LaLiga: Alaves – Real Sociedad (Typ i Analiza)

W czwartek w ramach rozgrywek LaLiga piłkarze Alaves podejmą zawodników Realu Sociedad. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30. Zapraszamy na analizę!

mecze online za darmo 16 czerwca (wtorek)
LaLiga: Alaves – Real Sociedad

Alaves ma potencjał, aby spokojnie się utrzymać, ale zbyt mały, aby walczyć o górną połowę tabeli. Obecnie po dwudziestu ośmiu ligowych kolejkach mają na swoim koncie trzydzieści dwa punkty i lokują się na piętnastym miejscu w ligowej tabeli.

W poprzedniej kolejce przegrali wyjazdowe starcie z piłkarzami Espanyolu 0:2. Warto jednak wspomnieć, że już w 19. minucie tego meczu grali w osłabieniu, za czerwoną kartkę dla jednego z ich graczy. Był to Pacheco, który z tego powodu nie zagra w czwartkowym meczu. Po zawieszeniu powinien za to wrócić Joselu.

Real Sociedad to bardzo dobry klub. Jednak według mnie jest to zespół z potencjałem na piąte miejsce na koniec sezonu i nie uda im się awansować do Ligi Mistrzów. Aktualnie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu ośmiu rozegranych meczach czterdzieści siedem punktów na swoim koncie.

Jeśli wygrają dzisiejszy mecz, awansują na czwarte miejsce, ale chcieć nie zawsze znaczy móc. Przekonali się o tym w ostatnim meczu, w którym tylko zremisowali, grają u siebie z zawodnikami Oasuny 1:1. Piłkarze Realu przegrali jednak tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań, ale niepokojąco dużą ilość meczów remisują. W ich drużynie kontuzji są Ander Guevara, a także Luca Sangalli.

W rundzie jesiennej piłkarze Realu Sociedad wygrali u siebie z zawodnikami Alaves 3:0. Teraz nie pójdzie im tak łatwo. Alaves gra u siebie bardzo dobrze w defensywie, a Real pokazał w pierwszym meczu, że trochę zajmie im dojście do optymalnej dyspozycji. Dlatego też nie spodziewam się w tym meczu wielu goli.