Piątek z FORTUNA Pucharem Polski! (Zapowiedź i typy)

Kilka najbliższych dni, konkretnie okres od 30 października do 4 listopada, na polskich boiskach piłkarskich zdominują nam zmagania w II rundzie FORTUNA Pucharu Polski 2020/2021. W sumie zaplanowano szesnaście spotkań, ale część została już przełożona z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem w zainteresowanych drużynach. W piątek odbędą się cztery starcia, w tym trzy z udziałem ekstraklasowiczów. My pod lupę wzięliśmy pojedynki, w których udział wezmą lider i wicelider PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Piątek z FORTUNA Pucharem Polski! (Zapowiedź i typy) [Fot.: PZPN]

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski vs Górnik Zabrze (18:00)

Zaczniemy od meczu, którego prawdopodobnie nie uda się nikomu obejrzeć, bo jak wiemy stadiony są zamknięte dla kibiców, transmisja telewizyjna nie została zaplanowana, a szanse na internetową są znikome. Pozostanie śledzenie wyniku na żywo. Mowa o konfrontacji trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Górnikiem Zabrze, 14-krotnym mistrzem Polski i 6-krotnym zdobywcą krajowego pucharu. Faworyt jest oczywisty i są nim oczywiście przyjezdni, którzy dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 nad Wartą Poznań w ostatni poniedziałek przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa i powrócili na pozycję wicelidera wyścigu o piłkarskie mistrzostwo naszego kraju. KSZO to z olei trzecioligowy średniak, który po sensacyjnym wyeliminowaniu Wisły Kraków (2:1) mocno spuścił z tonu. Gospodarz piątkowego meczu został pozbawiony największego atutu, jakim jest wsparcie miejscowych fanów, którzy z pewnością stawiliby się w komplecie i zapewnili głośny doping. Tego nie będzie. Prawdopodobnie KSZO nie zostanie też zlekceważone przez Górnika, bo Marcin Brosz wielokrotnie podkreślał, że puchar jest tak samo ważny jak liga. Kilku dublerów być może dostanie szansę. Bramkach Kudła, obrońca Evangelou, może Dariusz Pawłowski i kilku innych młodzieżowców w jakimś wymiarze czasu, ale generalnie należy spodziewać się mocnego składu, bo do kolejnego meczu daleko, a po nim od razu przerwa reprezentacyjna. Oszczędzanie kluczowych graczy nie ma więc większego sensu. Pisząc krótko, zabrzanie przyjadą po awans i z awansem powinni wyjechać. Zwłaszcza, że mogą uczyć się na błędach „Białej Gwiazdy”, która już z rozgrywek wypadła.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza vs Raków Częstochowa (18:00)

Hitem dnia bez dwóch zdań będzie telewizyjna konfrontacja wicelidera FORTUNA 1 Ligi z liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy, czyli starcie Bruk-Bet Termalici Nieciecza z Rakowem Częstochowa. Drużyna gospodarza marzy o powrocie do elity i z każdą kolejką ma na to coraz większe szanse. Obecnie „Słoniki” zajmują drugą pozycję w stawce z bilansem meczowym 7-0-1. Największy atut? Bardzo solidna defensywa, o czym świadczą zaledwie trzy stracone bramki. Tym ciekawsza powinna być potyczka z ekipą spod Jasnej Góry, która szczebel wyżej strzeliła najwięcej, bo aż 20 goli! Wobec różnicy poziomów, faworytem muszą być goście, ale niekoniecznie czeka ich spacerek. Zwłaszcza, że bazując na poprzedniej rundzie, można spodziewać się tego, że trener Marek Papszun skorzysta z tego, że ma szeroką kadrę i do gry całą ławą wejdą dublerzy. Może nie całkowicie druga jedenastka, ale spodziewalibyśmy się rotacji na sześciu, a może nawet ośmiu pozycjach. Wydaje nam się, że może być to dość podobny mecz do ostatniego starcia ligowego Rakowa, w którym był dużym faworytem, ale średnio radził sobie z defensywnie usposobionym rywalem, wygrywając zaledwie 2:1. Awans gości? Tak, ale po ciężkim boju. Podobnego zdania są spece od zakładów bukmacherskich, co widać po kursach.

FORTUNA Puchar Polski: Typy na piątek 30 października

MeczTypKursBuk
KSZO – Górnik2 (-1 EH)1,65STS
Nieciecza – Raków2 (Awans)1,40Fortuna
Wyniki na żywo
Meczyki na żywo w Internecie
Skróty meczów

Prognozy: 7/10; 7/10.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button