Czy w Polsce obstawianie meczów jest legalne?

Zakłady bukmacherskie rozwijają się w naszym kraju bardzo szybko. Świadczy o tym fakt, że w 2020 roku mamy już aż 18 legalnych bukmacherów w Polsce. Wiemy także że kolejni bukmacherzy lada moment rozpoczną działalność w internecie. Oczywiście jest to odpowiedź rynku, ponieważ jeśli jest popyt, to musi być również podaż. Obstawanie meczów jest coraz popularniejsze wśród osób, które interesują się szeroko rozumianym sportem. Wychodzą oni z założenia, że skoro znają się na poszczególnych dziedzinach, to dlaczego nie można by połączyć przyjemnego z pożytecznym i typować wyniki meczów. Na współczesnym rynku mamy możliwość obstawiania naprawdę szerokiej gamy sportów, od najpopularniejszych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, do snookera, darta, czy piłki wodnej. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, a bukmacherzy sprostają nawet najbardziej wymagającym osobom. Jednak zasadnicze pytanie, jakie nasuwa się na pierwszą myśl tych, którzy chcieliby zacząć, to czy w ogóle jest to legalne. W końcu jest to pewnego rodzaju hazard, dlatego obawy są jak najbardziej uzasadnione. Jak to wygląda w praktyce?

czy obstawianie meczów jest legalne w polsce
Czy obstawianie meczów w Polsce jest legalne?

Momentem kluczowym w zakładach bukmacherskich był rok 2017

Na samym początku musimy zaznaczyć, że obstawianie meczów jest w naszym kraju legalne. Jednak trzeba spełnić określone warunki, aby miano legalnego bukmachera otrzymać. Wszystkie rozważania na ten temat rozpoczęły się po wprowadzeniu nowelizacji do Ustawy Hazardowej w 2017 roku, kiedy to sprecyzowane zostało, co dokładnie trzeba spełnić, aby móc zajmować się tego typu działalnością.

Aby bukmacher był uznawany za legalnego musi otrzymać od Ministerstwa Finansów licencję na organizowanie zakładów bukmacherskich. Może ją dostać, gdy spełni takie warunki jak: odprowadzanie podatków do polskiego budżetu, posiada stronę w języku polskim z domeną naszego kraju, weryfikuje wiek nowych graczy – ustawowo trzeba mieć skończone 18 lat. Poza tym jest wiele mniejszych zasad, które muszą być spełnione, ale jeśli jesteście ciekawi jak one brzmią, to wszystko jest wypisane na stronie rządowej Ministerstwa Finansów.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Oczywiście nie oznacza to, że przed 2017 rokiem wszystkie zakłady bukmacherskie były prowadzone w sposób nielegalny. Po prostu wtedy nie było regulacji, które zostały zebrane do Ustawy Hazardowej w 2017 roku. Każdy z bukmacherów online działający przed tym rokiem mógł mieć zarejestrowane swoje firmy w tak zwanych “rajach” podatkowych”, gdzie podatki były najniższe. W ten sposób bogaciły się w skali roku o nawet o 20-30% więcej, niż gdyby mieli one firmy zarejestrowane w krajach z których rzeczywiście pochodzą.Wcześniej na naszym rynku praktycznie każdy bukmacher mógł prowadzić swoją działalność. Dzisiaj zostało to ograniczone do minimum, a na rynku widać, która z firm działa legalnie, a która nie. 

Warto również zaznaczyć, że wszystkie firmy bukmacherskie, które posiadają i posiadały stacjonarne punkty, działają na pewno legalnie. Żadna z firm nie miałaby prawa otworzyć punktu stacjonarnego, gdyby nie miała na to wszelkich zezwoleń. Dlatego jedyne, co każdy z graczy musi kontrolować, to Internet. Ale dzięki przejrzystej stronie Ministerstwa Finansów nie będzie problemu w znalezieniu tego, który z bukmacherów jest legalny.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Skutki wprowadzenia nowelizacji do Ustawy

Warto zwrócić uwagę na to, jakie zmiany rzeczywiście nastąpiły na rynku bukmacherskim od czasu wprowadzenia Ustawy Hazardowej. Na pewno bardzo negatywnie podchodzą do niej bukmacherzy online, którzy mieli dodatkowe grono typerów z naszego kraju, a ich pieniądze nie były opodatkowane w naszym kraju, a więc ograniczone były  wpływy do skarbu państwa. Tacy bukmacherzy płacąc podatek w miejscu, gdzie mieli założoną działalność płacili tylko tam, mimo tego, że aktywni gracze pochodzili z wielu krajów. Dlatego z naszego rynku zniknęły takie firmy jak Bwin, Bet365, 1XBET, czy Betclic. Wszystko właśnie przez wymogi, bez których nie mogliby oni legalnie funkcjonować.

