LM: Liverpool nie obroni trofeum!

Piłkarze Liverpoolu FC byli bardzo blisko odrobienia strat w dwumeczu z Atletico Madryt, ale dali się zaskoczyć rywalom w dogrywce i musieli pożegnać się z rozgrywkami już w 1/8 finału! W sumie znamy już czterech ćwierćfinalistów UEFA Champions League. Poza RB Lipsk, Atalantą Bergamo i Atletico Madryt awans wywalczyło też Paris Saint-Germain.

LM: Liverpool nie obroni trofeum! (Fot.: UEFA/Twitter)

LM: Atletico zdobyło Anfield

Nie tak to miało wyglądać! Piłkarze z Anfield po porażce 0:1 na Wanda Metropolitano w Madrycie mieli odrobić u siebie minimalną stratę i awansować do ćwierćfinałów najbardziej prestiżowego z europejskich pucharów, który wygrali po raz szósty w historii przed rokiem.

Początkowo wszystko szło zgodnie z planem. The Reds skruszyli mur „Rojiblancos” jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Georginio Wijnalduma. W drugiej nic jednak nie chciało wpaść. Był słupki, były poprzeczki była cała masa kapitalnych interwencji Jana Oblaka.

Wynik 1:0 po regulaminowym czasie gry oznaczał dogrywkę. Tę lepiej również rozpoczęli podopieczni Juergena Kloppa, których na prowadzenie wyprowadził Roberto Firmino. Ale jak się za chwilę okazało, były to tylko miłe złego początki.

Zespół Diego Simeone odpowiedział aż trzema trafieniami, wygrał przy Anfield Road 3:2 i wyrzucił gospodarzy za burtę tegorocznej edycji UEFA Champions League.

Choć na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Marcos Llorente, a raz Alvaro Morata, to nikt nie ma wątpliwości, że awans ten Atletico Madryt zawdzięcza przede wszystkim swojemu golkiperowi.

Liga Mistrzów już bez Łukasza Piszczka

Nie udało się rewanżowe starcie 1/8 finału UEFA Champions League Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Czarno-żółci po domowym zwycięstwie 2:1 nie sprostali na wyjeździe paryżanom.

Paris Saint-Germain do awansu poprowadził Brazylijczyk Neymar, który otworzył wynik spotkania i generalnie był motorem napędowym ofensywnych poczynań drużyny gospodarza.

Jeszcze przed przerwą PSG podwyższyło za sprawą Bernata, a później pilnowało już korzystnego wyniku. BVB nie była w stanie strzelić nawet jednego gola i odpadła z Ligi Mistrzów UEFA.