Nawrocki ogłosił kadrę siatkarek na turniej ostatniej szansy!

Już we wtorek 7 stycznia osiem europejskich reprezentacji siatkarek rozpocznie rywalizację o ostatni bilet na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 dla ekipy ze Starego Kontynentu. W tym gronie znalazła się również polska drużyna narodowa. W niedzielę ogłoszono ostateczny kształt kadry Biało-Czerwonych na turniej w Apeldoorn.

Nawrocki ogłosił kadrę siatkarek na turniej ostatniej szansy! (Fot.: FIVB)

Powołania Nawrockiego na olimpijskie kwalifikacje

W kadrze ogłoszonej w niedzielę 5 stycznia na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej (pzps.pl) znalazły się nazwiska czternastu zawodniczek, które już od wtorku w holenderskim Apeldoorn powalczą o olimpijskie marzenia. W tym gronie mamy dwie rozgrywające, trzy nominalne atakujące, trzy środkowe, cztery przyjmujące i dwie libero.

Brakuje jednak kilku siatkarek, które przygotowywały się do udziału, a później wystąpiły na EuroVolley 2019, gdzie po raz pierwszy od dekady reprezentacja kobiet awansowały do strefy medalowej. Ostatecznie krążka nie udało się zdobyć, ale już samo miejsce w czołowej czwórce uznano słusznie za sukces.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Z tamtej drużyny w holenderskiej imprezie nie zobaczymy atakującej Katarzyny Zaroślińskiej-Król, przyjmującej Martyny Grajber, środkowych Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Kamili Witkowskiej oraz libero Pauliny Maj-Erwardt. Pojawiło się za to kilka siatkarek z młodszego pokolenia.

Skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do IO 2020:

Rozgrywające: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano).
Atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci).
Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Kąkolewska (Pomì Casalmaggiore), Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).
Przyjmujące: Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara), Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź).
Libero: Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

W tak ważnej imprezie w barwach polskiej drużyny narodowej de facto zadebiutują: Anna Stencel, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka czy Monika Jagła.

Terminarz turnieju kwalifikacyjnego siatkarek

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet trafiła do jednej grupy z drużynami narodowymi Holandii, Bułgarii i Azerbejdżanu. Dwie najlepsze z tego grona zagrają w półfinałach eliminacji, ale na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 poleci tylko zwycięzca kwalifikacji.

Będzie o to potwornie trudno, bo w drugiej z grup znalazły się Turczynki, Niemki, Belgijki i najsłabsze w całej stawce Chorwatki, którym nikt nie daje najmniejszych szans.

Podział na grupy:
Grupa A:
Holandia, Bułgaria, Polska, Azerbejdżan
Grupa B: Turcja, Niemcy, Belgia, Chorwacja

Mecze Polek:
07.01.20 (wtorek): 16:00 Polska – Bułgaria
09.01.20 (czwartek): 19:30 Holandia – Polska
10.01.20 (piątek): 19:30 Polska – Azerbejdżan

Jak widać konkurencja będzie spora, ale tak naprawdę Biało-Czerwone nie mają nic do stracenia. Faworytkami są Holenderki i Turczynki, które muszą wygrać, Polki tylko mogą, dzięki czemu nie towarzyszy im paraliżująca presja.

/ 5. Ocen:

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close