Dzięki nowelizacji tej Ustawy większe szanse rozwoju mają polscy bukmacherzy, którzy mocno rozwinęli się w Internecie. Posiadając tylko naziemne punkty do obstawiania w dobie tak rozwiniętego Internetu, nie miałyby one szans na rynku. A tak każdy legalny bukmacher w naszym kraju posiada już swój odpowiednik w zakładach online. Ustawa Hazardowa pod pewnym względem ujednoliciła nasz rynek. Chodzi oczywiście o zasady panujące ogólnie u bukmacherów. Dzięki temu każdy z nich ma równe szanse i możliwości rozwoju. Oczywiście państwo nie ingeruje w działalność poszczególnych bukmacherów, dała tylko pewne wytyczne, którymi muszą się oni kierować.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny “BETONLINE”

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce

Czas nieco scharakteryzować wybranych przez nas, legalnych bukmacherów, których oferty są aktualnie najlepsze.

Na uznanie zasługuje oczywiście bukmacher STS, czyli firma, która ma największy udział w rynku bukmacherskim w Polsce (aż 47%), a także posiada największa liczbę aktywnych graczy, bo już ponad 200 tysięcy osób. STS posiada w swojej ofercie ponad 30 dyscyplin sportowych, najlepiej rozbudowaną sekcję E-sportu, a także nowość – Betgames, czyli połączenie zakładów bukmacherskich z grami rodem z kasyna, w których można obstawiać zakłady na gry karciane jak poker, wojna czy bakarat.

Poza tym STS proponuje freebet bez depozytu w wysokości 29 złotych dla każdego (kod: BETONLINE), kto rozpocznie typowanie na www.sts.pl, a także nawet do 1200 złotych w formie bonusu od pierwszego depozytu. Poza tym liczne bonusy dla stałych graczy, świetnie prosperujące STS TV, a także STS pay, czyli najszybsze wypłaty środków depozytowych na konto bankowe.

Kolejnym bukmacherem wartym uwagi jest Betclic. Tak, dokładnie ten sam, który w akapicie wyżej był wymieniany jako ten, który musiał zaprzestać działalności na naszym rynku po wprowadzeniu w 2017 roku znowelizowanej ustawy. Betclic zniknął na 2 lata, aby w 2019 roku wrócić na nasz rynek jako legalny bukmacher. I od razu, po kilku miesiącach działalności można wskazywać go wśród najlepszych naszych bukmacherów. Świetnie sprofilowana oferta pod – tak naprawdę – każdego gracza. Znajdą coś dla siebie i fani sportów zimowych, i motorowych, a także tych niszowych.

Nie zapominając oczywiście o ogromie kombinacji zakładów na najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Betclic to także największy cashback na rynku, bo mamy możliwość otrzymania zwrotu postawionych środków do aż 500 złotych. Do tego dochodzi wiele bonusów dla stałych graczy jak “boost”, oraz “multi+”, a juz wkrótce specjalne bonusy na Euro 2020 i robi nam się jeden z lepszych bukmacherów na naszym rynku. Przykład Betclica pokazuje, że warto jest wejść na polski rynek jako legalna firma prowadząca zakłady. Z miesiąca na miesiąc przybywa do nich coraz więcej graczy, a co za tym idzie rozwijają się i mają coraz większy wpływ na kreowanie trendów w bukmacherce.

Obstawianie meczów w Fortunie

Zakończymy naszą krótką charakterystykę na Fortunie. Jest to kolejna z tych firm, które wiedzą, w jaki sposób prowadzić działalność związaną z zakładami bukmacherskimi. Charakteryzuje się on bardzo dobrą ofertą na sporty tradycyjne, jak i te wirtualne. Do tego posiada coś, czego na rynku próżno szukać.

Chodzi o Strefę Typera, czyli miejsce, gdzie każdy z graczy może zasięgnąć inspiracji od tych, którzy chcą się podzielić swoimi typami. Poza tym gracze wymieniają tam swoje uwagi na temat możliwych zdarzeń czy kombinacji. Do tego specyficzne podejście do bonusów, które z kodem promocyjnym “BETONLINE” można odebrać na stronie www.efortuna.pl.

