Nevada z nowym miesięcznym rekordem przychodów

W sierpniu zakłady bukmacherskie w Nevadzie wygenerowały rekordowe 571 mln $ (448 mln funtów / 504 mln euro), zapewniając stanowi znaczny wzrost w związku z rosnącą konkurencją ze strony legalnych zakładów sportowych na innych rynkach w USA.

Kwota ta stanowi największą miesięczną sumę od 1984 roku, przewyższając poprzedni rekord 565 milionów dolarów z października 2017 roku.

Zakłady bukmacherskie zanotowały także rekordową wygraną w wysokości 56,3 miliona funtów we wrześniu, przebijając poprzednią wygraną w wysokości 53 milionów $ dokładnie sześć lat wcześniej.

Futbol amerykański po raz kolejny okazał się najpopularniejszym sportem, z 389 milionami dolarów postawionymi przez graczy. Było to 68% wszystkich zakładów sportowych w tym miesiącu. Na drugim miejscu znalazł się Baseball, który miał 131 milionów dolarów, czyli 23% udziału w rynku.

Ogólnie, przychody z gier w Nevadzie wzrosły o 1,26% rok do roku do 991,9 mln USD we wrześniu. Jednak wygrana w grach na bieżący rok zmniejszyła się o 2,3% w porównaniu z rokiem 2017.

Firma badawcza Eilers & Krejcik Gaming wskazała ostatnio, że stan New Jersey do 2021 r. będzie miał większy rynek zakładów sportowych niż Nevada, mimo że w czerwcu wprowadził tylko legalne zakłady sportowe. Raport podał, że „plony” New Jersey mogą wzrosnąć do 422 milionów dolarów do końca 2021 roku, a Nevada osiągnie w tym samym okresie wzrost do 410 milionów dolarów.

New Jersey wciąż pozostaje daleko w tyle za Nevadą, mimo że licencjonowane bukmacherzy w stanie przyjęli we wrześniu około 184 mln USD, czyli dwukrotnie więcej niż w sierpniu.

Oprócz New Jersey, zakłady sportowe są obecnie legalne w Delaware, Mississippi i Zachodniej Wirginii, podczas gdy Rhode Island i Pensylwania zarówno wprowadziły przepisy regulujące i spodziewają się, że rozpoczną swoje rynki w nadchodzących miesiącach.

Jednak wiele innych stanów dyskutuje również o możliwości legalizacji zakładów sportowych, między innymi w Kolorado, Illinois, Indianie i Waszyngtonie.

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button