William Hill przedstawił uzasadnienie oferty 245 milionów funtów za przejęcie grupy kasyn online MRG, spółki dominującej Mr Green w dokumencie ofert dla akcjonariuszy.

Firma uważa, że ​​przejęcie zapewni William Hill dostęp do międzynarodowego centrum w postaci Malty, z którego będzie można stymulować międzynarodowy wzrost wraz z głębszą ekspertyzą operacyjną na nowych rynkach. Przywołał także silne marki Mr Green i Redbet, które mają udokumentowane wzrosty w całym portfelu geograficznym. MRG posiada licencje na gry hazardowe  w Danii, Włoszech, na Łotwie, Malcie, w Wielkiej Brytanii i Irlandii i spodziewa się uzyskać licencje szwedzkie do końca roku.

Okazało się, że Ulrik Bengtsson, główny dyrektor cyfrowy William Hill, będzie odpowiedzialny za integrację MRG w ramach William Hill Group, ponieważ ma silne doświadczenie w pracy z nordyckimi firmami zajmującymi się grami online z czasów pracy w Betsson.

Działalność internetowa MRG zmniejszy ekspozycję William Hill na rynku brytyjski.

Na podstawie pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. transakcja zwiększa całkowite przychody online z William Hill Group z ok. 42% do ok.47% (bez działalności amerykańskiej firmy William Hill), przy czym odsetek przychodów spoza Wielkiej Brytanii wzrasta z ok. 14% do 21%. W oparciu o wyniki trzeciego kwartału 2018 r. geograficzny rozkład przychodów MRG wyniósł 40% w Europie Zachodniej, 36% w krajach skandynawskich, 21% w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej oraz 3% w innych regionach.

William Hill jest również przekonany, że MRG ma duży potencjał wzrostu, biorąc pod uwagę, że w przeszłości firma osiągnęła znaczny wzrost przychodów we wszystkich regionach, w których prowadzi działalność.

_________________________
Mr Green i William Hill nie posiadają zezwolenia Ministerstwa Finansów. Uczestnictwo w grach hazardowych bukmacherów bez zezwoleń grozi konsekwencjami prawnymi.


bonusy bez depozytu