Kto przewodzi w USA?

14 maja 2018 roku może być kluczowy w historii nie tylko amerykańskiej, ale równie światowej sceny zakładów sportowych. Otóż tego dnia Sąd najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że PASPA jest niezgodna z 10. Poprawką Konstytucji i od tego czasu każdy stan USA może sam decydować o możliwości oferowania zakładów w obrębie swoich granic.

Prawdopodobnie decyzja Sądu Najwyższego USA otworzyła jeden z największych (o ile nie największy) rynków zakładów sportowych na świecie. Amerykanie kochają sport i rozrywkę, pod którą zdecydowanie podpadają zakłady. Według raportu H2 Gambling Capital’s przygotowanego na ICE USA, do 2023r. amerykański rynek zakładów będzie większy od rynków w UK i Włoszech. W 2030r. rynek USA ma być tylko za Chinami, których rozmiar ciężko określić.

Największe ambicje do „amerykańskiego złota” przejawiał William Hill. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Hill’s znajduje się w Nevadzie od 2011 roku, gdzie jest największym graczem spośród marek oferujących zakłady bukmacherskie. Po decyzji Sądu Najwyższego William Hill zaczął mocno inwestować w amerykański przemysł bukmacherski. New Jersey, Iowa i Zachodnia Wirginia – w tych stanach WH oferuje już swoje usługi. Spore nakłady finansowe dało się odczuć w wynikach przedstawionych za 2018 rok.

Legalny poker online w Polsce! Jak grać w pokera online w zakładach Betgames STS? Sprawdź nową usługę gier karcianych w STS

W NJ pojawiła się również The Stars Group, która w USA chyba ma najwięcej do udowodnienia. Myślę, że będzie to pewnego rodzaju osobisty challenge po wszystkich sprawach związanych z pokerem online w USA.

Do New Jersey szybko zawędrował Paddy Power Betfair poprzez nabycie 61% udziałów w FanDuel (możliwość przejęcia 100% w ciągu najbliższych 5 lat). Na chwilę obecną wydaje się to być jeden z najmądrzejszych kroków europejskich firm w Stanach.

Operatorzy Daily fantasy sports.

Daily fantasy sports (DFS) to rodzaj rozrywki, który w Europie jest praktycznie nieznany. Jest to produkt bardzo zbliżony do gier typu fantasy, gdzie gracze rywalizują pomiędzy sobą budując własną drużynę sportowców z określonej ligi/sportu i zdobywają punkty w oparciu o rzeczywiste wyniki sportowców w świecie rzeczywistym. DFS to szybsza, płatna forma gier typu fantasy. Zwycięzcy otrzymują określoną część puli, swoją działkę zgarnia również operator. Rynek Daily fantasy sports został w USA zdominowany przez dwie konkurencyjne firmy – FanDuel z Nowego Jorku i DraftKings z Bostonu. Obie marki posiadają razem

Sprzedaż krzyżowa kluczem do sukcesu w USA?

FanDuel i DraftKings przed uchyleniem PASPA oferowały DFS w ponad 80% stanach w USA. Po zmianie prawa w stosunku do zakładów sportowych marki bardzo płynnie rozwinęły swoje portfolio i zaczęły również oferować tradycyjne zakłady wzajemne. FanDuel znalazł się w rękach Paddy Power, więc o produkt bukmacherski klasy światowej nie miał się co martwić. DraftKings związał się z europejskim dostawcą Kambi (m.in. Unibet).

Według danych opublikowanych przez firmę analityczno-badawczą Eilers & Krejcik Gaming w grudniu operatorzy słynący z DFS posiadali razem 83% rynku New Jersey (FanDuel – 38%, DraftKings – 45%). 11% należało do William Hill, a pozostałe 6% zostało rozłożone pomiędzy 5 innych operatorów.

80% graczy Daily fantasy sports przed obaleniem PASPA obstawiało sport na nielegalnych, zagranicznych stronach. Nie jest zatem żadną niespodzianką, że sprzedaż krzyżowa okazała się tak wielkim osiągnięciem. Sukces DraftKings i FanDuel nikogo nie dziwi biorąc pod uwagę ich ogromne bazy danych i znaczącą przewagę marki w USA

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close