po pozorach, tylko sami przeprowadzajmy analizy. Młode osoby trenujące konie mają przeważnie o wiele więcej zapału i pasji, niż starzy trenerzy, którzy już wiedzą jak to jest wygrywać.

Gdzie możemy obstawiać wyścigi konne?

Bardzo wygodnie i w prosty sposób obstawiać wyścigi konne możemy na stronach internetowych legalnych bukmacherów w Polsce. Mamy ich na szczęście wielu, są Betclic, Polski Betfan czy popularny STS. Oferta jest bardzo bogata, więc z pewnością znajdziemy interesująca nas zakłady na wyścigi konne. Na stronach bukmacherów zawsze znajdziemy informacje, jak wygląda proces obstawiania wyścigów.

Często dostępna jest opcja Forecast oraz Tricast. Forecast polega na wytypowaniu dwóch koni we właściwej kolejności albo w kolejności dowolnej. Tricast polega na obstawianiu trzech koni we właściwej kolejności albo w kolejności dowolnej.

Kursy na przykład w Traf-Zakłady wzajemne są naprawdę korzystne dla graczy i wynoszą od 6 do 25 czy ok. 150 albo nawet 200. Jednakże takie zakłady są bardzo trudne i polecane nieco bardziej zaawansowanym graczom, znającym już podstawy gry. W przypadku kiedy wytypujemy dwa konie we właściwej kolejności, wówczas możemy liczyć na kurs, który będzie wynosił 6-8.

Dobrą wiadomością jest to, iż na stronach bukmacherów istnieje możliwość oglądania na żywo danych wyścigów, co jest bardzo przydatne dla typera. Obstawianie wyścigów konnych przez internet jest bardzo komfortowe, bez wychodzenia z domu możemy w szybki sposób wytypować danego konia, jeśli zależy nam na prawdziwych emocjach, możemy udać się bezpośrednio na to wydarzenie.

0 / 5. Ocen: 0

Back to top button