Nawrocki ogłosił kadrę: siatkarki powalczą o igrzyska bez Grajber, Zaroślińskiej i Maj!

Selekcjoner Jacek Nawrocki w programie Polsatu Sport “7. strefa” ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski w piłce siatkówki kobiet na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wśród powołanych brakuje trzech zawodniczek, które były ważnymi ogniwami podczas turnieju EuroVolley 2019, który Biało-Czerwone zakończyły na czwartej pozycji, po raz pierwszy od dekady.

Nawrocki ogłosił kadrę: siatkarki powalczą o igrzyska bez Grajber, Zaroślińskiej i Maj! (Fot.: FIVB)

Nawrocki ogłosił kadrę

Trudno nie odnieść wrażenia, że konflikt jaki wybuchnął po zakończeniu tegorocznego sezonu reprezentacyjnego nie miał żadnego znaczenia na kształt powołań, które zostały ogłoszone przez Jacka Nawrockiego w czwartek 5 grudnia.

Przypominamy, że większość zawodniczek reprezentacji chciała zmiany sztabu szkoleniowego, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem szefów polskiej federacji i doprowadziło do wielkiego kryzysu wokół kadry siatkarek. Koniec końców większość liderek dogadała się z selekcjonerem, ale kilku wiodących jednak brakuje.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Spośród “buntowniczek” skreślone zostały przyjmująca Martyna Grajber, atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, libero Paulina Maj-Erwardt i środkowa Kamila Witkowska. Zaskakuje zwłaszcza brak tej pierwszej, bo ze świecą szukać tak dobrej w defensywie zawodniczki.

Gwiazdy z powołaniami

Na całe szczęście selekcjonerowi udało się dojść do porozumienia z największymi gwiazdami polskiej siatkówki kobiecej, które swoją karierę kontynuują we Włoszech. One w komplecie znalazły się wśród wybranek Jacka Nawrockiego.

Mowa o rozgrywającej Joannie Wołosz z Conegliano, atakującej Malwinie Smarzek-Godek z Bergamo i środkowej Agnieszczce Kąkolewskiej, która wraz z Magdaleną Stsiak broni barw Savino Del Bene Scandicci.

W kadrze są też wszystkie inne podstawowe siatkarki jak środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska czy Natalia Mędrzyk.

Szeroki skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do IO:

Rozgrywające: Alicja Grabka (DPD Legionovia Legionowo), Marlena Kowalewska (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź), Zofia Szczotkiewicz (Energa MKS Kalisz/SMS Szczyrk), Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano).
Atakujące: Martyna Łukasik (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Aleksandra Rasińska (Volley Wrocław), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo).
Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Weronika Centka (Energa MKS Kalisz), Małgorzata Jasek (Energa MKS Kalisz), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres SkyRes Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Savino Del Bene Scandicci), Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).
Przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara), Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty KPS Chemik Police), Julia Twardowska (Grot Budowlani Łódź), Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci).
Libero: Monika Jagła (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Anna Korabiec (ŁKS Commercecon Łódź), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

Polskie siatkarki zagrają w Apeldoorn

Jak czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, kadra narodowa przygotowania do turnieju ostatnie szansy w holenderskim Apeldoorn rozpocznie 19 grudnia w Spale, gdzie przyjedzie grupa licząca 14-16 zawodniczek, ale jeszcze bez występujących na co dzień we włoskiej Serie A1.

Stranieri dotrą na drugą część zgrupowania, która rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 5 stycznia, z krótką przerwą noworoczną. Wówczas w Spale udział w zajęciach będzia brało 16-18 zawodniczek, spośród których 14-stkę na turniej kwalifikacyjny poznamy w ostatnim dniu.

Podział na grupy i szczegółowy harmonogram turnieju w Apeldoorn:
Grupa A: Holandia, Bułgaria, Polska, Azerbejdżan
Grupa B: Turcja, Niemcy, Belgia, Chorwacja

07.01.20 (wtorek): 16:00 Polska – Bułgaria
09.01.20 (czwartek): 19:30 Holandia – Polska
10.01.20 (piątek): 19:30 Polska – Azerbejdżan

Na koniec przypominamy, że awans do turnieju olimpijskiego Tokio 2020 wywalczy tylko zwycięzca kontynentalnego turnieju kwalifikacji.

/ 5. Ocen:

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close