Na początku Fortuna daje graczom 2800 punktów, które można wymienić na freebet w wysokości 20 złotych, a potem – jako mniej więcej program lojalnościowy – dają dodatkowo punkty po postawieniu każdego kuponu. Otrzymane punkty możemy wymieniać na darmowe zakłady, czy bonusy kursowe. Właśnie dlatego Fortuna również musiała pojawić się w tym gronie.

Oczywiście – pozostała, legalna czternastka również posiada świetne oferty, a opisanie przez nas trzech bukmacherów to nasza subiektywna opinia na ten temat. Cała reszta bukmacherów posiada możliwość typowania sportów wirtualnych, cashouty, cashbacki. Wszystkie firmy na rynku bukmacherskim w naszym kraju rozdają wysokie bonusy na start (które wahają się w przedziale od 1000 do nawet 5000 złotych – wszystko zależy od naszych pierwszych depozytów), a także promocje dla stałych graczy. Warto jest się zapoznać z każdą z ofert, abyśmy mogli wybrać tą, którą uznamy za najbardziej nam odpowiadającą.

Właśnie dlatego uważamy, że polska branża bukmacherska stoi na najwyższym poziomie. Niczego nie możemy im zarzucić i każdy z nich, tak naprawdę prężnie działa i posiada rzeszę swoich wiernych typerów. Dlatego którego bukmachera byście nie wybrali, to pamiętajcie, że najważniejszym aspektem jest to, aby działał legalnie – żeby żaden z graczy nie miał później problemów. A skąd dowiedzieć się, które strony bukmacherskie są już zablokowane?

bukmacher betclic polska bonus 550
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na cashback 550 PLN

Gdzie znajdziemy wykaz nielegalnych stron hazardowych?

Ministerstwo Finansów nie tylko zadbało o to, aby wskazać regulacje dotyczące tego, co zrobić, aby móc stać się legalnym bukmacherem w naszym kraju, ale także stworzyło Rejestr, do którego wpisuje strony prowadzące nielegalną działalność na tej płaszczyźnie. Znajdziemy go pod nazwą Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Niezgodnie z Ustawą. Wiemy, nazwa dość skomplikowana, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła podobnego, na pewno wyskoczy nam również ta, której szukamy. Mieści się ona na stronie hazard.mf.gov.pl i to właśnie z niej możemy dowiedzieć się o licznych stronach prowadzących nielegalne gry hazardowe.

UWAGA BONUS: Polski bukmacher STS z okazji uruchomienia usługi Betgames oferuje graczom nowy bonus 29 PLN bez depozytu i 20 PLN bezpiecznego zakładu w Betgames. Żeby otrzymać bonus należy wpisać kod promocyjny “BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl.

Na tej liście mamy ponad 8500 tysiąca domen, które nie spełniają wymogów ministerstwa. Są to nie tylko strony z zakładami bukmacherskimi, ale także kasyna online i tym podobne, które organizują szeroko rozumiane gry hazardowe. Gdy tylko Ministerstwo Finansów dowie się o o działaniu takiej strony od razu przekazuje informację, aby dostawcy Internetu blokowali je. Nie mamy wtedy  jak na nie wejść, ani tym bardziej się zalogować i rozpocząć obstawianie.

Ilość stron zakazanych znajdująca się w wykazie pokazuje, że wprowadzona nowelizacja Ustawy Hazardowej w 2017 roku spełnia swoje zadanie i ci, którzy mają tego pilnować wypełniają swoje obowiązki bardzo skrupulatnie i rzetelnie. Dzięki temu mamy pewność, że gry hazardowe, które obstawia spore grono osób w naszym kraju jest legalne i przynosi korzyści typerom, ale również państwu.

W Polsce legalnych bukmacherów mamy wielu, ale tylko kilka z nich wartych jest uwagi. Według opinii graczy najlepszymi bukmacherami w Polsce są: Betclic, STS, Fortuna.

Który legalny bukmacher oferuje najlepsze darmowe bonusy? 
* www.sts.pl - 29 PLN bez depozytu (kod: BETONLINE)
* www.betclic.pl - 550 zakład bez ryzyka (Kod: KOD550)
* www.lvbet.pl - 20 PLN bez depozytu (Kod: BETONLINE)

Co dają kody promocyjny, które wpisujemy podczas rejestracji? Zwykle zwiększają istniejący już bonus lub dodatkowo otrzymujemy bonus specjalny po wpisaniu kodu. Jaki jest aktualny kod promocyjny do bukmacherów?
* STS - Kod: BETONLINE
* Fortuna - Kod: BETONLINE
* Betfan - Kod: BETONLINE
* Betclic - Kod: KOD550

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image